Forum Flipperowe

Pełna wersja: Mostki prostownicze?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Reset przy wciśnięciu obu guzików flipperowych na TZ. Dobrze zgadłem? Chcę się upewnić zanim zacznę wykręcać płyty.
Niekoniecznie, ale od czegoś trzeba zacząć :-D
Ja zacząłbym od sprawdzenia diod na cewkach i od złączek na PDB doprowadzających napięcie z transformatora J101 i J102 oraz bezpieczników w ich pobliżu.
moze byc,ale, najpierw sprobuj wszystkie wtyczki na plycie wyciagnac i ponownie wsadzic ,czasem pomaga Smile
może mi ktoś konkretnym linkiem (np z tme) podpowiedzieć jakie konkretnie mostki do flipperów kupić (BR1, BR2, ....) moje maszynki stoją już w jednym miesjcu, więc pora zacząć je ogarniać Smile
Kupowałem kiedyś na ''alledrogo''w tej firmie i śmigają cały czas bezproblemowo:

http://allegro.pl/mostek-prostowniczy-35...02973.html
SUPER!!!
Dziękuję
jak sprawdzam diody na cewkach, końcówki odlutować ??
bo jak wcisne dwie łapki równocześnie, jest reset
Wystarczy wylutować jedną nóżkę.
Brzmi jak spadek napięcia ale to może być też wiele innych.
Miałem tak w kumpla Roadshow.
Możesz wyjąć wtyczkę od oświetlenia playfieldu i sprawdzić czy dalej będzie resetował przy jednoczesnym klepnięciu.
mucha napisał(a):jak sprawdzam diody na cewkach, końcówki odlutować ??
bo jak wcisne dwie łapki równocześnie, jest reset
Jakiej maszyny to dotyczy? Jeżeli wciskane pojedynczo nie powodują resetu, to diody zostaw w spokoju. Przyczyna leży w kiepskim styku na złączkach. Opisałem to dość obszernie w artykule o resetach.
Dr Who, tylko przy równoczesnym naciśnięciu obu łapek


Pinball Wizard napisał(a):
mucha napisał(a):jak sprawdzam diody na cewkach, końcówki odlutować ??
bo jak wcisne dwie łapki równocześnie, jest reset
... Opisałem to dość obszernie w artykule o resetach.

zaległości nadrobione :oops:
Wtyczki wymienione, problem ten sam :/
Jakie jest napięcie na CPU?
Sprawdzę wieczorem i dam znać