Forum Flipperowe

Pełna wersja: problem z DMD
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
Od pewnego czasu mam problem z DMD w Starship Troopers.
Objaw jest taki że czasami przestaje działać i mam czarny ekran.
Myślałem ze to jakieś niestykające taśmy itp. więc wszystko podociskałem.
Jednakże problem pozostał. Wystarczy ze jest włączony dłuższy czas tak jakoś ponad godzine i już się wyłącza. Nie ważne czy gram czy stoi nieużywany. Potem wystarczy go wyłączyć i dać mu trochę odpocząć i znów wszystko działa ok przez jakiś czas.
O co chodzi? Myslicie ze będzie do wymiany?

Pzdr
Ja bym zrobil prosty test zeby sprawdzic czy to sam wyswietlacz czy tez moze cos innego sie przegrzewa. Czyli jak sie wylaczy DMD to odpiac go ale flippera nie wylaczac i po jakims czasie znowu podpiac. To da pewien obraz sytuacji moim zdaniem. UWAGA na WYSOKIE NAPIECIE!
Pomierzyłeś napięcia gdy przestaje świecić?
Jeśli są ok. spróbuj zamrażacza.
Zrobiłem na razie "prosty test" Smile .
Odpiąłem jak zgasł, pograłem bez DMD, podłączyłem po 15 min i już działał.
Czyli to tylko z DMD problem.

Jesli chodzi o druga odpowiedź .... hmmm... W sumie chyba wypada kupić miernik bo jak już się ma flippery to pewnie się przyda .

Dzieki
moze jak sie nagrzewa gdzies styki puszczaja zimne luty czy cos Big Grin ogladnij dokladnie plytke albo wyslij dobrej jakosci zdjecie moze cos sie da wypatrzyc
Dobra, to dziś lub jutro pooglądam te luty.
Potem jakby co to jeszcze sprawdzę zamrażaczem co się grzeje, ale to już w przeszłym tygodniu.
Dam znać co i jak.
Dzięki
karman napisał(a):Jesli chodzi o druga odpowiedź .... hmmm... W sumie chyba wypada kupić miernik bo jak już się ma flippery to pewnie się przyda .

To jest podstawowa rzecz wyposażenia flipperowego majstra. I nie oszczędzaj na multimetrze! Tanie mają małą dokładność oraz dużą niestabilność wyników i nadają się w zasadzie jedynie do mierzenia napięcia w gniazdku. Dobry multimetr musi kosztować minimum 100 pln.
Dzięki za wszystkie podpowiedzi.
Odkręciłem płytkę i DMD (do zrobienia zdjęć), wyczyściłem wszystko, poprawiłem 2 lekko przetarte kabelki z wiązki zasilajacej (przycięte od zamykania i naprawiane już wczesniej), poprawiłem tez trochę luźna kostkę.
Na razie działa i się nie wyłączaSmile
Pozdrawiam