Forum Flipperowe

Pełna wersja: [K] Kupie flippera 3-6k
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Dr. Dude 8-)
No dobra to wal czemu, bo krąży gdzieś jeszcze jeden ;-)
Zdanie subiektywne - popatrzyłem i ogólnie mówiąc bardziej mi się podoba pod względem tematyki. Moją Elvirkę Nordman zrobił. Samochodowe flippery mi nie podchodzą jakoś. Poza tym Corvette w stanie "sprawnym" ma niedziałającą łapkę - taki paradoks.
snowvictim napisał(a):...Moją Elvirkę Nordman zrobił...
a tego Gomez - też nie w kij dmuchał ;-)

snowvictim napisał(a):Samochodowe flippery mi nie podchodzą jakoś. Poza tym Corvette w stanie "sprawnym" ma niedziałającą łapkę - taki paradoks.

MarcinKG postawił w zeszłym roku w Mecie i jakoś też mi nie podeszła - ale ma 3 łapki i poczwórny multi, dmd no i jest stosunkowo świeży ;-)

A tutaj 2 stówy tańszy i z działającą łapką
http://www.ebay.com/itm/Corvette-Pinball...43daaf2475
minus taki, że w $ i za oceanem...
Jak byś miał porównać Fish Tales, Gateway, Dr. Dude, Black Knight 2000, to kierował byś się obiektywnymi odczuciami, ceną czy stanem. Co jest wyznacznikiem dla podanej tu grupki, czego mam szukać jako młody i de facto nie doświadczony gracz. Czy któryś jest lepszy a jeśli tak to w czym i który zamyka, tą grupę ?
Zadaję to pytanie, bo namacalnie krążą te maszyny po orbicie moich poszukiwań i myślę i myślę i no właśnie nic nie mogę wymyślić, bo się nie znam i laikiem jestem.
Proponuje zrobic sobie wycieczke do miejsca gdzie mozna pograc na duzej ilosci maszyn. I tak na dniach masz w gorze kalwari troche maszyn, w Krakowie przy okazji zwiedzania pieknego miasta mozesz wpasc do mnie odwiedzic bytomw celu pogrania na maszgnach (bo chyba oprocz tego niewiele tam atrakcji) albo wreszcie pojechac na wegry do Balasza i tam naprawde odplynac przy 150 maszynach. Jeszcze jak ci sie nie spieszy masz dzwizyno (jak cos nienpokrecilem)
Pograc na maszynkach i wyrobic sobie wlasne zdanie.
Sa tacy co tylko DMD chca a sa tez tacy co tylko sys11 williamsa akceptuja do zakupow domowych.
[quote="JacekP"]... Fish Tales, Gateway, Dr. Dude, Black Knight 2000,../quote]

3 z podanych przez Ciebie tytułów jest dostępnych w Pinball Arcade, możesz pograć, poznać reguły i sprawdzić, który Ci lepiej pasuje. Getaway możesz natomiat sprawdzić w Visual Pinball - zarąbista zabawka ten supercharger (poprzednia część jest w TPA i ma dosyć podobny układ stołu - z 2 tygodnie temu sprawna poszła na ebay.de za 400€Wink.
Oczywiście, jak masz możliwość, najlepiej ograć je na żywo.
JacekP napisał(a):Jak byś miał porównać Fish Tales, Gateway, Dr. Dude, Black Knight 2000, to kierował byś się obiektywnymi odczuciami, ceną czy stanem. Co jest wyznacznikiem dla podanej tu grupki, czego mam szukać jako młody i de facto nie doświadczony gracz. Czy któryś jest lepszy a jeśli tak to w czym i który zamyka, tą grupę ?
Zadaję to pytanie, bo namacalnie krążą te maszyny po orbicie moich poszukiwań i myślę i myślę i no właśnie nic nie mogę wymyślić, bo się nie znam i laikiem jestem.

Odczucia, cena, stan. Cenę możesz odrzucić bo jest tak naprawdę wyznacznikiem pozostałych dwóch (jak flipper jest popularny i w dobrym stanie, to będzie drogi). Ja cenę traktuję jako bonusową kategorię, poza tym i tak udaje mi się sporo przyciąć, więc tego też nie biorę tak strasznie pod uwagę. Cena to jest jak się ugadasz.

Wybór flippera to już twoja sprawa. Jak pisali, ściągnij sobie Pinball Arcade i popykaj w parę tytułów. Zobacz jaka tematyka jest dla ciebie (ja np. bardzo lubię takie "magiczne" piny typu TOTAN, ToM, TZ, AFM, takie z które wciągają cię w inną rzeczywistość, a nie takie jak Mustang, ACDC, Corvette, itp.). Jak już wybierzesz sobie tematykę to szukaj w tym dziale różnych ciekawych maszyn. Z resztą co mam ci mówić, to ma się tobie podobać.

Na początek polecam maszynę w stanie zaje***** dlatego, że jako "młody i ... niedoświadczony" gracz możesz mieć problem z naprawą i konserwacją (nie wiem czy masz jakieś "skille" w elektronice). Kupując solidnego pina przynajmniej mniej będziesz musiał się przy nim namęczyć. Usterki będą się pojawiały, ale przy pinie w dobrym stanie będzie ich znacznie mniej niż w gracie, a po drodze i tak nauczysz się wszystko naprawiać. Pamiętam jak pierwszy raz otworzyłem backbox to myślałem, że nawet nie mam co próbować rozumieć co się tam dzieje. Teraz jest już lepiej. Nadal jestem dupa ale wiem o wiele więcej i z pomocą ludzi, którzy się na tym znają, wiem już coraz więcej. Uwielbiam to powtarzać, ale jak to mówił Ray z Gameroom Collectibles:

Cytat:Pinball is a learning experience.

Jak już się zdecydujesz na pina to ja bym się kierował raczej stanem wizualnym bo zły stan techniczny znacznie łatwiej rozwiązać (wiem to z doświadczenia...). Mowa tu głównie o playfieldzie. Weź też pod uwagę, że jak kupisz popularnego pina (czyt. drogiego) to łatwiej też będzie o części. Kupując stare piny zawsze jest ryzyko, że już nie znajdziesz np. wymiennych plastików. Teraz jest coraz więcej reprodukcji, ale lepiej dmuchać na zimne.

Jak już sobie upatrzysz pina i pojedziesz oglądać to koniecznie zbadaj:
*kabel - nie powinien być postrzępiony, może powodować różne problemy. Ja zawsze patrzę pierwsza rzecz na kabel od zasilania, już taki nawyk mam.
*backbox - teraz jak kupuję to zawsze proszę o zdjęcia co dany pinball ma w główce, bo czasami z płytami może być problem a tu dochodzą kolejne wydatki.
*baterie - !!! Arabiana niestety kupiłem z wyciekiem na płycie, na szczęście niegroźnym. Nie uszkodził niczego, płytę zneutralizowałem, przeczyściłem, zainstalowałem pojemnik zdalny. To ci polecam zrobić OD RAZU po kupieniu pina. Pojemnik znajdziesz na PC czy MoP, kosztuje 20zł a chroni płytę, która kosztuje ~900zł. Jak pin ma wyciek na płytę to możesz z właścicielem sporą zniżkę ugadać :-P
*"obrus" - to coś to zakrywa dolną część playfieldu gdzie nie ma grafiki. Dobrze jest tam zajrzeć, bo daje trochę pojęcia w jakim stanie jest playfield - jak nie był czyszczony to będzie tam brudno.
*playfield - od góry i od dołu; czy czysto, czy wszystko na miejscu, czy śruby niepourywane, itp.

Oczywiście to takie bardziej pedantyczne podejście, ale wiadomo, że jak się pompuje w maszynę do gry tyle pieniędzy to warto zadbać o to żeby była w jak najlepszym porządku.
JacekP napisał(a):Zadaję to pytanie, bo namacalnie krążą te maszyny po orbicie moich poszukiwań i myślę i myślę i no właśnie nic nie mogę wymyślić, bo się nie znam i laikiem jestem.
Jeśli masz możliwość to - jak radzi Mezik - pograj i dopiero wtedy zadecyduj. Jeśli nie masz dostępu do maszyn to - jak radzi barbul - Pinball Arcade.
Nie kupuj maszyny w ciemno. Jednemu bardzo spodoba się coś co kompletnie nie przypadnie do gustu innemu.
Dla mnie osobiście z tej czwórki bez dwóch zdań najciekawszy jest Getaway a najnudniejszy Dr. Dude ale jak napisałem ktoś inny może powiedzieć coś dokładnie odwrotnego.

Zakup maszyny której nie znasz to błąd, zakup maszyny drogą wysyłkową bez wcześniejszych oględzin to jeszcze większy błąd.
O rety.
Przeczytałem wypowiedzi i chyba muszę zawiesić kupno maszyny, póki nie ściągnę programu o którym piszecie i nie znajdę dla siebie tego co przypadnie mi do gustu.
Masz rację Snowvictim pisząc o stanie maszyny, bo to że potrafię obsłużyć wkrętarkę i podpiąć instalację na ogródku nijak się ma do tego co się dzieje w bebechach.
Jak piszę Mezik ja nawet nie wiem co to DMD czy sys11 Williamsa, więc czuje dyskomfort i chyba muszę poczytać i się dokształcić.
Nie twierdzę, że czuję się zniechęcony ale co najmniej zafrasowany złożonością problemu, który mam do ogarnięcia.
Kurcze muszę walnąć browca, by ochłonąć.
P.S. dwa browary.
NEX napisał(a):zakup maszyny drogą wysyłkową bez wcześniejszych oględzin to jeszcze większy błąd.

Zależy skąd ;-)
JacekP napisał(a):Nie twierdzę, że czuję się zniechęcony ale co najmniej zafrasowany złożonością problemu, który mam do ogarnięcia

Spokojnie nie taki diabel straszny ;-)
Sprzedam Star Trek Data East cena 4500 zl , flipper jest po czyszczeniu wymianie gumek i po usunięciu wszystkich usterek , przez Andrzeja z Radomia . Wystarczy odebrać podłączyć i cieszyć sie flipperkiem .
Wrzutnik - 1 zł. dla działających biznesowo zainstalowany
Obrodziło dziś flipperami na allegro (Dodano Fish Tales za 5,9K, Striker Xtreme za 4,5K, kolejnego Star Treka za 4,6K Getaway za 6K chociaż ten ostatni może był wcześniej - albo zastąpił Flinstonów)
http://allegro.pl/automaty-do-gier-flipe...-v2-e-0718

a na tablicy zablysnął dziadek Flash za 4,9K
http://olx.pl/i2/oferta/flipper-flash-CI...eb8d7f7122

...nie chińska, z Radomia ;-)
Ten Fish Tales miodzio Confusedhock: :!:
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11