Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Getaway, wywala bezpiecznik
#1
Jak w temacie, wywala bezpiecznik od prądu i pali bezpiecznik w tej skrzynce prądowej pod playfieldem.
Od czego zacząć??
Odpowiedz
#2
Odłącz wszystko co się da, sprawdź czy jest zwarcie, następnie dopinaj kolejno podzespoły.
Masz zepsutego flipera do sprzedania lub naprawy - pisz na pw
Odpowiedz
#3
Ja zacząłbym od odłączenia transformatora zarówno po pierwotnej jak i po wtórnej stronie. Zdarza się zwarcie w tej skrzyneczce. Jeśli będzie dobrze, to podepnij trafo ale jedynie po pierwotnej. Jeśli będzie dobrze, to rób tak, jak pisze Krzychu.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#4
Oczywiście transformator też trzeba odłączyć, najlepiej jako pierwszy jak pisze Pinball Wizard i dalej sprawdzać, dziękuję za uściślenie.
Masz zepsutego flipera do sprzedania lub naprawy - pisz na pw
Odpowiedz
#5
Spaliło w trakcie gry, czy np. po transporcie/przenoszeniu/naprawach/modyfikacjach ?
Odpowiedz
#6
przy włączeniu, stoi w jednym miejscu kilka miesięcy.
Nawet jak wyłączony głównym wyłącznikiem, a jest bezpiecznik to wywala bezpiecznik prądowy.
Odpowiedz
#7
Uściślij dokładnie kiedy wywala bezpiecznik. Co to znaczy "przy włączeniu" - czy chodzi o włączenie kabla do gniazdka czy przełącznikiem? Jeśli dobrze zrozumiałem to musisz sprawdzić jeszcze przebieg przed transformatorem skoro wywala przy wyłączonym przełączniku. Zacznij od źródła prądu (gniazdko) i podążaj z kierunkiem jego przepływu (kabel zasilający, włącznik, etc.).
Masz zepsutego flipera do sprzedania lub naprawy - pisz na pw
Odpowiedz
#8
Sprawdź przewód zasilający, może być uwalony. Otwórz puchę z wyłącznikiem, zobacz czy tam nie ma jakichś kombinacji. Szukamy zwarcia pomiędzy żyłami L, N, PE. Ew zwarcia którejś z tych żył do obudowy (taśmy/opaski uziemiającej). Może też być np. zaśniedziały/zardzewiały lub luźny styk na jakiejś kostce zaciskowej. Ciężko wróżyć, wrzuć jakąś fotkę jak to u Ciebie wygląda.
Odpowiedz
#9
postaram się dzisiaj wieczorem tym zająć, wczoraj niestety za późno wróciłem do domu
Odpowiedz
#10
Kabel sprawdzony, zwarcia nie ma, odłączyłem kostke przed transformatorem i problem nadal występuje. Otworzyłem puszkę żadnych kombinacji nie ma.
Odpowiedz
#11
A jak z gniazdem ? Jak przy odłączonym trafo problem występuje, obstawiam upalone N w instalacji...
Odpowiedz
#12
A jaki jest stan warystora i termistora w puszce? Przedzwoń miernikiem pod kątem ew. zwarć pomiędzy przewodami fazowym, zerowym i ochronnym. Przedzwoń filtr. Sprawdź maszynę na innym gnieździe sieciowym np. w innym pomieszczeniu (przedłużacz).
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#13
Gniazdo na pewno jest w porządku, tylko że zapomniałem jeszcze dodać jednej rzeczy, że maszyna jest z Włoch i tam wtyczki są z trzema bolcami w poziomie. Środkowy (uziemienie) wykręciłem i jutro miałem założyć naszą wtyczkę i to jutro trwało kilka miesięcy :oops:
Odpowiedz
#14
Puszka


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#15
A wyniki pomiarów?
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości