Forum Flipperowe

Pełna wersja: Problem z wybiciem bili
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
to mjałem obstawić jako drugie

na Q52 przyjdzie pora ,po sprawdzeniu przewodów od kostki J1 do cewki
unitradiorazrk napisał(a):Sprawdzenie ciągłości obwodu z bzyczkiem ustawiasz na symbol dźwięku. Przy połączeniu obydwóch sond multimetr ma wydać wysoki ciągły dźwięk.
nawet nie wiedziałem, że mam taką fajną funkcję w tym mierniku Wink
jacquesik napisał(a):i ściągnij manuala do Flippera przy okazji
manual na dysku od pierwszego dnia ;-)

wyciągnąłem wtyczkę J2, podłączyłem miernik do 1 oraz 5 i piszczy
czy w J1 powinno być tak samo?

@tarpan,
cześć,
wygląda na to, że cewka jest OK bo podpięta pod kickback działa
Siwy napisał(a):czy w J2 powinno być tak samo?
We wtyczce ma piszczeć. W gnieździe nie może. Piszczy?
rozumiem, że uszkodzona cewka jest zasilana z J127- 5 styk. Włącz test cewek i ustaw na cewkę zasilaną z J127 która jest dobra i działa, np. J127-1. Wyjm wtyk J127 i włóż gwoździa małego do wtyku 5. Dotknij nim do kołka 1 na płycie. Jak cewka zadziała tzn uszkodzenie na płycie. W pierwszej kolejności TIP102 lub LS374
unitradiorazrk napisał(a):We wtyczce ma piszczeć. W gnieździe nie może. Piszczy?
tak, wypięta jak na fotce
[Obrazek: fc8c98e2.jpg]
podłączone do 1 i 5 - piszczy
czy w J1 tak samo powinno?
strona 3-8 manuala
siwy wiesz jak to zrobić?
zupełnie nie wiem, z której strony się do tego zabrać
Siwy napisał(a):zupełnie nie wiem, z której strony się do tego zabrać
To ja proponuję już dzisiaj tego nie robić - o tej porze to można w tej sytuacji tylko napsuć.
tarpan napisał(a):rozumiem, że uszkodzona cewka jest zasilana z J127- 5 styk. Włącz test cewek i ustaw na cewkę zasilaną z J127 która jest dobra i działa, np. J127-1. Wyjm wtyk J127 i włóż gwoździa małego do wtyku 5. Dotknij nim do kołka 1 na płycie. Jak cewka zadziała tzn uszkodzenie na płycie. W pierwszej kolejności TIP102 lub LS374
cewka nie zadziałała więc to chyba nie uszkodzenie na płycie
Zanim się dojdziesz do 74LS374, to jeszcze po drodze są rezystory R86, R87, R88, R89 (tego też lubi wypalić). Sprawdź też Q51. Jeśli chodzi o TIP102, właściwy znajduję się pod opisem Q52. Tranzystory najszybciej sprawdza się "brzęczkiem" poprzez wszystkie kombinacje nóg - jak gdzieś jest zwarcie to tranzystor do wymiany - sposób działa w 90% przypadkach. Możesz też testerem diód sprawdzić D21.
unitradiorazrk napisał(a):Zanim się dojdziesz do 74LS374, to jeszcze po drodze są rezystory R86, R87, R88, R89 (tego też lubi wypalić). Sprawdź też Q51. Jeśli chodzi o TIP102, właściwy znajduję się pod opisem Q52. Tranzystory najszybciej sprawdza się "brzęczkiem" poprzez wszystkie kombinacje nóg - jak gdzieś jest zwarcie to tranzystor do wymiany - sposób działa w 90% przypadkach. Możesz też testerem diód sprawdzić D21.

czyli przy sprawdzaniu tranzystora nie może być żadnego przejścia jeżeli jest sprawny ??
mucha napisał(a):czyli przy sprawdzaniu tranzystora nie może być żadnego przejścia jeżeli jest sprawny ??
Tak, to półprzewodniki o konkretnym napięciu przebicia.
zrób test tranzystora ,na odwrót, opcja z gwożdziem, w teście ustaw na cewke wybijak, na wtyku J127 w pin 1 lub inny tylko nie 5 gwóóżdz lub spinacz , i dotykasz do tym mykiem do pinu gniazda 5, jak jakaś cewka sie wzbudzi ,to tranzystor odpowiadający za wybijak jest ok
pozostanie wtedy problem z płytką koło lewej łapki
Stron: 1 2 3 4 5 6