Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reaktywacja EM Royal Flush
#46
Odświeżam troszeczkę temat i na temat ;-)Zakupiłem dratwę i nasączyłem ją woskiem.Nie wiem jak dawniej wykonywano wiązanie przewodów w EM,domniemywam że robiono to mimo wszystko ręcznie,mi przy jednym egzemplarzu flipera sprawiło to troszeczkę kłopotu.Dratwa wrzynała mi się w palce a wykonywanie tej czynności w rękawiczkach było bardzo nie poręczne.Teraz jakoś ta instalacja wygląda.Opis do poszczególnych przekaźników wykonałem w polskiej wersji językowej,muszę teraz tylko je odpowiednio poprzyklejać przy przekaźnikach.Następny etap to powiązanie przewodów playfild'u i odnowienie skrzyni.Kurcze,pomyśleć że już prawie dwa lata reaktywuję tę maszynkę. :->


Załączone pliki Miniatury
       
Pinball EM
Odpowiedz
#47
...Dwa lata a już mi w głowie świta następny szalony,fliperowy projekt,o ile sił przybędzie i życia starczy. ;-)
Pinball EM
Odpowiedz
#48
...no nie gniewaj sie, ale my zyjemy teraz PPO ,)
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz
#49
Kriszna napisał(a):...Dwa lata a już mi w głowie świta następny szalony,fliperowy projekt,o ile sił przybędzie i życia starczy. ;-)


Kolejny EM :?: :roll:
Słowo stało się ciałem JEST NOW

Krzysztof pochwal się jest czym
Odpowiedz
#50
Jarnie napisał(a):...no nie gniewaj sie, ale my zyjemy teraz PPO ,)
Ale ja się nie gniewam,spoko.Jedynie się gniewam na samego siebie że nie mogę tam być ale życzę wszystkim uczestnikom tylu multiballi co zdobytych punktów! :->
Pinball EM
Odpowiedz
#51
leszek golon napisał(a):
Kriszna napisał(a):...Dwa lata a już mi w głowie świta następny szalony,fliperowy projekt,o ile sił przybędzie i życia starczy. ;-)


Kolejny EM :?: :roll:
Tak,kolejny EM lecz znacznie wymagający funkcjami.I tu taki mały apel.Będę w przyszłości potrzebował graty EM firmy Bally więc jak ktoś ma cokolwiek (mechanizmy,przekaźniki itp.) a zalegają Wam na półkach to jestem zainteresowany.Mogą być nie kompletne no i nie drogo,rzecz jasna ;-)
Pinball EM
Odpowiedz
#52
Nadszedł czas na odnowienie,pomalowanie skrzyni.Ale za nim to nastąpi trzeba zrobić parę wstrętnych wyprawek.Do za flekowania tylnej krawędzi użyłem drewna bukowego,dorobiłem przedni element szyi oraz dwa elementy przy coin door. Musiałem też wyprawić krawędź prawego boku skrzyni.Na obecną chwilę naniosłem pierwszą warstwę farby w środku skrzyni.W miarę wolnego czasu jakoś brnę do przodu z tym projektem ;-)


Załączone pliki Miniatury
                       

Pinball EM
Odpowiedz
#53
Fachowa robota podoba mi się ! Smile
Odpowiedz
#54
Stolarz z ciebie też niezły :lol: :lol: :lol:
Odpowiedz
#55
Stolarz,hmm,coś w tym jest.Mam trochę stolarskiego sprzętu więc wykorzystuję to co mam w warsztacie.Pierwsze warstwy farby naniesione.Wewnątrz pomalowałem już dwa razy ale widzę że i trzecia warstwa się należy.Jak dobrze pójdzie i farba będzie szybko schła to do końca tygodnia kabinet będzie gotowy,no prawie gotowy bo jeszcze grafika zwieńczy dzieło na którą niecierpliwie czekam.Zastanawiam się jaki kolorem pomalować drzwiczki i panel wrzutnika monet bo są trochę zmęczone wiekowo,by jakoś kontrastowało to z białą skrzynią.


Załączone pliki Miniatury
           
Pinball EM
Odpowiedz
#56
Kriszna daj mi trochę czasu jeszcze. Dzisiaj będę testował rożne folie samoprzylepne które po wycięciu ploterem posłużą jako arkusz/formatka-szablon do wypełnienia.
Folia która używam do grafiki na maszynach arcade ma BARDZO mocny klej. Obawiam się, że odejdzie ona razem z biała farba.
Oczywiście można wykleić cały bok gotowa grafika na foli, ale my przecież nie idziemy na łatwiznę i chcemy żeby to było zrobione tak jak onegdaj. Smile
Odpowiedz
#57
Onegdaj to robili szablonem bez klejenia...
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz
#58
Toy napisał(a):Oczywiście można wykleić cały bok gotowa grafika na foli, ale my przecież nie idziemy na łatwiznę i chcemy żeby to było zrobione tak jak onegdaj. Smile
Że co proszę?
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#59
Jarnie napisał(a):Onegdaj ...
Mam na myśli efekt końcowy.
Odpowiedz
#60
a ja mam na myśli jak to robili 40 i więcej lat temu...
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości