Forum Flipperowe

Pełna wersja: THE PINBALL ARCADE
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
Z problemami z płynnością w TPA spotkałem się w zasadzie dwa razy.
- Cirqus działa cała czas jakby w lekko zwolnionym tempie
- lekko przycina podczas odpalania multiballa na Funhouse (w momencie gdy jest zbliżenie na maskę).
Poza ww. przypadkami gra chodzi płynnie.
Ale to nie są problemy spowodowane przez słabość hardware,zauważ że WSZYSTKIE nowe stoły chodzą płynnie a niektóre mają bardzo skomplikowaną grafikę.Farsight po prostu nie chce się ruszyć tyłka i rozwiązać problemów z płynnością gry na niektórych stołach.Weźmy np.Bride Of Pinbot,przecież to nie jest jakiś bardzo graficznie wymagający stół a u mnie i tak przycina a taki Theatre Of Magic z o wiele lepszą grafiką chodzi ultra płynnie.Problem tkwi w kodzie DX11,w DX9 wszystkie stoły chodzą płynnie.
Fakt nowe maszyny chodzą elegancko.
Z tym że u mnie Funhouse zwalnia cały na górze stołu, nie tylko przy multiballu.
Sprzęt dosyć leciwy Core2D 2.8, gts 450, 2 gb ramu, spróbuje zwiększyć pamięć do 4gb, komp zasadniczo do Caba na Mame, przy okazji pinballe mile widziane ;-) .
Niektóre stoły zwalniają nawet na bardzo mocnych GPU a ta gra powinna chodzić płynnie nawet na niezbyt wydajnej grafice w laptopie.Ja gram na lapku z GT710M i jedynie wygładzanie krawędzi mam zredukowane poza tym wszystko na maxa i w DX11 95% stołów chodzi mi ultra płynnie.Problem tkwi w lenistwie ludzi z Farsight nie w sprzęcie.
Trochę grafika ma znaczenie na dx11, bo TAF chodzi mi normalnie a na gołej i3 kumpla nie ruszało się nic oprócz flasherów :-)
Grafika ma znaczenie ale ta gra nie potrzebuje super mocnego GPU a i tak niektóre stoły przycinają nawet na mocnych kartach ponieważ ludziom z Farsight nie chce się posiedzieć nad optymalizacją kodu.
Core2Duo 2 GB RAM i dwie grafy sredniej jakości.
Na DX9 nie zauważam żadnych opóźnień.
Na DX11 chetnie bym przeszedł bo chwalą, ale musiałbym XP podnieśc do Win7 a mi się nie chce skoro działa Smile
Wierz mi że warto pograć w TPA na DX11,ja w ogóle już nie wracam do DX9,np.taki AFM w dynamicznym oświetleniu to zupełnie inny stół Smile
Co do systemu obecnie jestem na Win10 Insider Preview i jest to bardzo dobry system,chyba najlepszy jaki wypluł MS.
hitman12 napisał(a):Wierz mi że warto pograć w TPA na DX11,ja w ogóle już nie wracam do DX9,np.taki AFM w dynamicznym oświetleniu to zupełnie inny stół Smile
Co do systemu obecnie jestem na Win10 Insider Preview i jest to bardzo dobry system,chyba najlepszy jaki wypluł MS.

Ale ja to wiem i chciałbym przenieść się na DX11 ale mając (działające) XP musiałbym coś kupić i (być może) rozwalić konfigurację trzech monitorów

Chyba że jest jakiś sposób na upgrade XP do czegoś z DX11. BO samo TPA na wyższym pewnie pójdzie.
Dla TPA pożegnałem właśnie XP, nie było wyjścia, Cab dostał kolejnego moda.
Ruszył kickstarter dla stołu "DR. Who" - https://www.kickstarter.com/projects/106...doctor-who
Dodali dwa EMy: Fireball i El Dorado
Wyszła nowa wersja dodano 2 nowe stoły Fireball oraz El Dorado,całkiem niezłe klasyki.
Uruchomili promocję na pierwsze trzy sezony - 50% ceny.
Dodali Hurricane
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40