Forum Flipperowe

Pełna wersja: Royal Flush Gottlieb Nie dziala cos strzela w srodku
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Jesli podświetlany był napis TILT to za niego jest odpowiedzialny przekaźnik TILT HOLD RELAY.Miałem wręcz taki sam przypadek gdzie podczas zamykania playfildu wiązka przewodów ułożyła się na przekaźnikach,zwarła co trzeba i bezpiecznik się spalił więc podczas tej czynności zwracaj na to uwagę.Warto zamontowac plastikowe opaski wewnątrz cabinetu i odpowiednio osadzic wiązki w tych opaskach.Trudno na odległośc coś więcej Ci doradzic,400 km to zbyt daleko.Styki na przekaźnikach Gotlliba w przeciwienstwie do Bally i Williams mają krótki skok i wystarczy że jeden styk nie funkcjonuje i cały obwód głupieje.Spróbuj załączyc RF przez credit.
A wskażesz organoleptycznie który to ? Bo mi część karteczek z opisem odpadła a schematem nie dysponuję...
A jaką maszynke EM posiadasz?Jeśli chodzi o styki nie jest to możliwe ustalenie jednoznacznie że akurat ten styk jako jedyny odpowiada za wszystko.Każdy styk ma określone zadanie,jeżeli styk nie domaga określona funkcja,zadanie nie będzie działac. ;-)
To dobra podpowiedz napewno zobacze czy to moze byc przyczyna a teraz czekam na te bezpieczniki bo u mnie takich nie ma i mosialem zamowic przez internet. Zlaczenie RF przez Credit nie bardzo wiem o co chodzi ale jesli nawet to tak jak kolega Jarnie nie mam prawie zadnej karteczki wiec nie wiem gdzie szukac.
Aha czy to normalne ze , po spaleniu jednego bezpiecznika wszystko stoi tylko slychac transformator i jest podswietlenie tylnej szyby a reszta ciemna?
Odezwe sie jak juz dojda bezpieczniki
Trochę na wyrost chlapnąłem z tymi karteczkami. Akurat ta od tilt relay jest, jak mu pomagam ręką (temu relay) lampka tilt gaśnie, liczniki się resetują, playfield się podświetla, ale ten silnik ze stykami, który leży w cabinecie na dole kręci się cały czas i gra nie może wystartować. To wszystko oczywiście ma miejsce po wciśnięciu "start".
Mam Surf Champ, zakładam, że to to samo co Royal Flush albo bardzo podobny.
Z tego co pamiętam Gottliby tak miały że po włączeniu do prądu podświetlany był tylko translight,reszta zapalała się po starcie.Załączyc RF możesz za pomocą monety i credit czyli w prawym dolnym rogu translight jest małe okienko ,otwórz tył liczników i przesuń to białe kółko mechanizmu tak by w okienku była jedynka następnie wciśnij przycisk na drzwiczkach.Bezpieczniki kolejno odpowiadają za podświetlenie translight ,playfield i przekaźników oraz główny bezpiecznik zasilający trafo,ja nabywam zestawy bezpiecznikó na stacjach paliw,mają coś takiego.Jak masz schemat do RF to tam znajdziesz opisy poszczególnych przekaźników,na każdym przekaźniku,na korpusie, masz naklejone karteczki z symbolami BX,H,AX,Q i takie tam inne,po tych symbolach dojdziesz do nazw tych przekaźników. :->
Witam ponownie wiec kupilem faktycznie na stacji te bezpieczniki.
Wiec wlozylem bezpiecznik i po wlozeniu do gniazda wystartowalo silnik zaczol sie krecic po chwili stanelo i nic nie moge wiecej zrobic ani startem ani po przekeceniu credit i gdy naciskam start tez nic sie nie dzieje. Macie dalej jakies pomysly bo wszystko fajnie podswietlone i niby startuje ale nie do konca.
Poszukaj jakiegoś fachowca.Może kolega Mezik by go wziął na warsztat?Reasumując Twój RF jest rozregulowany i czeka go całkowity przegląd,łatwiej coś doradzic w elektronice niż w EM choc różnie z tym bywa.Przykro mi ale to już koniec pomysłów. :-( 3MAJ się!!! Powodzenia.
Niestety kolega Mezik mieszka w Krakowie a ja w Mragowie a to praktycznie inny koniec Polski. A z drugiej strony cieszy mnie to, ze jest tylko rozregulowany a nie posuty bo to by kosztowalo o wiele wiecej. Poczekam jeszcze troche bo moze ktos ma pomysly jakies a jak nie to bede szukal kogos do pomocy z moich stron
kaczor100020 napisał(a):Ile dalem to moze simieszne ale udalo mi sie wygrac licytacje za troche ponad 100 Euro.

Jestem ciekaw ile euro zrobi się z tej 100 na koniec tej przygody, jak uda się wszystko doprowadzić do normalnego stanu?
Nie liczę już Twojego czasu.
Kolega Mezik dysponuje dużą wiedzą, którą się dzieli. Mój Surf Champ wystartował dziś wieczorem po sugestii Mezika.

Mezik chylę czoła :!:
Napewno tylko szkoda, ze ja od kolegi Mezik nie dostalem zadnej podpowiedzi a moze powiedz kolego Jarnie co tobie pomoglo to moze bedzie jakas pomoc dla mnie
Wysłałem Ci pw.
Nie wiem dlaczego nie dostałeś, zadzwoń do mnie 603-osiem73-521
Jeśli koledzy chcą uzupełnić karteczki przy przekaźnikach to załączam zdjęcia jak jest w moim RF.
Stron: 1 2 3 4