Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Getaway, wywala bezpiecznik
#31
Wracam do żywych, na święta tak mnie pozamiatało że leżałem ledwo ciepły prawie tydzień.
Zbiorę siły, zrobię pomiary i dam znać.
Dzięki
Odpowiedz
#32
Czy ta przerwana masa może mieć wpływ na tą usterkę??


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#33
NIE
mizet102
Odpowiedz
#34
K..wa :evil:
dalej muszę szukać.
A jeszcze pytanko, jak włożony jest bezpiecznik do tego magazynku, to powinno być przejście między dwoma jego wyjściami?? Bo jak sprawdzam na włożonym to nie ma.
Odpowiedz
#35
Zrób po kolei:

Odłącz wsuwki z filtra od strony trafa, oznaczone na zdjęciu żółtymi kółkami.
Sprawdź czy jest zwarcie pomiędzy
1 - samymi wsuwkami
2- konektorami filtra od strony trafa
3 -konektorami filtra od strony trafa a przewodem ochronnym (żółto zielony)

Jeżeli zwarcie w pkt1 to sprawdź czy nie są przetarte kabelki, ewentualnie uszkodzony jest wyłącznik.
Jeżeli zwarcie w pkt2 lub pkt 3 to odlutuj czerwone kabelki od filtra od strony zasilania, na zdjęciu oznaczone zielonym kółkiem.

Sprawdź ponownie pkt 2 i 3.
Jeżeli zwarcie występuje dalej to znaczy że uszkodzony jest filtr.

Schemat układu znajdziesz w instrukcji od innego flipprea np: Black_Rose strona 148:
http://www.arcade-museum.com/manuals-pin...se_OPS.pdf

Pozdrawiam
JarekC


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#36
Super, dziękuję.
Wieczorem działam :-)
Odpowiedz
#37
mucha napisał(a):...A jeszcze pytanko, jak włożony jest bezpiecznik do tego magazynku, to powinno być przejście między dwoma jego wyjściami?? Bo jak sprawdzam na włożonym to nie ma.
Mucha, czasami ręce opadają jak się Ciebie czyta. Jeżeli bezpiecznik nie ma przejścia to jakim cudem zwarcie występuje jedynie przy załączonym wyłączniku, skoro on jest ZA bezpiecznikiem????
Coś mi się wydaje, że działasz zbyt chaotycznie i dostarczasz sprzecznych lub nielogicznych informacji. W ten sposób nie da Ci się pomóc. Temat mierzenia filtru też już poruszaliśmy. Co z Tobą??
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#38
Może tak mniej piwka przy naprawie ;-)
Masz zepsutego flipera do sprzedania lub naprawy - pisz na pw
Odpowiedz
#39
Pinball Wizard napisał(a):
mucha napisał(a):...A jeszcze pytanko, jak włożony jest bezpiecznik do tego magazynku, to powinno być przejście między dwoma jego wyjściami?? Bo jak sprawdzam na włożonym to nie ma.
Mucha, czasami ręce opadają jak się Ciebie czyta. Jeżeli bezpiecznik nie ma przejścia to jakim cudem zwarcie występuje jedynie przy załączonym wyłączniku, skoro on jest ZA bezpiecznikiem????
Coś mi się wydaje, że działasz zbyt chaotycznie i dostarczasz sprzecznych lub nielogicznych informacji. W ten sposób nie da Ci się pomóc. Temat mierzenia filtru też już poruszaliśmy. Co z Tobą??
To było pytanie dodatkowe, bo wydaje mi się że przez te zwarcia uszkodził mi się ten magazynek, ta wsuwka którą się wkłada z bezpiecznikiem jest ostro przyjarana, raczej do wyrzucenia.
Odpowiedz
#40
JarekC.DIY napisał(a):....

Sprawdź ponownie pkt 2 i 3.
Jeżeli zwarcie występuje dalej to znaczy że uszkodzony jest filtr.

...

Pozdrawiam
JarekC

Dziękuję Jarek, uszkodzony filtr.
Odpowiedz
#41
Jakiś zamiennik mogę zastosować??
Odpowiedz
#42
Czy możesz jeszcze raz powtórzyć to, co napisałeś kilka postów wcześniej? To, że wywala bezpiecznik tylko przy załączonym wyłączniku? Jak wyłącznik był otwarty, to nie wywalało go? Jakim cudem teraz odkryłeś zwarcie w filtrze? Przecież on jest przed wyłącznikiem więc musiał walić przy otwartym wyłączniku również....
W sprawie zamiennika użyj www.google.pl
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#43
mucha ,weź sprawdź obudowę bezpiecznik lub warystor (jeszcze nigdy nie wymieniałem filtra , a już z 6 razy warystor i 3 raz oprawkę bezpiecznika ,)
Czy Sobota czy Niedziela na/przy flipperch.



http://www.pinballowners.com/jacquesik
Odpowiedz
#44
ok, ok, ok strzeliłem gafę, fakt że wiele rzeczy robię pośpiesznie, przepraszam za wprowadzenie w błąd.
Obiecuję poprawę, i dopóki nie będę miał wystarczająco czasu na spokojne pomiary itp, to nie będę się za to brał.
A, usterka zlokalizowana dzięki wskazówkom JarkaC i połączeniu live z kolegą który mierzył równocześnie swój filtr.
Odpowiedz
#45
jacquesik napisał(a):mucha ,weź sprawdź obudowę bezpiecznik lub warystor (jeszcze nigdy nie wymieniałem filtra , a już z 6 razy warystor i 3 raz oprawkę bezpiecznika ,)
ta oprawka też dla mnie podejrzana :mrgreen:
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości