Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budowa stołu od podstaw
#1
Panie i Panowie

Na początek powiem tak, posiadam tv 42cale LG fulhd + 32cale toshiba HD ready + kupę monitorów LCD różnych. Mam nadzieję, że dam radę z tego zbudować jakiegoś virtuala?

Macie jakieś pomysły, projekty stołu dla takich matryc? Czy lepiej wszystko robić od zera, z googla póki co mam chaos we łbie. Jaki soft stosujemy i jaki komp do tego najlepiej? Tutaj póki co też u Was na forum podstaw nie znalazłem. Czy stosować 3 LCD, czy 2? Zręczny jestem, sprzęt mam, ale nie chcę materiału sp....ć.
Odpowiedz
#2
kazik_ napisał(a):Panie i Panowie

Na początek powiem tak, posiadam tv 42cale LG fulhd + 32cale toshiba HD ready + kupę monitorów LCD różnych. Mam nadzieję, że dam radę z tego zbudować jakiegoś virtuala?

Macie jakieś pomysły, projekty stołu dla takich matryc? Czy lepiej wszystko robić od zera, z googla póki co mam chaos we łbie. Jaki soft stosujemy i jaki komp do tego najlepiej? Tutaj póki co też u Was na forum podstaw nie znalazłem. Czy stosować 3 LCD, czy 2? Zręczny jestem, sprzęt mam, ale nie chcę materiału sp....ć.

Witaj.Podpowiedz z forum

https://youtu.be/RGrEezXnO2M

Tą maszynę zbudował kolega Tytek możesz się tym materiałem wzorować
Odpowiedz
#3
Przy takim rozmiarze playfielda 3 monitory. Nie znajdziesz w "kwadracie" tak dużego monitora do backboxu żeby to miało ręce i nogi przy 2 monitorach. Softem i kompem to się nie martw, to jest najmniejszy problem. Komp najmocniejszy na jaki cię stać. Na Core 2 Duo, który zastosował Tytek to się nie pogra. Na i5 jest problem z niektórymi stołami.
Odpowiedz
#4
Fajny manual, skorzystam, a o co chodzi z IR tracking (efekt 3D) ? Gdzie kupić te gotowe listwy i nogi, o których on tam pisze?
Odpowiedz
#5
Gotowe listwy i nogi kupisz oczywiście za granicą. IR tracking znaczy, że "zabawka" śledzi położenie twojej twarzy i tak wyświetla obraz, że wydaje się 3D. Nazywa się to BAM. Oczywiście efekt widzisz tylko to, co widzą kibice? Być może niezbyt ciekawy obraz. Znajdziesz na yt filmy pod hasłem BAM virtual pinball.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości