Forum Flipperowe

Pełna wersja: Flintstones bezpieczniki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jak go odpaliłem pierwszy raz wszystko niby działało, flippery chodziły,a nawet za mocno :-), znalazłem odłączone styki EOS w dolnych łapkach, teraz mam trochę czasu i zabrałem się za niego, zamontowałem nowe EOSy komplet, nową cewkę górną bo była jakaś domowej produkcji no i ....
Jak odpaliłem poszedł bezpiecznik 3A na fliptronicu F904, teraz wybija mi zabezpieczenie w graciarni, jak odepne 2 wtyczki na fliptronicu J905 i J906 to wszystko gra, znaczy system odpala, przetestowałem w teście flippery wszystkie chodzą.
Dajcie jakieś wskazówki co szukać w dalszej kolejności :-P
Sprawdź diody na cewkach czy są sprawne poprawnie podłączone, a następnie sprawdź tranzyzstorki Q4, Q11, Q12 i wszystko po drodze do drivera. Sprawdź też, czy są takie, jakie powinny być Wink
Diody na cewkach dobre pomierzyłem, wyjołem płytke fliptronica i badam.
Tylko nie czaje w jaki sposób te podpięte wtyczki wybijają mi zabezpieczenie, przecież EOSy są wtedy otwarte i opta chyba też..
Jak odpinasz wtyczki - przerywasz obwód i prąd nie płynie Wink

Diody mam nadzieje odlutowałeś do sprawdzenia? Trzeba odpiąć co najmniej jeden koniec diody.
Diody wiadomo że jedną noge odpinam.
Tranzystory na płytce dobre są, ale wiesz co odpiołem jeszcze obydwa opta i nie wybija!, chyba to.

Opto switch z lewej łapki robił mi szkody.
Zwróćcie uwagę czy wasze opta nie są spękane w połowie podstawki, u mnie pękło na pół.