Forum Flipperowe

Pełna wersja: Getaway, wywala bezpiecznik
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
zwarć nie ma
Skoro wywala, to gdzieś zwarcie musi być Smile
Sprawdź jeszcze raz dokładnie warystor (ten ciemnozielony). Pomiary wykonałeś oczywiście przy załączonym wyłączniku?
Jak sprawdzić ten warystor?? Zwarcie sprawdzałem dla pewności przy włączonym i wyłączonym wyłączniki.
Najprościej odlutuj jeden koniec na chwilę.Założę się że jest dobry... ;-)
Odciąłem jeden koniec i to samo :-(
Coś umyka Twojej uwadze. Cudów nie ma, zwarcie to zwarcie. Jeżeli wywala bezpiecznik w obu położeniach wyłącznika, to wymień przewód zasilający.
poprawka, mój błąd wywala tylko przy włączonym, przepraszam za wprowadzenie w błąd :oops:
Czyli musisz się cofnąć na początek tematu.
ale już pisałem że odłączyłem transformator od puszki i wali non stop, to co mam jeszcze odłączyć ?? bo o tym była mowa na początku tematu.
Na Twoim zdjęciu widać, że od strony sieci 230 V jest bezpiecznik, termistor, warystor, filtr i wyłącznik a za nim przewody idą do złączki od transformatora. Jeżeli przy otwartym wyłączniku jest dobrze, to możesz mieć przetartą izolację w miejscu, gdzie przewody od wyłącznika przechodzą przez puszkę. Możesz też mieć zwarcie w złączce lub gdzieś po drodze.
Przyszło mi jeszcze do głowy, że ktoś mógł poprzekładać konektory na wyłączniku i to on robi zwarcie po załączeniu...
Chodzi o to, abyś powtórzył wszystkie czynności jeszcze raz, drugi raz sprawdził wszystko dla pewności - może się nie pomyliłeś z tym wyłącznikiem, tylko akurat wtedy nie było zwarcia. Może jakiś kabel jest przerwany i raz daje zwarcie a raz nie, może izolacja jak pisze Wizard. Pomiary rób na krokodylkach i poruszaj kablami.
Pinball Wizard napisał(a):.........
Przyszło mi jeszcze do głowy, że ktoś mógł poprzekładać konektory na wyłączniku i to on robi zwarcie po załączeniu...
to bym wykluczył, bo działał normalnie do tej pory.
Resztę dzisiaj będę sprawdzał, dzięki za wskazówki
Teraz sprawdziłem wyjścia filtra i obydwa mają przejście z prądowymi przewodami, czyli obojętnie który dotykam przy filtrze, to miernik zawsze brzęczy przy dotykaniu niebieskiego lub brązowego prądowego,
Walnięty filtr?? Czy tak ma być?
A sprawdzałeś przejście pomiędzy każdą z żył przewodu zasilającego? Jeśli filtr jest zwarty, to zwarcie musi się ujawnić też pomiędzy żyłami. Oczywiście przy zamkniętym wyłączniku.
Stron: 1 2 3 4