Forum Flipperowe

Pełna wersja: Flippery to nie hazard
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Zakupiłem ostatnio flipera na firmę. Okazuje się, że moja księgowa stwierdziła, że jest to maszyna hazardowa - mimo, że wytłumaczyłem jej, że to tylko i wyłacznie maszyna zręcznościowa.

Księgowa dzwoniła do Przemyśla do Izby Celnej i jakaś Pani Urzędnik stwierdziła, że ustawodawca się w ustawie zabezpieczył i mimo, że maszyna nie wypłaca pięniedzy - może stanowić formę zakładu, a pieniądzę mogą być wypłacane pod stołem.

Przepraszam to o co chodzi? Ma ktoś z Was na ten temat lepsza wiedzę - pod taką teorię można zaliczyć również Darta - lotki - tam też się można zakładać jak i Cybergaje czy inne maszyny.
Standard. W rozmowie telefonicznej urzędasy zawsze udzielą Ci mało konkretnej odpowiedzi robiąc wszystko aby tylko nie wziąć odpowiedzialności za takowa odpowiedź. Napisz pismo z prośba o wskazanie podstawy prawnej oraz jej wykładni Smile
Z początku otrzymasz zapewne odpowiedź że dany urząd nie jest władny wydania takiej (wiążącej) opinii/wykładni i skierują do urzędu nadrzędnego. Tam będą próbowali odesłać Cię z kwitkiem ale jeśli uprzesz się to w końcu takową opinie otrzymasz.
Niestety taki kraj...
Chcemy jako Stowarzyszenie wystąpić do Izby Celnej o wytłumaczenie sytuacji i konkretną odpowiedź na piśmie że flippery to nie hazard. Podejrzewam że potrwa to z pół roku albo dłużej Smile
Sądzę, że Łukasz jako prezes powinien napisać pisemko i przesłać jest do Izby.

W ustawie jest kilka punktów, które mówią, że jeżeli maszyna daję wygraną rzeczową nawet w postaci kredytu to jest to maszyna hazardowa.
to wylaczyc opcje dawania RIPLAYa i juz nie podlega pod ustawe : )
Paweł napisał(a):Chcemy jako Stowarzyszenie wystąpić do Izby Celnej o wytłumaczenie sytuacji i konkretną odpowiedź na piśmie że flippery to nie hazard. Podejrzewam że potrwa to z pół roku albo dłużej Smile
Nie ma czegoś takiego jak "wytłumaczenie sytuacji". Należy wystąpić o podstawę prawna oraz jej wykładnię. Urzędy będą robić wszystko aby takiej opinii na piśmie nie wydać.
Pół roku to bardzo optymistyczne założenie....

Wszelkie symulatory (np wyścigów czy nawet gry w kosza) także za dobrą grę nagradzają dodatkowym czasem gry...
przy takim zalozeniu to nawet extraball na flipperze to jest nagroda, napisac kartke ze czas gry za 2zl nie dluzszy niz pol godziny i gitara : )

a tak na powaznie to ludzie co siedza w urzedach takich maszyn na oczy nie widzieli i nic nie wiedza na temat dzialania, zasad gry itp. chca tylke zeby jak najwiecej im do kieszeni napchac i tyle
marcinkg napisał(a):a tak na powaznie to ludzie co siedza w urzedach takich maszyn na oczy nie widzieli i nic nie wiedza na temat dzialania, zasad gry itp. chca tylke zeby jak najwiecej im do kieszeni napchac i tyle
Nie Smile Ludzie w urzędach chcą mieć przede wszystkim spokój i chcą aby im jak najmniej gitarę zawracać oraz najlepiej aby nie musieli podejmować żadnej wiążącej decyzji za która mieliby kiedykolwiek wziąć jakakolwiek odpowiedzialność - i w tym jest problem.
Odkopuję wątek z grobu. Czy ktoś składał pismo i może dostał jakąś odpowiedź? Smile
Normalnie historia pinballu w Stanach. La Guardia spalił sam kilkadziesiąt flipperów kiedy był gubernatorem Nowego Jorku, dopiero jakoś w 70tych latach chyba znieśli te ustawy, które zabraniały w paru stanach flipperów bo podchodziły pod automaty "hazardowe". Kto ma fabrycznego flippera wie bo po prawej na "obrusie" flippera ma "For amusement purposes only". :mrgreen:
theadam napisał(a):Odkopuję wątek z grobu. Czy ktoś składał pismo i może dostał jakąś odpowiedź? Smile

i ja również odkopuję, bo doszło do mnie że jakiś as pierdo..i po ludziach że ja hazard uprawiam bo mam flippery, no i że może izba celna się zainteresować. Trochę chodzi mi po głowie żeby cepowi nie przyszło na myśl jakiś donosów pisać.
Witam.
Pracuje w firmie która ma rozstawione między innymi flippery i nie dotarło do mnie by gdzieś zabrali.Prawidłowa klasyfikacja w bazie Regon to kod PKD 99.29.Z
A ustawa jest tak skonstruowana że praktycznie każdy automat da się podciągnąć (jest jeden punkt że decydujący głos ma minister finansów). A tak poza konkursem idziesz na ryby i też hazard. Zarzucasz wędka i.... automat losowy :-) i to za kasę.
Sad nie potrafię edytować
Miało być" A ustawa jest tak skonstruowana że praktycznie każdy automat da się podciągnąć pod hazardowy"
Dzięki
Stron: 1 2