Forum Flipperowe

Pełna wersja: Radical! problem z wyświetlaczem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
retrofan napisał(a):(...)czy wszystkie układy mają takie miejsca.???.
Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie nie wiedząc, co masz na myśli mówiąc "wszystkie". Radical! jest maszyną z systemem 11. Maszyny z tym systemem występują w kilku odmianach, ale są bardzo podobne (różnice są niewielkie).
zmierzyłem tak jak mówiłeś napiecie na tych f2 i f3 na f3 jest -100v , a na f2 +21 , na f1 jest ok 90v zmienny.
Czyli masz problem albo z uszkodzonym albo przeciążonym zasilaczem +100 V. Zdejmij złączkę J2 z płyty Power Supply Board i zmierz te napięcia ponownie. Jeśli nie ma +100 V, to albo wymień w ciemno elementy tego zasilacza, albo zacznij mierzyć dalej. Przede wszystkim napięcia na diodach mierzone na ich końcówkach a nie względem masy. Na ZR4 ma być ok 100 V zarówno z założoną złączką J2 jak i bez niej a na ZR3 ok 3,9 V. Na anodzie diody D4 (trójkącik albo strona bez paska) tym razem względem masy ma być ponad 120 V stałego. Po tych pomiarach ruszymy dalej.
po odpieciu złaczki j2 napiecie na f2 wzrosło do 52v
na zr4 jest ok 100 alev - , a na zr3 jest 2,7v
Napiszę wyjątkowo na zasadzie zgadywania :-P
Wymień rezystor R4- 39k/1W, bo to chyba najczęstsza przyczyna
retrofan napisał(a):po odpieciu złaczki j2 napiecie na f2 wzrosło do 52v
Czyli uszkodzenie jest w zasilaczu.
retrofan napisał(a):na zr4 jest ok 100 alev - , a na zr3 jest 2,7v
Czyli podejrzanym jest R4 tak, jak napisał mizet102. Rozumiem, że na anodzie D4 jest ponad -120 V?
nie tej diody nie mierzyłem bo ja jestem laik Tongue wiem ze anoda to ujemny katoda dodatnia Tongue , musze wczesniej obczaic jak pomierzyć na yt :d . chłopaki dzieki tak i tak za pomoc, jak bedziecie w zako to dajcie znać chetnie i ja pomoge jak bedzie okazja nie koniecznie w temacie pinballi.
a narazie to zrobie poprostu takjak napisał mizet, wymienie ten rezystor, moze go gdzies znajde u nas,ew allegro. dam znać jak to przelutuje.
Dioda ma dwa wyprowadzenia (druty), na jej korpusie zazwyczaj jest namalowany szary lub biały pasek przy jednym z nich (czasami czarny ale nie na czarnych korpusach). To jest ZAWSZE katoda, a ta druga to anoda.
uwaga ZAWSZE katoda nie dotyczy diód produkowanych w przeszłości za wschodnią granicą naszego kraju. Jak jest obecnie to sam nie wiem.
Pozdrawiam
Na szczęście sowieckich diod nie spotkałem już od dziesięcioleci. Oni zawsze musieli mieć inaczej niż "zachodni imperialiści". Tylko ich dolary lubili ponad wszystko:-D
Chyba niechcący wprowadziłem Cię w błąd. Mówimy o napięciu +100 V a nie -100 V, prawda? Więc podejrzanym jest rezystor R1 (39k/1W). Podobnie diody, na których powinieneś mierzyć napięcia to ZR1 i ZR2 a miejsce pomiaru napięcia +120 V to katoda diody D3 (strona z paskiem).
panowie udało sie DZIEKUJE !!! Big Grin temat do zamkniecia .

https://zapodaj.net/00aeec19e2433.jpg.html
Wiesz, co kliknąć :roll:
Kliknięcie kliknięciem, ale i tak cierpliwie na góralskie piwo czekać będziemy :lol:
Stron: 1 2 3