Forum Flipperowe

Pełna wersja: Kings of steel - martwy...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Wink to przynajmniej tyle.

To może mi podpowiedz coś jaśniej? Może które napięcie jest od zasilania tych elementów. Co jeszcze oprócz zasilania? sterowanie?

Płyta SOLENOID DRIVER - czy to nie jest zasilanie tych wszystkich elementów???

Myślałem, że jak jest na początku test (migająca dioda) to sprawdza poszczególne moduły i skoro mam 1+6 mignięć to elektronicznie jest wszystko OK.


Pozdrawiam
LEEYO
Do prawdy nie wiem od czego zacząć. Pytasz o elektronikę jednocześnie zdradzając jej nie znajomość... To trudne do wyjaśnienia tym bardziej, że informacje, które podajesz są szczątkowe.
Wiesz moje doświadczenie odnośnie flipperów to tylko ten jeden flipper. Ogólnie elektronicznie sobie poradzę, ale nie do końca wiem co z czym. No i myślałem, że po prostu zapytam tutaj.

To moze napisz proszę, do czego jest płyta SOLENOID DRIVER skoro błądzę. No i powiedz co mam zmierzyć/sprawdzić - jak chcesz oczywiście pomóc.

Pozdrawiam
LEEYO
Za działanie cewek (solenoidów) odpowiada właśnie płytka solenoid driver. Ale nie jedynie - często steruje również flasherami o ile w Twojej maszynie występują. Z reguły to jest tak, że tranzystory na tej płycie zamykają obwód elektryczny "do masy". Ten obwód zaczyna się od zasilacza (tam muszą być bezpieczniki) leci poprzez cewkę i trafia do solenoid driver.
Wczoraj udało mi się już uruchomić flippera - pogralismy koło 1.5h i wszystko działało. Co było? Zdemontowałem SOLENOID DRIVER i niektóre piny od przyłączy miały jakby pęknięcie wokół lutu. Wyglądało jak zimny lut. Poprawiłem wszystkie luty na złączach i ruszyło.

Dzisiaj mi syn rano przylatuje, że chce pograć - o 7:00 Tongue Włączyłem mu maszynę pograł może 15minut i przylatuje, że mu jedna łąpka nie działa. Ogólnie maszyna martwa i czuć jakby coś się przypaliło. Ogólnie łapka zblokowana- ale w pozycji "0". Pytałem czy czasami nie przytrzymał długo klawisza od łapki - twierdzi, że nie ale ma 6 lat więc nie wiadomo co się naprawdę wydarzyło. Cewka od łapki jakby spuchnięta - tak, że trzpień się w niej nie chowa - za mały otwór w cewce. Styk krańcowy obok cewki zwarty (w ogóle jeden styk jakby się ułamał - na zjdjęciu rozwarłem już) - chyba powinien być rozwarty w stanie spoczynku? Ściągnąłem cewkę - w środku tam gdzie ma się chować trzpień widać plastik - tak jakby się zalał otwór - porównując do lewej strony tam trzpień się chowa cały - lewa strona nie ma gdzie się schować bo środek zalany plastikiem - czyli ogólnie chyba cewka się zgrzała i stopił się korpus. tak to przynajmniej wygląda. kilka zdjęć dodaję żeby zobrazować co i jak.
[Obrazek: 1.jpg] [Obrazek: 2.jpg] [Obrazek: 3.jpg] [Obrazek: 4.jpg] [Obrazek: 1.jpg]
galeria allegro

Dodatkowo zwróciłem uwagę, że łączenie kabli do cewki jest w dość kiepskim stanie - później to będę sprawdzał konkretnie. teraz na szybko sprawdziłem bezpieczniki - są OK. Najbardziej mnie martwi, że maszyna zdechła... Ogólnie słabe luty - mało cyny, albo zimne luty to nagminne w tej maszynie.

Pozdrawiam
LEEYO

PS. Jeszcze na szybko napiszę, że okazało się, że spalony jest bezpiecznik przed trafem stąd cisza była. Teraz już startuje wszystko, ale trzeba naprawić prawą łapkę - a właściwie cewkę od łąpki i styki.

Czy zwarcie na tym łączniku krańcowym co pokazałem na zdjęciu mogło doprowadzić do takiej usterki?

Pozdrawiam
Cewka do wymiany, styki (EOS) też - brakuje jednej tungstenowej platynki. EOSy w tej konstrukcji flipera (łapki) w pozycji spoczynkowej mają być zamknięte. Otwierać się powinny przy uniesionym fliperze.
A możesz podpowiedzieć gdzie kupię cewkę i styki EOS. Ja zamawiam na jakiejś niemieckiej stronie ale mam to dopiero za jakiś czas.

No i jeszcze jedno - skąd taka usterka się pojawiła??? Jaka przyczyna?

Druga sprawa to trochę nie widzę tego jak miały by się te styki rozwierać. Właściwie widzę - tylko nie znalazłem nigdzie odpadniętego kawałka. Czyli to będzie OK:

https://www.flipperteile.com/en/switches...20-34.html

Pozdrawiam
LEEYO
Tutaj masz cewkę:
http://www.ministryofpinball.com/en/game...-4500.html
a tutaj EOS:
http://www.ministryofpinball.com/en/game...10-41.html

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o konstrukcji i działaniu fliperów (łapek) to zajrzyj tu:
http://forum.flippery.org.pl/viewtopic.php?t=2046
Stron: 1 2