Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MM limitowana edycja
#16
mucha napisał(a):a co to za firma się tym zajęła ??

Planetary Pinball - zdaje się, że mają prawa do flipperów Williamsa.
Kaktusa jeśli MM chwyci pewnie zrobią, bo drogi i nie ma dodatkowych licencji jak i MM.
Odpowiedz
#17
dyleck napisał(a):Z tym różnie może być. MM jest akurat stołem oryginalnym, ale IJ czy STTNG już nie. Dochodzą jeszcze wówczas kwestie posiadaczy praw autorskich itp. Słyszałem że np. Raul Julia w swoim testamencie zapisał, że nie zezwala na wykorzystywanie swojego wizerunku po śmierci - jeśli to prawda remake'u TAF na pewno nie będzie. Smile

Jeśli ta firma posiada wszelkie prawa do Williamsa to dysponuje także licencjami na podstawie których wykonywano maszyny 20 lat temu...

Jeśli sprzedaż MM zakończy się sukcesem a będzie popyt na IJ czy ST TNG a to na pewno i one zostaną wyprodukowane Wink
Odpowiedz
#18
No właśnie nie jestem pewien kwestii związanej z licencjami. Farsight też na licencje od Williamsa a mimo wszystko musieli kupować licencje na facjaty aktorów i ich głosy itp. Tak czy siak mam nadzieję że wznowią dużo więcej stołów, bo to wszystkim wyjdzie na dobre. No może z wyjątkiem tych co kupowali maszyny jako inwestycja. ;-)
Odpowiedz
#19
Hmm ciekawe, czy jak będzie popyt (tych licencjonowanych )to wystarczy im kasy na produkcję,czy sięgną np. po Kickstartera ?
Odpowiedz
#20
dyleck napisał(a):No właśnie nie jestem pewien kwestii związanej z licencjami. Farsight też na licencje od Williamsa a mimo wszystko musieli kupować licencje na facjaty aktorów i ich głosy itp.
Oczywiście wszyscy tylko zgadujemy jak to naprawdę jest z tymi licencjami. Byc może Farsight musiało zdobywać licencje gdyż te Williamsa nie obejmowały programów komputerowych a być może faktycznie były one jakoś ograniczone czasowo. Nawet jeśli musieliby zakupić te licencje to przychodzą mi na myśl dwie rzeczy:
- skoro Sternowi opłaca się wykupić licencje na te najnowsze filmy (najnowsze więc pewnie najdroższe) to IMHO wykupienie licencji na filmy sprzed 20 lat będzie tym bardziej opłacalne
- niektórzy aktorzy zapewne bardzo ucieszą się że ich popularność sprzed 20 lat zostanie odświeżona (przykład ST TNG) a więc nie będą mieli zbyt wygórowanych żądań Wink

dyleck napisał(a):bo to wszystkim wyjdzie na dobre. No może z wyjątkiem tych co kupowali maszyny jako inwestycja. ;-)
Fakt Smile Tacy ludzie zostaną z masą starego złomu, na który popyt drastycznie spadnie Smile
Odpowiedz
#21
No nie mogę się doczekać na kolejne wznowienia. I oczywiście tańsze niż Eur 7500. Przypomnę (za informacją znalezioną tutaj: http://en.wikipedia.org/wiki/Medieval_Madness), że wówczas ceny oscylowały koło $3000.
Nie wiem jakie są warunki licencji/sprzedaży praw WMSu do Planetary Pinball, ale nie zdziwiłbym się gdyby WMS otworzył ponownie swój dział pinballowy. Myślę, że nie pomylę się znacznie, jak założę, że na KAŻDY model WMSa (w tym Bally oczywiście) od roku 1991 (czyli od T2) do końca produkcji (bez Pinball 2000) mogliby liczyć na min. 1000 chętnych (oczywiście na całym świecie). Zresztą niektóre modele (TZ, IJ, STTNG, WW, TAZ) to pewnie poszłyby i w ilości >5000szt. Wtedy też cenę mogliby dać typu $4000.
Zresztą myślę, że cena nowego będzie kalkulowana bardzo prosto. Jako aktualna cena średnia, za jaką chodzą używane w stanie kolekcjonerskim. Stąd też ogłoszone $8000 za NIB MM.
Zatem cierpliwości Panie i Panowie.
Odpowiedz
#22
printimus napisał(a):Nie wiem jakie są warunki licencji/sprzedaży praw WMSu do Planetary Pinball, ale nie zdziwiłbym się gdyby WMS otworzył ponownie swój dział pinballowy.
To byłby chyba najlepszy news w temacie fliperów od kilkunastu lat Smile
Niestety z tego co ogólnie wiadomo to WMS sprzedał wszelkie prawa zarówno do tytułów jak i rozwiązań technicznych.
Może zostawili sobie jakaś tam furtkę a jak nie to może otworzą taki dział... na nowo :mrgreen:
Odpowiedz
#23
NEX napisał(a):
dyleck napisał(a):bo to wszystkim wyjdzie na dobre. No może z wyjątkiem tych co kupowali maszyny jako inwestycja. ;-)

Fakt Smile Tacy ludzie zostaną z masą starego złomu, na który popyt drastycznie spadnie Smile

i co my biedni teraz zrobimy z ta kupą złomu, o losie niegodziwy... Confusedhock:

w złoto trza było inwestować nie we flipery.... :roll:
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz
#24
Jarnie napisał(a):w złoto trza było inwestować nie we flipery....

W dalszym ciągu warto.
Odpowiedz
#25
w takim razie PLAZA PARK PINBALL PARTY III chyba nie bedzie, trzeba pakowac w kontener albo na tira i BYE BYE Smile
Odpowiedz
#26
E tam. Przecież możesz kupić np. 10 x MM remake i zrobić Medieval Madness Plaza Party.
Odpowiedz
#27
printimus napisał(a):E tam. Przecież możesz kupić np. 10 x MM remake i zrobić Medieval Madness Plaza Party.

najlepiej w Malborku
Odpowiedz
#28
Prezes napisał(a):
printimus napisał(a):E tam. Przecież możesz kupić np. 10 x MM remake i zrobić Medieval Madness Plaza Party.

najlepiej w Malborku



Udział w turnieju obowiązkowo w ZBROI :lol: :lol: :lol:
Odpowiedz
#29
i wpisowe 5 tys ....
Odpowiedz
#30
5000 HUN ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości