Forum Flipperowe

Pełna wersja: Wymiana żarówek w trudnodostępnych miejscach.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Być może większość zna ten sposob, być może inni mają lepszy, ale sądzę, że poniższe wskazówki ułatwią życie tym, którzy codzienną obsługę flipera wykonują sami. Zdarza się, że żarówki w obwodzie "general illumination" (choć nie tylko) na "playfield'zie" nie są dostępne z góry po demontażu plastikowych "artwork'ów" z powodu bliskości innych elementów, np blaszanych prowadnic, "post'ów", "jet bumper'ów" itp. Wówczas można próbować dostać się do żarówki od spodu odkręcając jeden wkręt. Co jednak, gdy tak jak np w "Revange From Mars" żarówka oznaczona jako 74B (błędnie zaznaczona na instrukcji, a opisana jako "left of left top lane") od spodu jest niedostępna z powodu cewki sterującej "left gate", która zasłania wkręt mocujący oprawkę żarówki a od góry po zdemontowaniu lewej rampy i "art work'a" otaczającego "jet bumper'y" uniemożliwiają wsadzenie paluchów blaszane prowadnice? Można oczywiście heroicznie demontować cewkę narażając na szwank dość delikatną sprężynkę, która pociąga blokadę "left lane" lub bardziej ambitnie walczyć z demontażem blaszanej prowadnicy, ale jest sposób łatwiejszy. Wystarczy do tego kawałek wężyka z tworzywa sztucznego, którego wewnętrzna średnica jest nieco mniejsza, niż średnica bańki żarówki, np 8 mm. Wężyk wciskamy na żarówkę na tyle, aby samoczynnie nie spadał i obracamy, aby uwolnić żarówkę z podstawki. Nową żarówkę instalujemy w ten sam sposób. Resztę pokazują zdjęcia. Warunek: wężyk powinien mieć temperaturę pokojową, aby był elastyczny. Jeżeli w pomieszczeniu jest zimno, to trzeba go przez chwilę ogrzewać w dłoniach.
bardzo ciekawe! fajnie że się dzielisz wiedzą.
Berud napisał(a):bardzo ciekawe! fajnie że się dzielisz wiedzą.
Jeśli pamiętasz, to taką deklarację złożyłem logując się tu po raz pierwszy.
Pinball Wizzard napisał(a):
Berud napisał(a):bardzo ciekawe! fajnie że się dzielisz wiedzą.
Jeśli pamiętasz, to taką deklarację złożyłem logując się tu po raz pierwszy.
pamiętam Smile Ale że na forum nie ma systemu pochwał/lajkow wydaję mi się oczywiste napisać coś pozytywnego Smile
A gdzie zdjęcia bo nie widzę?
Squall napisał(a):A gdzie zdjęcia bo nie widzę?
są jako załączniki, czyli widać je tylko dla zalogowanych.
Berud napisał(a):pamiętam Smile Ale że na forum nie ma systemu pochwał/lajkow wydaję mi się oczywiste napisać coś pozytywnego Smile

Aaaaaaa... to dzięki, dzięki.