Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TZ ghost switch
#1
Wizard to pięknie opisał w traktacie, odpala mi dodatkowe switche w matrixie w czasie gry i w teście.
Teraz mam pytanie praktyczne jak to namierzyć?, mierzyć wszystkie diody na każdym switchu po kolei w matrycy?, odpinać jedną nóżkę diody czy niekoniecznie, zwarcia na kablach nigdzie niema nie znalazłem.
Jest na to jakiś fix czy jechane po kolei 64 diody?.
Przy okazji wymieniłem U18,U19,U20 na płytce CPU board, są ok, po odpięciu wtyczek J207, J208 na CPU świeci tylko switch 24.
Odpowiedz
#2
Ja zaczynam od sprawdzenia, czy biały (z odpowiednim paskiem) jest na pewno przylutowany do anody na każdym switchu.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#3
Niby wszystkie białe przylutowane ale jeszcze raz to to sprawdzę, w każdym razie nic nie było ostatnio wymieniane /diody/switche/, po prostu w pewnej chwili się coś porobiło samo Smile.
Zakładając że któraś dioda ma zwarcie, a że w normalnym stanie switcha jest zwarcie w dwie strony na diodzie poprzez zestyk, a więc -.
Czy jak wymuszę ręczne zadziałanie switcha albo zrobię mostek na nim to znajdę zwartą diodę bez lutowania?.
Odpowiedz
#4
Zwartą diodę znajdziesz na wyłączonej maszynie i odłączonych wtyczkach switch matrix za pomocą multimetru. Pamiętaj tylko, żeby pomiaru dokonać przy wciśniętym switchu.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#5
Zorganizuje jakieś małe krokodylki i jedziemy, dzięki.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości