Forum Flipperowe

Pełna wersja: FLIPER STERN Z 82 PROŚBA O POMOC NAPRAWIACZY
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Ok, czyli musisz posprawdzać podstawowe napięcia zasilające na TP-ach głównie TP1, 2, 3 tak jak pisał Wizzard bo bez tego będzie ciężko cokolwiek dalej doradzać.
Pozdrawiam
Wielkie dzięki. Przepraszam że wrzucam wszystko po 3 dniach. Ale ten miernik co miałam okazał się z wylanymi bateriami. I musiałam zakupić nowy. Nie wiem tylko czy dobrze ustawiłam pomiary na mierniku/ Masę-zero dotykałam czarny przewód do masowego w fliperze.

Co do przycisków self test , czy przycisku diagnostycznego w beckboxie. To wszystko po naciśnięciu nie działa. Nie reaguje wcale. Tylko buczenie. I co parę sekund jakby migotanie świecących lampek. Reaguje jedynie jak otwieram/zamykam drzwiczki. Odcina zasilanie, załącza.
wydaje mi się jako laikowi, że na TP4 brak napięcia...?

I nie wiem co to jest ten mały zasilaczyk na końcu cabinetu po lewej stronie.? Pisze na nim że niby to filtr wysokich częstotliwości lub napięć?
PS- fliper był rozbierany z wtyczek przez poprzedniego właściciela do transportu. Ale sprawdzałam 3 razy i wszystko jest niby dobrze popodłączane. Nie ma nic luzem, a wtyki widzę że są do każdego portu czy serialu "dedykowane". Nie można nic pogubić, czy pomylić. Bo wszystko ma swoje miejsce, i nie pasuje w inne...
Na TP4 nie pokaże Ci napięcia, bo to napięcie przemienne a nie stałe.
Teraz przenieś się do backboxa i sprawdź na płytce z tym dużym aluminiowym radiatorem czy jest napięcie +5 V. Nie podam Ci numeru TP bo mam nieczytelny schemat ale sądzę, że będzie opisany.
Niezbyt rozumiem? Przeciez multimetr pokazuje zarówno Ac jak i DC
Owszem, pokazuje, ale trzeba go do pomiaru napięcia AC odpowiednio ustawić chyba, że masz automat.
napisz proszę co mierzyć dalej...
Czyli źle mierzyłam tylko port 4 ? czy inne również?
Edytowałem post wyżej, przeskroluj sobie.
ok czyli przenoszę się do backboxa. a TP4 mam mierzyć jeszcze w inny sposób?

I czy napięcia pozostałych TP jak pokazałam na foto są ok? Bo widzę małe wachania w stosunku do tych podanych na nalepce jako znamionowe
Napięcie z TP4 zasila żarówki GI a Ty twierdzisz, że świecą, więc nie trzeba mierzyć.
Porobię czarodzieju, jak najwięcej zdjęc beckbox.

Daj tylko odpowiedz jak możesz na powyższe i napisz proszę czy zwracać gdzieś w back boxie jeszcze na coś szczególną uwagę? Sprawdzać?
Celem jest sprawdzenie, czy CPU jest właściwie zasilane, bo jeżeli nie jest, to maszyna nie ożyje. Na CPU powinien być jakiś LED (lub kilka), opisz ich stan.
Na płytach PCB w back boxie żadna dioda nie świeci. W płycie na samej górze po lewej stronie, jest jakiś przycisk diagnostyczny.
Po wciskaniu lub przytrzymaniu=brak reakcji

P.s- odpisz bardzo proszę czarodzieju mi, bo to mnie frapuje, czy te drobne rozbierzności w napięciach na punktach TP które przedstawiłam mikrometrem względem napięć znamionowych na nalepce, są dopuszczalne? Czy na tym etapie dopytywanie o to jest niewskazane?
Stron: 1 2 3 4