Forum Flipperowe
[Prima aprilis] Ban dla Handlarzy - Wersja do druku

+- Forum Flipperowe (https://forum.flippery.org.pl)
+-- Dział: Hyde Park (https://forum.flippery.org.pl/forumdisplay.php?fid=109)
+--- Dział: Archiwum (https://forum.flippery.org.pl/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Wątek: [Prima aprilis] Ban dla Handlarzy (/showthread.php?tid=954)

Strony: 1 2 3


[Prima aprilis] Ban dla Handlarzy - Squall - 01/04/2014

Zwracam się z uprzejmą prośba o zablokowanie kont wszelkiego rodzaju handlarzy/wymiataczy/napinaczy.

To jest forum dla fanów flipperów i dla graczy, nie ma tu miejsca na handel obwoźny.

Czy Nex możesz coś z tym zrobić?

Senkju!


- Berud - 01/04/2014

a mógł byś dać jakiś przykład? bo nie wiem czy chodzi o spam na priv czy o co ?


- Pinball Wizard - 01/04/2014

Ja też się z lekka wystraszyłem...


- Squall - 01/04/2014

Jest na forum kilku "gagadków" którzy traktują to forum jako platformę do załatwiania swoich interesów. Nex pewnie będzie widział co i jak.


- Prezes - 01/04/2014

Squall napisał(a):Jest na forum kilku "gagadków" którzy traktują to forum jako platformę do załatwiania swoich interesów. Nex pewnie będzie widział co i jak.

POPIERAM! dawno już mówiłem - jeśli ktoś robi biznes przez tą stronę powinien coś odpalać dla PSF-u. tylko nie wiem czemu ma handlarz, a X nie. nie dokończę bo mi admin konto zablokuje. sam mu już o tym mówiłem!


- Squall - 01/04/2014

Łukasz jeśli masz na myśli Sportinga - to od razu mówię, że nie jego mam na myśli, tylko inne przypadki handlu obwoźnego! Sporting akurat robi wiele dobrego dla nas wszystkich.


- Prezes - 01/04/2014

Squall napisał(a):Łukasz jeśli masz na myśli Sportinga - to od razu mówię, że nie jego mam na myśli, tylko inne przypadki handlu obwoźnego! Sporting akurat robi wiele dobrego dla nas wszystkich.

NO rzeczywiście miałem na myśli Old Sporta. No ale czym się różni handel obwoźny od bycia przedstawiciele Sterna, JJP czy inne prod.? Tylko skalą chyba, znaczy zasadniczo. Ja i nie tylko ja nie wiem co robi dobrego... naprawdę. Wstawienie maszyn do W-wy... ok, a do Rzeszowa, to dla kogo? Popularyzuje flippery? no wiecie, ja też popularyzuję do dawna i co mam w zamian?

Proponowałem Jarkowi współtworzenie muzeum - nie chciał, wstawienie maszyny do Bytomia też nie, ok, to nasz biznes (ale i przecież popularyzacja, nie? BTW: odn. popularyzacji - bardzo były na miejscu komentarze pod artykułem... świetna popularyzacja; to nie jest do Ciebie ani Jarka, bo wiem że nie Wy to napisaliście). No to napisałem, a niechże coś da graczom w H Kuli, a on że nie i PSF powinien być mu wdzięczny. No jest - oddaje swoje strony, adres www firmy Jarka też bardzo podobny do naszej... Wink. Także cóż - dziękujcie mu dalej, no chyba że ja o czymś nie wiem (?).

POWIEM TAK - zapytałem ostatnio Dylka (przyp. niedoszłego nowego prezia) czemu jest tak, że:
1) Robiłem dużo przez lata (do czasu) za FREE to było źle!
2) Pojawił się Marcin - dawał kasę, miał oczekiwania pewne, g.. miał z tego i też ŹLE!
3) Pojawia się ktoś kto bez owijania w bawełnę mówi jestem biznesmenem - SUPER! No to mówię mu - to może choć zareklamuj PSF na maszynach? (nawet nie pomyślał chyba, że mu się to opłaca) to nie. I jeszcze jeden taki mówi: Możemy go co najwyżej prosić. No to proście dalej, ja nie będę. O nic.
A Marcin powiedział na to wszystko: Stary nie wiem. Jestem dość stary by wiedzieć dlaczego, ale to niech każdy odpowie sobie sam... bye

PS. Aha - to może napisz o kogo chodzi? albo na priva czy jak?


- NEX - 01/04/2014

Prezes napisał(a):Proponowałem Jarkowi współtworzenie muzeum - nie chciał, wstawienie maszyny do Bytomia też nie,
Aha to już wiem czemu na Niego tak jedziesz....

Prezes napisał(a):Wstawienie maszyn do W-wy... ok, a do Rzeszowa, to dla kogo?
A co w Rzeszowie gorsi ludzie mieszkają i nie maja prawa pograć bo Ty nie wyrażasz zgody?????!!!!
Marzy Ci sie aby Jarek dał Wam za darmo maszyny oraz aby uzgadniał z Tobą miasta w których powinien wstawiać flipery... tak? Puknij się w głowę!

Prezes napisał(a):No to napisałem, a niechże coś da graczom w H Kuli, a on że nie i PSF powinien być mu wdzięczny. No jest - oddaje swoje strony, adres www firmy Jarka też bardzo podobny do naszej... Wink. Także cóż - dziękujcie mu dalej,
Napisze to jeszcze raz - tym razem dobitnie - odczep się raz na zawsze od Hula Kuli i nie wpierniczaj się w coś co Ciebie nie dotyczy. Hula Kula to pierwsze od lat miejsce do którego wreszcie można wybrać się na flipery, spotkać się ze znajomymi, pograć wspólnie, wypić browara, przyjemnie spędzić czas (jak za dawnych lat gdy maszyny te były popularne) i co najważniejsze jest to miejsce ogólnie dostępne - codziennie - do późnych godzin nocnych!
Sporting i Dziadek pomagają nam przy turniejach (Sporting załatwił serwis, Dziadek był przez prawie cały czas podczas turnieju, nosił flipery, załatwił z HK wygodną miejscówkę na turniej). Na najbliższy turniej 27 kwietnia także obiecał pomoc.
Co postanowiłeś spróbować zasiać trochę fermentu napuszczając na nich ludzi? Nie dasz rady, co najwyżej narobisz sobie kolejnych wrogów....

Prezes napisał(a):no chyba że ja o czymś nie wiem
Nie musisz o wszystkim wiedzieć i nie będziesz wszystkiego wiedział. Pogódź się z tym!
Są i będą projekty w których nie będziesz uczestniczył (niektórzy ludzie po prostu nie chcą mieć z Toba do czynienia - na co sobie sam zapracowałeś swoim zachowaniem)


Re: Ban dla Handlarzy - marcinkg - 01/04/2014

Squall napisał(a):Zwracam się z uprzejmą prośba o zablokowanie kont wszelkiego rodzaju handlarzy/wymiataczy/napinaczy.

To jest forum dla fanów flipperów i dla graczy, nie ma tu miejsca na handel obwoźny.

Czy Nex możesz coś z tym zrobić?

Senkju!

jezeli mnie masz na mysli to wywalcie mnie z forum ...

edytowany/dopisane:

W sumie w polowie tematow ktore sa ostatnio poruszane na forum wszyscy sie kloca i wytykaja sobie wszystko palcem.

Moim zdaniem ma to mniej wspolnego z byciem fanem i graczem flipperowym niz bycie handlarzem (od zawsze) a po znalezieniu strony dodatkowo fanem i graczem.


- Prezes - 01/04/2014

Marcin,
Spokojnie, niech napisze Daniel kogo ma na myśli. Decyzja odn. wywalenia z forum nie leży w gestii jednej czy dwóch osób.
Daniel,
A kto to są napinacze? a wymiatacze? przecież nie dobrzy gracze.... Confusedhock: wymiatający flipy?


Re: Ban dla Handlarzy - NEX - 01/04/2014

marcinkg napisał(a):Moim zdaniem ma to mniej wspolnego z byciem fanem i graczem flipperowym niz bycie handlarzem (od zawsze) a po znalezieniu strony dodatkowo fanem i graczem.

Spokojnie Smile
Po pierwsze dział "Kupie sprzedam zamienię" był i będzie na forum (jak prawie na każdym innym forum hobbistycznym). Po drugie cały czas jeszcze mamy 1 kwietnia i moim skromnym zdaniem wiele "pomysłów/sugestii/informacji" które dziś się tu pojawiało na pewno ma związek z tą datą Smile


- Sebastian G - 01/04/2014

Panowie,jestem zdania że ta cała dyskusja wynika z niedomówień związanych z naszym statutem ,a zwłaszcza związane z nim kwestie finansowe , to będzie się mścić bez końca !
Po części Konrad i Łukasz mają rację ,wszyscy "gramy w tej samej lidze" i chyba chodzi o wspólne dobro i rozwój tego sportu .Nie będę wyliczał kto zrobił więcej a kto mniej dla PSF ,tutaj nie o to chodzi .Doceniam poświęcenie Łukasza jak i uwagi Konrada , forum jest do wymiany często gorzkich uwag i tak ma być ! Jesteśmy amatorami (dosłownie i w przenośni) mającymi wysokie aspiracje .


- woki - 02/04/2014

Panowie, Panowie…Panowie!
Chciałbym czasem napisać coś na forum ale jak czytam niektóre posty to mi palce drętwieją i przechodzę na stronę redtube. Tam przynajmniej laski się nie kłócą. Bardzo lubię to środowisko i wszystkie osoby, które się w nim obracają. Jestem pod wrażeniem wszystkich działań, prowadzonych na rzecz popularyzacji flipperów w Polsce. Każde z nich doceniam: Każdy z Was w mojej opinii ma swoje wielkie zasługi i także wady zarówno Prezes, który robi bardzo wiele od dawna i za darmo ale wymaga wdzięczności, Nex który pilnuje forum ale czasami popuszczają mu hamulce, Printimus który jest organizatorem ligi i sponsorem nagród ale dookoła krzyczy jaką to nie oddaje przysługę ludzkości, Sporting dzięki któremu w Polsce gramy na nowych Sternach ale nie bardzo chce reklamować PSF bo robi swój bussines, Jarnie, który sprowadził do polski wiele starych tytułów ale ma swój sposób bycia i nie każdemu pasuje, Mez dzięki któremu mamy flippery w Krakowie, Mario który organizuje turnieje w Mysłowicach, marcinkg który organizuje turnieje nad morzem… i wielu innych. Pewnie nie jestem w stanie wymienić wszystkich. Jeśli ktoś czuje się pominięty to przepraszam Ważne że każdy robi swoje i po swojemu. I dzięki temu w Polsce jest gdzie pograć, a temat flipperów znów staje się coraz popularniejszy.
Mam pytanie, tylko nie wiem komu je zadać… Możecie k..wa każdy robić swoje i nie żreć się przy tym, tylko cieszyć się sukcesami? I jeszcze jedno: Czy każda nowa osoba, która odwiedzi forum musi odnieść wrażenie że oprócz wiader żółci wylewanych wzajemnie nie znajdzie tutaj nic?
Ja bez względu na swoje wrażenia szanuję Was wszystkich (mówię o całej społeczności związanej z flipperami). Każdy z nas, jak każdy człowiek, ma swoje poglądy, fochy, pierdolaca, hobby, pracę, rodzinę i wiele innych cech które czynią go odmiennym. Postarajmy się uszanować nawzajem tzn. przyjmujmy krytykę pod swoim adresem bez obrazy i jednocześnie krytykujmy się nawzajem ale nie oblewajmy się przy tym gnojem. Bo w tym wszystkim chodzi chyba o to żeby wymienić się poglądami a nie spowodować żeby w całej okolicy unosił się fetor, który odpycha wszystkich nowych zainteresowanych tematem.
Nex jeśli napisałem to w nieodpowiednim temacie to przenieś post tam gdzie uważasz albo wywal jeśli kogoś uraziłem.
Tyle w temacie.


- Prezes - 02/04/2014

Wojtek
Mądry głos, dzięki.


- mezik - 02/04/2014

Tez chcialem cos dodac i tez nie wiem czy tutaj bo juz sie totalnie w tych tekstach pogubilem.
O Panie Prezesie napisze kilka slow. Znam go od niedawna bo pewno jakis rok. Mnie osobiscie i pewnie srodowisku flipperowemu (jak male ono by nie bylo) krakowskiemu pomogl. Jak byly wydarzenia z flipperami zwiazane zajal sie (to bardzo dziwne w krakowie) za darmo pomoca w organizacji. Zorganizowal prase, radio i pomogl ogolnie w ogarnieciu wszystkiego. Za to jestem wdzieczny.
Uwazam natomiast ze zupelnie niepotrzebnie glupimi prowokacyjnymi tekscikami na forum wsadza kij w mrowisko potem robia sie z tego gliupie dyskusje a nawet przykre. Kolejna sprawa ktora mnie irytuje jest wpierniczanie na sile pod byle pretekstem informacjino bytomiu. Wyglada to niesamowicie nachalnie i zaczyna mnie wrecz denerwowac. To jak z dowcipem. Nawet jesli jest dobry ale ktos przy kazdej mozliwej okazji opowiada go w kolko to zaczyna to byc drazniace. O sprawach z przed roku nie mam pojecia i w ogole sie w nie nie wtracam. Napisalem tylko o tym co sie wiazalo ze mna