Forum Flipperowe

Pełna wersja: Indy - WTF is this ?:)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy tylko mi to wygląda na jakąś lipną robotkę? Czy ktos mi może powiedziec co tutaj sie dzieje i jakie to ma konsekwencje dla gry?

http://i64.tinypic.com/ncb22o.jpg


[Obrazek: ncb22o.jpg]
Te zworki ustawiają wersję językową gry - mowa o napisach na wyświetlaczu. Pogoogluj, znajdziesz opisy.
Pinball Wizard napisał(a):Te zworki ustawiają wersję językową gry - mowa o napisach na wyświetlaczu. Pogoogluj, znajdziesz opisy.

ok czyli nie trzeba tego naprawiac Smile

OK a pytanie bonusowe - baterie były PODOBNO wymieniane (dzis wpakuje nowe swoje i zobaczę) ale po kazdym wyłączeniu i włączeniu - wszystko się resetuje - tak jakby baterie nie podtrzymywały pamięci. Czy to wina baterii/gniazda na baterie czy moze cos powazniejszego ?Smile
Te baterie są właśnie po to, by podtrzymywać pamięć. Nie mają żadnego innego zadania. Aby pamięć się nie resetowała wymieniaj baterie na włączonej maszynie. To jest całkowicie bezpieczne, o ile nie robisz tego za pomocą przecinaka :-P
Pinball Wizard napisał(a):Te baterie są właśnie po to, by podtrzymywać pamięć. Nie mają żadnego innego zadania. Aby pamięć się nie resetowała wymieniaj baterie na włączonej maszynie. To jest całkowicie bezpieczne, o ile nie robisz tego za pomocą przecinaka :-P

no wlasnie.. PODOBNO były wymienione ale niestety nie trzyma ustawień. dobra dziś kupie nowe i spróbuje wymienic. dziwna sprawa :/
thnx
A może baterie były wymienione, ale koszyk ma już tak skorodowane styki, że nie łączy. Warto na wyłączonej maszynie z wsadzonymi bateriami sprawdzić napięcie na płytce CPU. pomiar napięcia między masą a którąś (dowolną) z końcówek diody D2 (po prawej stronie płytki).
chyba sie udało - włozyłem nowe przy włączonym sprzęcie i po resecie się zachowały ustawienia. mam nadzieje ze nie jednorazowo.

dzięki Smile