Forum Flipperowe

Pełna wersja: telewizory
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
czy jest ktoś trochę lepiej zorientowany w telewizorach ? Muszę kupić kilka sztuk do klubu i...nie mogę się zdecydować. Wyczytałem że niby samsungi mają najlepsze matryce, czy one się aż tak różnią od siebie? np. toshiba podobnej wielkości i parametrów jest o 500zł tańsza. Czy to nie jest jakaś przesadzona reklama ? Nie zależy mi na funkcjach dodatkowych telewizorów a zauważyłem że cena rośnie wraz z ich ilością. Kryterium jest tylko obraz a więc : przynajmniej 40cali, 100hz, jasność nie musi być duża. Zastanawiam się nad funkcjami obrazu np. samsungi mają :Clear Motion Rate 100, Wide Color Enhancer Plus oraz unikalny silnik HyperRealEngine (i tak nie wiem co to znaczy...)
Wiadomo że telewizory przeznaczone będą do oglądania piłki nożnej czy innych imprez sportowych Smile
Paweł, najlepsze obecnie matryce produkuje LG i w chwili obecnej to właśnie ten producent oferuje najlepsze TV. Sony, Toshiba czy Samsung zostały daleko w tyle za LG. Napisałeś iż TV będzie wykorzystywany do oglądania piłki a więc szczególna uwagę powinieneś zwrócić na czas reakcji matrycy oraz na odświeżanie. Te wszystkie "ulepszacze" obrazu możesz sobie darować gdyż wiele to nie wnosi a znacznie podbija cenę a poza tym prawie każdy producent ma jakieś tam swoje niby_ulepszacze Smile
Do klubu to może warto pomyśleć o plazmie - czas reakcji będzie świetny a cena niższa od LCD (tyle że plazmy będą żreć sporo więcej prądu)

A teraz troszkę z "przymrożeniem oka" Smile Może warto pomyśleć o 3D? Smile To byłoby coś co wyróżniło by lokal Smile Z tego co orientuję się to relacje z wydarzeń sportowych w 3D są coraz częstsze - może za rok będzie to standardem Smile W przypadku pasywnego 3D (obecnie ta technologia zdecydowanie wygrywa z aktywną) okulary kosztują kilkanaście złotych i w zasadzie prawie każdy kto ostatnio był w kinie na jakimkolwiek filmie 3D posiada w domu takie okulary - teraz w kinach już nie wypożyczają ich tylko dodają do biletu za kilka złotych Smile Kina jakiś czas temu przeszły właśnie na Cinema 3D czyli na... technologie LG (te same okulary pasują w kinie jak i przed TV)

W tym akurat temacie mogę jeszcze sporo powiedzieć więc jak masz jeszcze jakieś pytania - wal śmiało Smile
mam informacje (nie potwierdzone) że LG ma bardzo dużą awaryjność matryc :/ , że właśnie samsung robi teraz najlepsze...
Pobór prądu ma ogromne znaczenie i telewizory muszą być z podświetleniem ledowym...
Generalnie z trójki LG, Toshiba i Samsung cena kształtuje się w kolejności tak jak napisałem (lg najtańszy)
Podobnie" popieram " ledy i raczej celowałbym w Samsunga:

http://www.strefa-zakupowa.pl/poradniki/...izory/LED/
Jeśli to jednak to musi być LED to tylko LG. Z tą awaryjnością to IMO info nieprawdziwe. W ciągu ostatnich kilku miesięcy kilku osobom doradzałem w wyborze TV (wybór padał zawsze na LG choć z uwagi na wymagania były to oczywiście rożne modele) i nikt nie skarżył się na jakiekolwiek awarie - wszyscy są mega zadowoleni.

LG w Polsce nie jest zbyt popularne (choć ostatnio to się wyraźnie zmienia) gdyż większość ludzi wierzy w przebrzmiałe legendy typu Sony, Sharp czy Samsung. Poza tym LG w porównaniu z konkurencją znacznie mniej ładuje w reklamę...

Na świecie to właśnie telewizory LG zdobywają od dawna przeróżne prestiżowe nagrody
Poniżej jeden z wielu przykładów:
Cytat:Firma LG Electronics uzyskała łącznie dziewięć nagród na Międzynarodowych Targach Elektroniki Użytkowej CES 2012, została także wyróżniona nagrodą redakcji Popular Mechanics, laurem IMS Research za innowacje w dziedzinie telewizji, kilkoma nagrodami HD Guru oraz prestiżową statuetką CNET za najlepszy produkt targów.

Telewizor LG 55EM9600 OLED HDTV został uznany przez niezależnych specjalistów z redakcji CNET nie tylko za najlepszy telewizor HD tegorocznych targów, lecz także za najbardziej fascynujący, innowacyjny i obiecujący produkt pokazany na CES.

A czym sa CES?

Cytat:Consumer Electronics Show - jedne z największych na świecie targów elektroniki użytkowej, organizowane corocznie w Las Vegas. W targach wzięło udział prawie 3000 wystawców, zaprezentowano ponad 20 tysięcy nowych produktów a także miało miejsce wiele ważnych premier i pokazów. Bardzo dużą popularnością w tym roku cieszyły się smartfony, tablety, lekkie notebooki i telewizory.

Czy może być lepsza rekomendacja? Wierz mi że LG będzie najlepszym wyborem.
Kilka postów wyżej napisałem:

Cytat:A teraz troszkę z "przymrożeniem oka" Smile Może warto pomyśleć o 3D? Smile To byłoby coś co wyróżniło by lokal Smile Z tego co orientuję się to relacje z wydarzeń sportowych w 3D są coraz częstsze - może za rok będzie to standardem Smile

jak się okazuje długo nie trzeba było czekać: http://technowinki.onet.pl/rtv-wideo/tra...tykul.html