Forum Flipperowe

Pełna wersja: Renowacja Flipera Jackpot 1971
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Witam drogich forumowiczów.

Rozpoczynam renowacje bardzo zniszczonego playfielda od flippera Williams Jackpot 1971. Na obrazku załączam stan pola po czyszczeniu.

[Obrazek: IMG_4220.jpg]

Znaczne braki w rysunku skłaniałyby do wykonania naklejki na cały playfield, ale mogę się tez podjąć się próby malowania...

Doradźcie proszę najlepszą metodę renowacji.
Cześć!
Ja bym nie robił naklejki, to ostateczność. Grafika jest bardzo prosta lepiej pomaluj aerografem plus szablony.
Czy możecie polecić miejsce, gdzie można zeskanować playfield?
Podaj grubość.
Ciekawy film o czynności, która chcesz wykonać.

https://www.youtube.com/watch?v=SOljT-NFVNw

Malowałem pędzelkami playfield w Royal Flush i wyszło to słabo. Następnym razem użyłbym aerografu.
Nie wiem jak to wychodzi innym, ale na tym filmie to wyszło tragicznie...
Malowałem pędzelkiem aerografem flamastrami i takie tam grzebanie w g....
jedno pomalujesz drugie zepsujesz i tak w koło Macieju
Kazda farbka to wydatek ok 9-15 zł z 10 kolorków trzeba zakupic najmniej
Koszt aerografu kompresora i nauki malowania po ścianach 400zł.
Jesli masz jedną maszyne to bez sensu wydać 400-600 zł .
Farbki po pewnym czasie wysychają i nadaja sie do kosza , kupujemy nowe coś podmalujemy i czekamy aż wyschną .
Czasami przy usuwaniu szablonu farbka sie zadziera i cały efekt w piz......du
Najlepszym i najtańszym rozwiazaniem jest stworzenie „naklejki „
Podklad lakier transparentny , naklejasz mozesz polakierować lub przykleić mylar i po 30 minutach widać efekt koszt ok 200-250 zł
Malując czy aerografem czy pędzelkiem potrzebujesz szablon
Szablon robimy przy użycia kompa do tego musisz znaleść kogoś z plotterem
Nie kazda drukarnia posiada folię szablonową , przeważnie zwykłą kolorową
Szukanie sklepu kupno folii szablonowej , sklep internetowy przesyłka etc.
Jesli ktoś ma plotter to zazwyczaj dysponuje dobrą drukarką .
Po co się męczyć i wydawać kasę ? Na niewiadomo jaki efekt ?
Filmy i zdjęcia nie oddają rzeczywistego efektu pracy .
No ale to jest moje prywatne zdanie
Powodzenia
Aktualny pomysł mam taki:
- robię skan (Krzychu, deska ma chyba 12mm, ale jutro napisze czy skan wyszedł)
- ponieważ rysunek ma najwyżej 8 kolorów przygotuje 8 szablonów i wykonam to jak w fabryce czyli pomaluje aerografem 8 kolorami na całości.
- na koniec lakier bezbarwny nałożony w pobliskim serwisie blacharskim :-).

Problemy:
- poprawienie skanu (nie mam zdolności grafika)
- konwersja z bitmapy do wersji wektorowej (czy da się to poprawnie wykonać)
- przygotowanie szablonów na ploterze laserowym (czy będą wystarczająco dobre do malowania)

Problem podstawowy: koszt!

Wersja backup - jeśli powyższe zawiedzie - robię naklejkę.

Co o tym myślicie? Nie przesadzam z pełnym malowaniem?

PS. Załączony fillm jest ... inspirujący. Chyba nie chce iść tą drogą. :-)
krzysiek___k napisał(a):Co o tym myślicie? Nie przesadzam z pełnym malowaniem?
Nie, tak właśnie trzeba zrobić aby ujednolicić kolory, biały najlepiej na końcu. Możesz jedynie przemyśleć czy nie zostawić postaci w oryginale, wtedy obejdziesz się bez skanowania i dalszej obróbki komputerowej. Tak wyjdzie też najtaniej, musisz mieć jednak dokładną i pewną rękę, a szablony maskujące wycinać ręcznie. Trzeba też jakoś uzupełnić dolną część grafiki. Co do skanu dechy to do 16 mm mogę zeskanować w całości bez zabawy w sklejanie obrazów.
Skan już wykonałem (300dpi). Nawet jeśli nie wyjdzie domalowywanie - bdzie z czego wykonać naklejkę.

[Obrazek: scan_low_res.jpg]

Teraz pouczę się jakiegoś programu do poprawiania grafiki, no chyba, że ktoś pomoże za rozsądne pieniążki ;-).

Życzcie powodzenia :-)
Sprawdź wybrane odległości miedzy punktami w realu i w skanie. U mnie często to się rozjeżdżało.
Czym skanowałeś?
Krzychu napisał(a):
krzysiek___k napisał(a):Co o tym myślicie? Nie przesadzam z pełnym malowaniem?
Nie, tak właśnie trzeba zrobić aby ujednolicić kolory, biały najlepiej na końcu. Możesz jedynie przemyśleć czy nie zostawić postaci w oryginale, wtedy obejdziesz się bez skanowania i dalszej obróbki komputerowej. Tak wyjdzie też najtaniej, musisz mieć jednak dokładną i pewną rękę, a szablony maskujące wycinać ręcznie. Trzeba też jakoś uzupełnić dolną część grafiki. Co do skanu dechy to do 16 mm mogę zeskanować w całości bez zabawy w sklejanie obrazów.

Wręcz przeciwnie !!!!
Biały ma być na początku !!!
Jaki kolor wyjdzie malując np żóltym po drewnie ? I ile warstw trzeba położyc żeby był ladny żółty.
A jaki wyjdzie malowanie po białym ? Od razu widać docelowy kolor .
Zrob próbe na zwyklej sklejce , jeśli nie masz to markecie budowlanym sa odpady ze sklejek za parę groszy.
Biały na poczatek potem kolorki i czarny na koniec
I Widzimy sie za 3 miesiace jak juz dojdziesz że lepiej zrobic naklejkę odezwij sie na priv
Jak robilem rekonstrukcję backglass to całą grafikę w formacie wektorowym i wydruk na szybie... I tylko w ten sposób będzie to miało ręce i nogi, żadne szablony... BTW jak widzisz szablon do czarnego ?
Decha na gładko i wydruk na desce, potem clearcoat i spokój na następne 20 lat.
Też mozna
Tylko deske trzeba najpierw przygotować pod drukarkę.
Lakier bezbarwny , matowienie lakier bezbarwny , matowienie , lakier bezbarwny
Matowienie, biały podkład i drukarka
Deska to nie gładka szyba .
Lakier i naklejka na folii wylewanej , lakier lub mylar i na kolejne 21 lat pozamiatane
Jarnie słusznie prawi, trzeba jedynie powyciągać plastikowe inserty przed szlifowaniem dechy a powciskać przed malowaniem. Nie ma lepszej metody w mojej opinii. Przed nadrukiem jednak zagruntowałbym dechę. Najlepiej na biało. I dopiero wtedy powciskać inserty.

EDYTA
Diablo ubiegł mnie o kilka sekund :-)
Stron: 1 2 3 4