Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Johnny Mnemonic - DMD nie dziala, ręka nie jeździ
#1
Hej
mam problem z flipkiem Johnny Mnemonic - mianowicie po włączeniu - na DMD nie ma NIC - sprawdzilem dmd na innej maszynie - jest ok, inny dmd na JM - nic. Ribbon cable zmieniony - nic. Bezpieczniki chyba ok, wtyczki podociskane itd. W głosnikach slychac ze jakis error jest, ale nie wiem jaki bo nie ma obrazu Wink

przy włączaniu maszyny ręka prawa (stojąc przodem do flipka) próbuje się minimalnie przesunąc ale nic z tego jej nie wychodzi (podejrzewam ze powinna się przesunąc w obie strony podczas bootowania) i wraca te 2mm z powrotem - i tak kilka razy az sobie daje spokoj Smile
Nie świecą się przyciski start, ani ten pod nim. LAUNCH również ciemny - nie mialem czasu jeszcze sprawdzic zarówek ale raczej mała szansa ze wszystkie trzy sie spalily Smile moze to ma zwiazek z DMD?

jak komuś nasunie się jakiś pomysł jak usunąc te usterki to jak zwykle będę MEGA wdzięczny
trzymajcie sie zdrowo Smile
Odpowiedz
#2
Jak Ci świecą 3 diody system na CPU?, odepnij z niej wszystko zostaw tylko zasilanie i patrz na diody czy coś się zmieni.
Odpowiedz
#3
Bez zmian. Tak jak powinno środkowa mruga dolna świeci
Odpowiedz
#4
To gra powinna odpalić nawet bez wyświetlacza.
Jak nie rusza to masz do sprawdzenia bezpieczniki w pierwszej kolejności i punkty TP.

//A grałeś w ogóle na tym czy nowy zakup?, bo może trzeba nabić tylko kredyt i gra odpali, wtedy problem na płycie sterującej dmd Smile.
Odpowiedz
#5
(13/03/2020, 01:22)thomy napisał(a): To gra powinna odpalić nawet bez wyświetlacza.
Jak nie rusza to masz do sprawdzenia bezpieczniki w pierwszej kolejności i punkty TP.

//A grałeś w ogóle na tym czy nowy zakup?, bo może trzeba nabić tylko kredyt i gra odpali, wtedy problem na płycie sterującej dmd Smile.

gra odpala, slychać tylko ERROR REPORT, ręka probuje się przesunąc ale zaraz wraca po 2mm. Do tego sie nie zabralem jeszcze bo chce uruchomić najpierw dmd. Nie włożyłem bil jeszcze moze dlatego start nie odpala gry Smile

wygląda na to ze walnięta jest czesc HV :/ albo wezmę za 5usd części i bede lutował przez poł roku, albo musze znaleźć gdzies takie cos https://www.pinballlife.com/williamsball...board.html z wysyłką do PL Sad


ps: nowy zakup Smile update - zamowilem PINDORĘ DMD HV. zobaczymy czy wywaliłem kasę czy zadziała Smile
Odpowiedz
#6
Teraz do przesyłek z USA to potrafią dołożyć takie opłaty że szok.
Tu masz fajny tut do naprawy
http://www.firepower.2ya.com/4-TZ-dmd-repair.html
Odpowiedz
#7
Czy posiadasz miernik?Najpierw trzeba stwierdzić na 99% co jest do wymiany a nie zamawiać jakieś płytki.Podmieniałeś płytkę sterującą wyświetlaczem?
Odpowiedz
#8
(13/03/2020, 18:59)York napisał(a): Czy posiadasz miernik?Najpierw trzeba stwierdzić na 99% co jest do wymiany a nie zamawiać jakieś płytki.Podmieniałeś płytkę sterującą wyświetlaczem?
Mam miernik ale nie jest to mój najlepszy przyjaciel.. jak go ustawić i gdzie mierzyc? 
Plytki nie podmienialem ale dmd w drugim flipku działa bez problemu. Ribbon cable też podmienialem i nic pusto.
Odpowiedz
#9
Ręce opadają.To po Ci ten miernik?Powtarzasz w kółko że dmd działa- więc jest dobry.Jest "coś" co nim steruje więc podmień tą płytkę dla pewności że jest uszkodzona i wyślij ją komuś do naprawy.Wyjdzie to o wiele taniej niż zakupy w Stanach.
Odpowiedz
#10
(13/03/2020, 22:08)York napisał(a): Ręce opadają.To po Ci ten miernik?Powtarzasz w kółko że dmd działa- więc jest dobry.Jest "coś" co nim steruje więc podmień tą płytkę dla pewności że jest uszkodzona i wyślij ją komuś do naprawy.Wyjdzie to o wiele taniej niż zakupy w Stanach.
Do szpanowania jak kumple wpadną Wink a na serio do wykonywania instrukcji ludzi którzy chcą mi pomóc. Ale kiedyś się nauczę WinkPodmienilem płytki obrazu dalej nie ma :/ ale wrzuciłem bile nabiłem kredyt drucikiem i hula. Nie wiem jak ręką bo nic nie ma na ekranie ale zapowiada się doskonałą doskonała gra jak tylk oto uruchomie. To jak nie HV to co?
Odpowiedz
#11
Ehhh, jak Ty kredyty w WPC drucikiem nabijasz to.... albo już nic Smile)))
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz
#12
Podejrzewam że nie masz napięcia na wtyczce J 605.Zmierz napięcie na bezpiecznikach F 601,602 .Ustaw miernik na napięcie zmienne zakres 200v.Podaj co namierzyłeś.
P.S. musisz w necie poszukać jak się mierzy napięcie Smile
Odpowiedz
#13
Nie tak Jurek: dotknij czerwony dziubek tu, a czarny tu...
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz
#14
(14/03/2020, 00:16)Jarnie napisał(a): Ehhh, jak Ty kredyty w WPC drucikiem nabijasz to.... albo już nic Smile))
Maszyne mam srody. Nie przestawiłem.na.free Play bo przypominam nic nie widzę na dmd. Mam wolnego czasu mniej niż niektórzy ludzie inteligencji w tym kraju. Jak nie masz nic rzeczowego do dodania oprócz typowej polskiej żółci, to może nie dodawaj?
Co złego jest w napisaniu czerwonym tu a czarnym tam? Czekałem tylko na taki komentarz. Cała Polska Thnx za pomoc od strony wyśmiewających specjalistów. Moglem liczyć na to.
Odpowiedz
#15
Przestań się mazać, chłopaki nie płaczą ! Nie musisz przestawiać nic na free play, kredyty nabijasz skrajnym przyciskiem diagnostycznym
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości