Forum Flipperowe

Pełna wersja: Getaway, wywala bezpiecznik
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Jak w temacie, wywala bezpiecznik od prądu i pali bezpiecznik w tej skrzynce prądowej pod playfieldem.
Od czego zacząć??
Odłącz wszystko co się da, sprawdź czy jest zwarcie, następnie dopinaj kolejno podzespoły.
Ja zacząłbym od odłączenia transformatora zarówno po pierwotnej jak i po wtórnej stronie. Zdarza się zwarcie w tej skrzyneczce. Jeśli będzie dobrze, to podepnij trafo ale jedynie po pierwotnej. Jeśli będzie dobrze, to rób tak, jak pisze Krzychu.
Oczywiście transformator też trzeba odłączyć, najlepiej jako pierwszy jak pisze Pinball Wizard i dalej sprawdzać, dziękuję za uściślenie.
Spaliło w trakcie gry, czy np. po transporcie/przenoszeniu/naprawach/modyfikacjach ?
przy włączeniu, stoi w jednym miejscu kilka miesięcy.
Nawet jak wyłączony głównym wyłącznikiem, a jest bezpiecznik to wywala bezpiecznik prądowy.
Uściślij dokładnie kiedy wywala bezpiecznik. Co to znaczy "przy włączeniu" - czy chodzi o włączenie kabla do gniazdka czy przełącznikiem? Jeśli dobrze zrozumiałem to musisz sprawdzić jeszcze przebieg przed transformatorem skoro wywala przy wyłączonym przełączniku. Zacznij od źródła prądu (gniazdko) i podążaj z kierunkiem jego przepływu (kabel zasilający, włącznik, etc.).
Sprawdź przewód zasilający, może być uwalony. Otwórz puchę z wyłącznikiem, zobacz czy tam nie ma jakichś kombinacji. Szukamy zwarcia pomiędzy żyłami L, N, PE. Ew zwarcia którejś z tych żył do obudowy (taśmy/opaski uziemiającej). Może też być np. zaśniedziały/zardzewiały lub luźny styk na jakiejś kostce zaciskowej. Ciężko wróżyć, wrzuć jakąś fotkę jak to u Ciebie wygląda.
postaram się dzisiaj wieczorem tym zająć, wczoraj niestety za późno wróciłem do domu
Kabel sprawdzony, zwarcia nie ma, odłączyłem kostke przed transformatorem i problem nadal występuje. Otworzyłem puszkę żadnych kombinacji nie ma.
A jak z gniazdem ? Jak przy odłączonym trafo problem występuje, obstawiam upalone N w instalacji...
A jaki jest stan warystora i termistora w puszce? Przedzwoń miernikiem pod kątem ew. zwarć pomiędzy przewodami fazowym, zerowym i ochronnym. Przedzwoń filtr. Sprawdź maszynę na innym gnieździe sieciowym np. w innym pomieszczeniu (przedłużacz).
Gniazdo na pewno jest w porządku, tylko że zapomniałem jeszcze dodać jednej rzeczy, że maszyna jest z Włoch i tam wtyczki są z trzema bolcami w poziomie. Środkowy (uziemienie) wykręciłem i jutro miałem założyć naszą wtyczkę i to jutro trwało kilka miesięcy :oops:
Puszka
A wyniki pomiarów?
Stron: 1 2 3 4