Forum Flipperowe

Pełna wersja: XII MISTRZOSTWA POLSKI
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
dyleck napisał(a):Nikt nie będzie sprawdzał żadnych tiltów. W Niemczech, Belgii, Szwecji nie było możliwości gry na maszynach turniejowych i nikt nie sprawdzał podłączenia kabelków. Węgry i Austria dawały taką możliwosć. U nas też nie będzie.

to proszę o info co w przypadku gdy z przebiegu gry będzie jasno wynikało, że dana maszyna nie ma tiltu i można nią bezkarnie rzucać na lewo i prawo?
Ach te teorie spiskowe. Pierwsze pytanie: dlaczego zakładasz, że maszyny nie będą miały tiltów.
Otóż informuję Cię, że wszystkie maszyny będą miały tilt. I na chwilę obecną taki stan przyjmujemy.

Jeżeli czytasz wcześniejsze wpisy ze zrozumieniem, to w przypadku awarii (a brak tiltu to dla mnie rodzaj awaria), to cała gra (4-osoba grupa) rozpoczyna grę od początku na innej maszynie.

PROSZĘ CZYTAĆ FORUM ZE ZROZUMIENIEM.
I jeszcze jedna bardzo ważna sprawa.

Wszystkie niejasności podczas gry wyjaśnia i podejmuje decyzja - TYLKO I WYŁĄCZNIE SĘDZIA.

tj. czy powtarzamy całą grę, czy zmiana maszyny, wykluczenie zawodnika, ewentualne dogrywki.
Jaro napisał(a):Ach te teorie spiskowe. Pierwsze pytanie: dlaczego zakładasz, że maszyny nie będą miały tiltów.
Otóż informuję Cię, że wszystkie maszyny będą miały tilt. I na chwilę obecną taki stan przyjmujemy.

Jeżeli czytasz wcześniejsze wpisy ze zrozumieniem, to w przypadku awarii (a brak tiltu to dla mnie rodzaj awaria), to cała gra (4-osoba grupa) rozpoczyna grę od początku na innej maszynie.

PROSZĘ CZYTAĆ FORUM ZE ZROZUMIENIEM.

Jarek,
tu nie ma teorii spiskowych. Zadałem proste pytanie dostaję zakonfabulowane odpowiedzi. Dla Ciebie brak tiltu to awaria, a dla tych co wiedzą, że w danej maszynie takiego tiltu nie ma to nie awaria tylko tzw. handicap. Ponadto jak w praktyce (skoro przywołujesz regulamin) będzie egzekwować jego zapisy w takiej sytuacji? Zgłaszam, że mam podejrzenia bo X przesunął maszynę, uratował 100%owy kanał i nabił jeszcze 400.000.000?I co odejmiecie mu te punkty? Mam nagrywać grę?

Przyjmuję Twoją deklarację odnośnie faktu, iż każda maszyna turniejowa będzie wyposażona w tilt.
Jaro napisał(a):Pierwsze pytanie: dlaczego zakładasz, że maszyny nie będą miały tiltów.

Bo grałem już na wielokrotnie na tychże maszynach...
printimus napisał(a):Dla Ciebie brak tiltu to awaria, a dla tych co wiedzą, że w danej maszynie takiego tiltu nie ma to nie awaria tylko tzw. handicap.

Marcin, to są właśnie teorie spiskowe. Zakładasz, że ktoś będzie wcześniej wiedział, że dana maszyna nie ma tiltu.

Tak dla przypomnienia, gra na flipperach nie polega na tiltowaniu lub nie. Gra ta polega na zupełnie czymś innym. W przypadku MP najważniejsze są wysokie wyniki.

Obiecuję, że ten wpis jest już moim ostatnim w tej sprawie. Bo nie mogę już marnować więcej czasu na bezsensowną dyskusję z Tobą o tym czy będzie tilt czy też nie.
Jutrzejsza gra wszystko zweryfikuje.
Jaro napisał(a):Ach te teorie spiskowe. Pierwsze pytanie: dlaczego zakładasz, że maszyny nie będą miały tiltów.
Grunt, że jest zainteresowanie turniejem! Bo wyraźnie widać, że wszystkie wątpliwości, które mamy (zawodnicy) wynikają z chęci usprawnienia turnieju i jego organizacji.

Do Reszty - proponuję, żebyśmy wstrzymali się z uwagami i dali organizatorom wolną rękę - albo nowe (dla MP) rozwiązania się sprawdzą i będą kontynuowane, albo "zjemy" ich po turnieju jeśli nie wypalą ;-)

Zobaczcie, że nie są to pomysły wyssane z palca, tylko zaczerpnięte z innych turniejów. Rozwijajmy się i eksperymentujmy z nowymi rozwiązaniami.

PS. Kto sędziuje i czy sędziowie grają w MP?
Wszyscy sędziowie będą mieli takie same koszulki, więc nie problem będzie Nas poznać - odszukać w tłumie.
Tak. Sędziowie będą grali w turnieju. Jednak tak jak wszyscy zawodnicy podzieleni są na grupy, więc nie będzie takiego momentu, żeby wszyscy sędziowie jednocześnie grali. Zawsze będzie jakiś wolny sędzia, który będzie nadzorował przebieg gry.
Sędziowie grają e turnieju ale nie będą grali w danej kolejce, więc będą się mogli skupić na sędziowaniu.
printimus napisał(a):
NEX napisał(a):Zacznij od sprawdzenia własnego Fish Tales Wink
Dla przypomnienia: podczas jednych z zawodów w Bytomiu maszyna ta bez powodu stiltowała w momencie odpalenia multiball. Stałeś obok i powiedziałeś - "zdarza się".
Mam do Ciebie tą samą prośbę, co do Jarka. Czytaj ze zrozumieniem to będzie Ci łatwiej uchwycić sens wypowiedzi innych (o ile to w ogóle ma dla Ciebie jakieś znaczenie).
Mój FT nie bierze udziału w MP więc po co te dziecinne wycieczki. Skup na swoich maszynach.
Widzę nie zrozumiałeś. OK wyjaśnię jeszcze raz. Spekulujesz i doszukujesz się jakiś teorii spiskowych do czego jak na razie nie masz żadnych podstaw. Co gorsza robisz to w momencie gdy sam w dokładnie tej samej kwestii (czyli ustawień tiltów oraz interpretacji niepoprawnego zachowania się maszyn podczas turnieju) jako organizator zachowałeś się nie w porządku.
Ciekawe co zrobiłbyś gdyby podczas MP jakaś maszyna zapodała Ci darmowego tilta a któryś z sędziów odparł "zdarza się"....
Panowie, dajcie już sobie na wstrzymanie. Wszystko będzie dobrze, a jak coś to jak napisał Janek - zjecie mnie na drugie śniadanie.
Przypominam że KAŻDY uczestnik w opłacie ma zagwarantowaną grę w dwóch turniejach towarzyszących tj.:
CKM.PL Czar Par
Pixel Heaven Klasyk
a gracze do lat 18 także w Hula Kula & Trefl Junior and Novice Cup. W tym mogą brać także BEZPŁATNIE dzieci i młodzież niegrający w mistrzostwach.

Wszelkie osoby nie grające w mistrzostwach mogą zagrać w Klasyku i Czarze za 5 zł od turnieju.

Zawody Techland Fun – FunHouse Contest - gra nielimitowana, ale płatna (maszyna z normalnym wrzutnikiem będzie) 1 zł.

SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY ! :-)
Szukam partnera do "Czaru par".
dyleck napisał(a):Panowie, dajcie już sobie na wstrzymanie. Wszystko będzie dobrze, a jak coś to jak napisał Janek - zjecie mnie na drugie śniadanie.

zamawiam móżdżek 8-)
printimus napisał(a):Popieram, aczkolwiek zwracam uwagę, że tamci zapewniają w pełni sprawne maszyny. Czasem też gra się na 4 bile a nie na 3 (pewnie dlatego, żeby ta jedna dodatkowa poszła na sprawdzenie maszyny), czasem dają graczowi 30 sek. na test play. Ale jest jedna kluczowa sprawa:

Marcin, Ty wiesz chyba jak "gry testowe" w polskich realiach wyglądają ? Dorwie się jeden z drugim i nie odstępują maszyny przez godzinę, ewentualnie grają na zamianę, jeden zajmując jedną maszynę a drugi drugą. Nietrudno sobie wyobrazić, ile z 96 startujących osób zdoła się "rozgrzać", a ile będzie stało i się patrzyło... System bez gier testowych nie jest idealny, ale przynajmniej sprawiedliwy.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15