Forum Flipperowe

Pełna wersja: Flintstones, Dirty Harry usterki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Wreszcie moje maszyny stoją w jednym miejscu i zamiast się cieszyć z gry, zaczynają się usterki:

Flintstones: po wciśnięciu START od razu jest TILT, element odpowiedzialny za tilta zdemontowany.


Dirty Harry, stał sobie włączony nagle wyrzucił dwie kulki z magazynku i pojawił się komunikat CHECK Fusses 114 and 115.

:evil: :evil: :evil:
Nie da sie wiele powiedzieć bez wejścia w test switch i ewentualnego odpięcia od płyty wtyczek z kabelkami białymi oraz zielonymi. Jest na płycie 12V?
To się tyczy obydwu maszyn??

bo np w dirty nie mogę zrobić nic, żadnego testu
Skoro uszkodzone sa dwie maszyny to uwaga dotyczy obydwóch.
Jak nie można wejść w test? Zakładając, że poprawne jest połączenie przycisków testu na drzwiczkach z płytą, sprawdź jak już wyżej pisałem czy jest 12V na płycie CPU. Jeśli oba warunki są spełnione może to oznaczać uszkodzenie płyty głównej.
Oczywiście rozumiem, że program działa poprawnie.
We Flintstonsach odłącz wszystkie wtyczki od Switch Matrix na CPU zostaw jedynie złączkę do Cabinet Switches. Odpal maszynę i uruchom Switch Tests. Zamelduj o efektach.
W DH sprawdź wymienione bezpieczniki ale pewno są dobre. Sprawdź stan LEDów na PDB głównie obecność napięcia 12 V DC.
W DH nie świecą led 1 i 6, pali bezpiecznik 114
W flintstonach jak wyciągnołem te wtyczki, wyświetlił się napis jak w DH check fuses 114 and 115
na teście nic nie pokazuje
mucha napisał(a):W DH nie świecą led 1 i 6, pali bezpiecznik 114
Podejrzanym jest mostek BR1.
mucha napisał(a):W flintstonach jak wyciągnołem te wtyczki, wyświetlił się napis jak w DH check fuses 114 and 115
Na miejscu mają pozostać J212 i J205 wtedy komunikat powinien zniknąć.
mucha napisał(a):na teście nic nie pokazuje
Możesz dokładniej? Czy test się uruchamia? W "swicth test" widać jakiś zamknięty swicth? Co widać, gdy założysz z powrotem wtyczki od "swicth matrix"?
Plump Bob tilt jest załączony cały czas
Wygląda na uszkodzenie płyty głównej.
ulalala, groźnie brzmi :-?
Stron: 1 2 3 4 5