Forum Flipperowe flippery.org.pl Strona Gwna
 Strona główna PSF   FAQ   Szukaj   Uytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Wnioski wyciągnięte z lektury forum...
Autor Wiadomo
namore 

Doczy: 18 Sty 2018
Skd: Raszyn
Wysany: 2018-02-21, 08:49   Wnioski wyciągnięte z lektury forum...

Witam, od pewnego czasu czytam forum flipperowe i dzi�ki temu wiele si� dowiedzia�em o tym maszynach. Jako �e od pewnego czasu chodzi mi po g�owie kupno w�asnego sprz�tu, sprawd�cie prosz� czy moje wnioski wyci�gni�te z lektury forum s� s�uszne:

‘1 – kupi� flipera od kogo� zaufanego tzn. np. z forum to znacznie mniejsze ryzyko ni� zakup u nieznajomego z allegro / olx,
‘2 – drobnych napraw sprz�tu dokona nawet laik, ale przy powa�niejszych usterkach np. elektroniki b�dzie potrzebna pomoc fachowca np. jednego z naprawiaczy z forum,
‘3 – kupuj�c flippera za okre�lon� kwot� mamy du�� szans� po jakim� czasie (gdy nam si� znudzi) odsprzeda� go za kwot� co najmniej r�wn� kwocie zakupu. Oczywi�cie warunek jest taki �e w trakcie u�ytkowania nie b�dzie du�o usterek i nie wydamy du�o pieni�dzy na naprawy, lub w skrajnym przypadku nie wyst�pi usterka powoduj�ca brak sensu/mo�liwo�ci naprawy maszyny.

Pozdrawiam!

http://www.pinballowners.com/lecter

Krzychu 
NAPRAWIACZ
.

Doczy: 13 Mar 2016
Skd: Pruszkw/W-wa
Wysany: 2018-02-21, 10:15   

1. TAK.

2. Nie, czsto trafia do mnie sprzt uszkodzony przy wymianie zarwek na ledy, a przecie nie jest to nic skomplikowanego, druga czc tak - pomoc fachowca si przyda.

3. Nie, duo zaley od tego za ile, co i w jakim stanie kupisz.

bms
noob

Doczy: 18 Gru 2017
Skd: Krk
Wysany: 2018-02-21, 12:28   

Ad.2. Jako laik - Tak, mona sporo naprawi samodzielnie ale... trzeba powici bardzo duo czasu na szukanie informacji, trzeba zna dobrze angielski, trzeba zna podstawy elektroniki. Innymi sowy - trzeba wsikn w temat. Jeli nie sprawiaoby mi to przyjemnoci, to na pewno bym odpuci.
Dodatkowo po zakupie przydadz si dodatkowe monety na czci zamienne, ktre do dostania s poza PL. Zaley to oczywicie od stanu wyjciowego, ale zawsze jest co do poprawy ;)

mucha 

Doczy: 13 Gru 2010
Skd: Lubuskie
Wysany: 2018-02-21, 13:56   

1. Nie tak do koca, jest par osb ktrzy s na forum, tylko po to eby handlowa.

2. Jak Krzychu,

3. Jak Krzychu.

:-)

namore 

Wysany: 2018-02-21, 15:25   

Dziki za Wasze odpowiedzi. Oprcz wycignitych wnioskw nurtuje mnie kilka pyta:

‘4 – czy czsto wystpuj awarie sprztu ktrych nie da si lub nie opaca si naprawia? Pytam bo w takim przypadku kupujcy ponosi ryzyko cakowitej utraty pienidzy.

-5 – dlaczego w Pinball Station s flippery ktre miesicami stoj z karteczk „czekam na renowacj”? Chodzi o to e waciciele nie maj czasu si nimi zaj czy czekaj/szukaj czci zamiennych?

‘6 – jak niektrym z Was udao si zgromadzi tak imponujce iloci maszyn? Niektrzy mog pochwali si kilkunastoma flipperami. Czy w przeszoci prowadzilicie kluby gier czy moe skupowalicie maszyny w okresie ich „upadku” (mam na myli ich wyparcie przez gry video)? Pytam z ciekawoci

snowvictim 

Doczy: 04 Mar 2015
Skd: Warszawa
Wysany: 2018-02-21, 16:52   

namore napisa/a:
Dziki za Wasze odpowiedzi. Oprcz wycignitych wnioskw nurtuje mnie kilka pyta:

‘4 – czy czsto wystpuj awarie sprztu ktrych nie da si lub nie opaca si naprawia? Pytam bo w takim przypadku kupujcy ponosi ryzyko cakowitej utraty pienidzy.

-5 – dlaczego w Pinball Station s flippery ktre miesicami stoj z karteczk „czekam na renowacj”? Chodzi o to e waciciele nie maj czasu si nimi zaj czy czekaj/szukaj czci zamiennych?

‘6 – jak niektrym z Was udao si zgromadzi tak imponujce iloci maszyn? Niektrzy mog pochwali si kilkunastoma flipperami. Czy w przeszoci prowadzilicie kluby gier czy moe skupowalicie maszyny w okresie ich „upadku” (mam na myli ich wyparcie przez gry video)? Pytam z ciekawoci

4. Nie wyobraam sobie takiej "awarii" (oczywicie co innego jak np. spali Ci si lokum albo masz flippery w piwnicy i zaleje podczas powodzi). Najgorsze chyba s problemy z pytami, bo tam wymiana najdrosza (poza playfieldem).

5. To ju pytanie do wacicieli lokalu.

6. Krtka odpowiedz - gdy pinball wchodzi w tzw. Dark Ages maszyny byy tanie jak barszcz. Wystarczy sobie wejsc na Archiwum Allegro i popatrze jakie tam cuda byy tak midzy 2006-2010. Jedno ogoszenie pamitliwe to dwa topy (bodaje AFM i TZ) + Congo, za wszystkie trzy cena cakowita 7,000z

http://www.pinballowners.com/snowvictim

snowvictim 

Wysany: 2018-02-21, 16:54   

Nie wiem czy le to czytam czy jest dobrze i po prostu mzg mi si zacina, chodzi mi o to e za komplet TZ, AFM i Congo 7000. Za 7000 teraz to ludzie wyceniaj polowe samego Congo.

Pinball Wizard 
NAPRAWIACZ

Doczy: 10 Lut 2014
Skd: Koobrzeg
Wysany: 2018-02-21, 17:57   

snowvictim napisa/a:
Nie wiem czy le to czytam czy jest dobrze i po prostu mzg mi si zacina, chodzi mi o to e za komplet TZ, AFM i Congo 7000. Za 7000 teraz to ludzie wyceniaj polowe samego Congo.

A gdzie to wyczytae???

Pinball Wizard 
NAPRAWIACZ

Doczy: 10 Lut 2014
Skd: Koobrzeg
Wysany: 2018-02-21, 17:57   

Ach! W archiwum! Wszystko jasne.

snowvictim 

Wysany: 2018-02-21, 18:23   

Tak, ale to dawno temu byo. Nowe archiwum nie ma tamtych ogosze o ktrych pisz.

Krzychu 
NAPRAWIACZ
.

Doczy: 13 Mar 2016
Skd: Pruszkw/W-wa
Wysany: 2018-02-21, 20:23   

mucha napisa/a:
1. Nie tak do koca, jest par osb ktrzy s na forum, tylko po to eby handlowa. :-)

To prawda, ale forum zostao podane tylko jako przykad. Zakup od kogo zaufanego jest na pewno bezpieczniejszy.

loteria 

Doczya: 25 Lut 2018
Skd: Krakw
Wysany: 2018-02-26, 00:00   

2018- jestecie?

snowvictim 

Wysany: 2018-02-26, 01:20   

Ja to jeszcze w 2017.

namore 

Wysany: 2019-03-10, 12:19   

Krzychu napisa/a:

2. Nie, czsto trafia do mnie sprzt uszkodzony przy wymianie zarwek na ledy, a przecie nie jest to nic skomplikowanego [...]

Tak z ciekawoci: jak mona uszkodzi flippera przy wymianie arwe na ledy?

mucha 

Doczy: 13 Gru 2010
Skd: Lubuskie
Wysany: 2019-03-10, 12:24   

namore napisa/a:
Krzychu napisa/a:

2. Nie, czsto trafia do mnie sprzt uszkodzony przy wymianie zarwek na ledy, a przecie nie jest to nic skomplikowanego [...]

Tak z ciekawoci: jak mona uszkodzi flippera przy wymianie arwe na ledy?

jak dasz led o wikszym poborze prdu, ni ma by??

Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Nie moesz ciga zacznikw na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: