Forum Flipperowe

Pełna wersja: Naprawa decali na insertach
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Przymierzam sie chyba do zakupu ST:TNG. ma on niestety na dwóch insertach delikatnie mówiąc braki Wink (zdjęcie w załączniku)

pytanie do specjalistów - jak sobie z tym poradzić żeby wyglądało to LEPIEJ?

czy zdrapanie całego decala i naklejenie nowego np stąd http://www.pinball.center/en/shop/pinbal...generation

a potem na to kawałek mylaru?
na cały PF położyłbym i tak protector.. czy taki "serwis" się uda i efekt finalny będzie chociaż troche zbliżony do wyglądu "fabrycznego"? czy jestem w błędzie?
ma to sens ?

odpada oczywiscie clearcoating itd.. chcę to w miarę możliwości zrobić sam..

z góry dzięki za pomoc Smile
Ja bym to zostawił bo ubytki są minimalne.Protektor połóż i...graj.
Tam już jest folia, po jej zdjęciu będzie tylko gorzej
Jarnie napisał(a):Tam już jest folia, po jej zdjęciu będzie tylko gorzej


Czyli nie pakować pieniędzy w ten egzemplarz? Jak myślicie?
jeżeli inserty są w takim stanie to zdjęcie mylara raczej spowoduje nieodwracalne straty.
Zdjęcie folii ma tylko wtedy sens, jeśli wygląd maszyny jest nie do zaakceptowania. Usunięcie folii to też duże ryzyko jeśli nie robiłeś tego wcześniej przynajmniej kilka razy. W tym przypadku bym odpuścił bo nie jest najgorzej, ale po bezbłędnej naprawie będzie dużo lepiej.
Krzychu napisał(a):Zdjęcie folii ma tylko wtedy sens, jeśli wygląd maszyny jest nie do zaakceptowania. Usunięcie folii to też duże ryzyko jeśli nie robiłeś tego wcześniej przynajmniej kilka razy. W tym przypadku bym odpuścił bo nie jest najgorzej, ale po bezbłędnej naprawie będzie dużo lepiej.

To jest mylar czy jakiś inny wynalazek? Bo mi ciężko ocenić.
Mylar zdejmowalem z indiego udało się bez strat. Tutaj nie swiem chciałbym poprawić te decale jeżeli się zdecyduje na zakup dlatego wczesniej pytam Smile
O jakiej naprawie piszesz? Lakierowanie dechy ?
To jest obca folia naklejona na już zajechany playfield
Wygląda raczej na obcą folię, jeśli położona na zjechany playfield, jak Jarnie pisze, to trudniej będzie ją usunąć bez strat.
Jarnie napisał(a):To jest obca folia naklejona na już zajechany playfield

Ok dzięki panowie za pomoc. Uniknąłem katastrofy Wink
W takim razie ST nie zagości u mnie.