Forum Flipperowe

Pełna wersja: Flintstones, Dirty Harry usterki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Przy odłączonej switch matrix też widać ten tilt? Powinien być widoczny tylko 24.
wrócę do domu po 16-ej i sprawdzę
Jak zostały podłączone J212 i 205 w teście tilt nadal świeci
No, to teraz przeczytaj artykuł o matrixach (część drugą o switch matrix) i wymieniaj scalaki na CPU.
Dzięki, czyli wymiana U18,19,20
Tak. Tylko nie powyrywaj metalizacji z otworów, bo potem tego nie ogarniesz. Ja odcinam nóżki wąskimi obcinaczkami i potem wlutowuję je indywidualnie.
Podjadę jutro do zakładu znajomego, ma ta płytę do wylutowania układów
I od razu na przyszłość zamiast układu wlutuj sobie podstawkę. Koszt śmiesznie niski a za jakiś czas uratuje kupę czasu.
Tak jest, od razu zamontował mi podstawki
Wymiana scalaków nie pomogła, tilt nadal się włacza po wyrzuceniu kulki z magazynku :-(
To zaczyna mi wyglądać na ghost switch. Wyjątkowo rzadka sprawa. A czy po zdjęciu J205 tilt znika w teście?
Pinball Wizard napisał(a):To zaczyna mi wyglądać na ghost switch. Wyjątkowo rzadka sprawa. A czy po zdjęciu J205 tilt znika w teście?
Nie, nadal jest
To teraz zostaw podłączoną J205 a zdejmij J212 i napisz, czy tilt wciąż jest zamknięty. 24 też powinien zniknąć.
Jest dokładnie jak piszesz
Rozumiem, ze switch 14 i 24 zgasły. Obejrzyj więc dokładnie płytkę coin door interface koło drzwiczek. Tilt jest podłączany do tej płytki. Może tam jest jakieś zwarcie.
Stron: 1 2 3 4 5