Forum Flipperowe Strona G│ˇwna Forum Flipperowe
flippery.org.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U┐ytkownicyU┐ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat
PinCab
Autor WiadomoŠ
NEX 
Administrator

Do│▒czy│: 12 Lut 2011
Sk▒d: Warszawa
Wys│any: 2014-03-17, 11:13   

Tytek napisa│/a:
gdzie mo┼╝na kupi─ç pust─ů obudow─Ö po flipperze i po ile one stoj─ů

Jeszcze przed wczoraj widzia┼éem na allegro za chyba 150 PLN. Poszukaj w archiwum allegro. Nie mam pewno┼Ťci ale to chyba by┼éa aukcja Diablo.

Berud 

Do│▒czy│: 19 Sty 2014
Sk▒d: Wroc┼éaw
Wys│any: 2014-03-17, 11:29   

Tytek napisa│/a:
Par─Ö kolejnych zdj─Ö─ç
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

boczne przyciski co by sobie na flipperze pogra─ç
Obrazek

tak wygl─ůda w nocy
Obrazek

w wolnych chwilach jeszcze go przerabiam, dodałem kółka do transportu, wystarczy go do tyłu przechylić i można transportować na kółkach bo jednak trochę waży
Obrazek

dodałem uchwyty na napoje :)
Obrazek

wstawi┼éem wi─Ökszy monitor, by┼éo 17cali teraz jest 19 cali, kupi┼éem na ebayu nowe bia┼ée przyciski dla jednego i dw├│ch graczy i nowe joysticki, teraz s─ů nie do zaje┼╝d┼╝enia :)
Obrazek

Berud mo┼╝e wiesz gdzie mo┼╝na kupi─ç pust─ů obudow─Ö po flipperze i po ile one stoj─ů
masz mo┼╝e wymiary takiej obudowy albo czy masz mo┼╝e mo┼╝liwo┼Ť─ç zmierzy─ç jakiego┼Ť flippera, chodzi mi o g┼é├│wne wymiary te co na rysunku.
Mo┼╝e s─ů jakie┼Ť strony gdzie mo┼╝na pobra─ç rysunki techniczne albo projekty sto┼é├│w do flippera.

wygl─ůda fajnie! a grafiki na bokach to Twoje pomysly czy juz tak bylo?

ja nie posiadam flippera wi─Öc sam CI nie wymierz─Ö ale Google znam dobrze :P

http://web.archive.org/we...elf/Cabinet.htm

http://www.hyperspin-fe.c...-Widebody-Clone

http://forum.arcadecontro...0;attach=186655 * williams widebody cabinet.pdf (12.31 kB - .)

szuka┼éem po ha┼Ťle pinball cabinet blueprints

tak jak Nex pisa┼é by┼éa na allegro jedna trumna ale z wysy┼ék─ů wychodzi┼éo chyba 300z┼é to chyba lepiej samemu zrobi─ç ? cho─ç nie wiem ile takie nogi mog─ů kosztowa─ç sam jestem raczej nowicjusz :) wiec sam przemy┼Ťl co jest lepszym rozwi─ůzaniem.

thomy 

Do│▒czy│: 03 Lut 2014
Sk▒d: SK
Wys│any: 2014-03-17, 13:23   

Tytek ja ostatnio w ramach niespodziewanego nadmiaru czasu zrobiłem bartopa ale twoja maszyna robi wrażenie :shock: ,mamy tu temat Mame Caba

http://forum.flippery.com.pl/viewtopic.php?t=1288

twoje Arty s─ů niez┼ée,ten pulpit sam robi┼ée┼Ť czy to gotowiec?,brak coindoorsa :lol: ale super!
no i te uchwyty na browara!

Busol

Do│▒czy│: 24 Wrz 2012
Sk▒d: Szczecin
Wys│any: 2014-03-17, 14:22   

A co WY na to aby wydzieli─ç posty o arcade tu:

Albo do innego w─ůtku a tu zosta─ç przy Pincabach ?

NEX 
Administrator

Wys│any: 2014-03-17, 16:36   

Busol napisa│/a:
A co WY na to aby wydzieli─ç posty o arcade tu:
Albo do innego w─ůtku a tu zosta─ç przy Pincabach ?

Słuszna uwaga. Wydzielę posty wieczorem

Busol

Wys│any: 2014-03-18, 00:09   

Tytek napisa│/a:

Busol czy mo┼╝esz poda─ç mi jaka jest szeroko┼Ť─ç tej obudowy po flipperze i na jakiej wysoko┼Ťci od ziemi s─ů boczne przyciski od flippera oraz je┼Ťli to nie tajemnica to ile da┼ée┼Ť za obudow─Ö.

Szeroko┼Ť─ç to 55,5
Wysoko┼Ť─ç od ziemi do button├│w to 86.
To standard body więc mogłem wsadzić tam 37' a na DMD wystarczy monitor 17'
Wi─Ökszo┼Ť─ç autor├│w pincab├│w robi widebody.
Obudowę kupiłem za 300 PLN od martynablue na allegro.
http://allegro.pl/listing...p?us_id=4097048
Zagada┼éem poza aukcj─ů i si─Ö dogadali┼Ťmy. w pakiecie dosta┼éem coindor, plunger, szyb─Ö, lockbar oraz nogi. Generalnie sk┼éadak bo widz─Ö ┼╝e plunger od Zaccari jest, ale ┼╝e brat mieszka blisko i m├│g┼é mi to przewie┼║─ç to w sumie jak widzia┼é─Öm ceny poszczeg├│lnych element├│w skalkulowa┼éem sobie ┼╝e jest "good enough" :).

Tytek napisa│/a:

Nie mam sk─ůd pobra─ç wymiar├│w, ...
Na g┼é├│wny pulpit mam telewizor Full HD 42cale k─ůt widzenia 178stopni w pionie i poziomie, na translite b─Öd─Ö szuka┼é telewizora LCD 32 cale i na wy┼Ťwietlacz DMD mam monitor LCD 15 cali.

A tu szuka┼ée┼Ť.
Ludzie wrzucaj─ů czasami bardzo szczeg├│┼éowe opisy swoich konstrukcji, i ch─Ötnie odpowiadaj─ů na pytania - w tym wymiary
http://www.vpforums.org/index.php?showforum=29

Szczeg├│lnie polecam w─ůtek pana analog999:
http://www.vpforums.org/index.php?showtopic=3569

Cholernie d┼éugi ale wiele mo┼╝na si─Ö dowiedzie─ç bo szczeg├│┼éowo roz┼éo┼╝y┼é operacj─Ö budowy na czynniki pierwsze. No i nale┼╝y pami─Öta─ç, ┼╝e cz─Östo robi─ů to magicy stolarki wi─Öc nie nale┼╝y mie─ç kompleks├│w - chyba, ┼╝e chcesz mie─ç full wypas z ledami, stycznikami itp.

Zobacz te┼╝ tu.
http://www.hyperspin-fe.c...2-Cabinet-Sizes

Generalnie s─ů dwa fora plus mutacja na hyperspin-fe bo ch┼éopaki si─Ö pok┼é├│cili i teraz mamy dwa fora. Idealist├│w i kapitalist├│w :)

http://www.vpforums.org/index.php?app=portal
http://vpuniverse.com/for...visual-pinball/

Akurat wpad┼éem tam gdy atmosfera by┼éa zbli┼╝ona do tej kilka dni temu w jednym z w─ůtk├│w tego forum :) W efekcie si─Ö rozeszli jeden wycina linki prowadz─ůce do drugiego itp. Ale do rzeczy

Polecam te┼╝ pogugla─ç np tu bo plany s─ů. S─ů te┼╝ fajne filmy na YT.
Słowa kluczowe to "hyper pin cabinet" it.

https://www.google.pl/sea...8%3B5100%3B3300

Jak co┼Ť pytaj

petercobra 

Do│▒czy│: 26 Sie 2013
Sk▒d: Grodzisk Mazowiecki
Wys│any: 2014-03-18, 11:35   

Moje dwa grosze

Nie kupujcie u┼╝ywanych bud przed rozpocz─Öciem prac bo to nie ma sensu. To tak jakby kupi─ç kart─Ö graficzn─ů do kompa bez uprzedniego sprawdzenia jaka wejdzie.

Przede wszystkim nale┼╝y zaopatrzy─ç si─Ö w du┼╝o kartek, d┼éugopis oraz miark─Ö. Spisa─ç co mamy do dyspozycji (jaki tv na playfield, jaki na dmd, jaki na backglass). Dopiero w├│wczas ┼Ťci─ůgn─ů─ç plany w pdf z neta i przerobi─ç je pod swoje wymiary. Nie ka┼╝dy tv 42" b─Ödzie pasowa─ç do standard body. Standard body to 37". Lepiej zrobi─ç widebody z 42" (w├│wczas mamy mo┼╝liwo┼Ť─ç przesiadki na 46" z czasem). Wa┼╝n─ů kwesti─ů jest te┼╝ bezel czyli ramka wok├│┼é tv - niekt├│re tv s─ů wr─Öcz stworzone do emulacji inne wr─Öcz odwrotnie. Trzeba si─Ö liczy─ç z tym ┼╝e b─Ödzie trzeba wybebeszy─ç matryc─Ö z tv ^_^

Zasadnicz─ů spraw─ů jest te┼╝ sama emulacja. Tak jak pisa┼éem ju┼╝ wcze┼Ťniej - mo┼╝na to zrobi─ç tanio lub dobrze. Tanio czyli tylko kompa podpinamy pod tv w budzie, buttony i nic wi─Öcej. Dzia┼éamy na 480p lub 720p bo w─ůtpi─Ö aby kto┼Ť po┼Ťwi─Öci┼é kompa z i5 na pok┼éadzie do budy. Nie ma tych efekt├│w z prawdziwego flippera (co Diablo mo┼╝e potwierdzi─ç bo chwil─Ö gra┼é u mnie ^^). Dobrze czyli monta┼╝ cree leds'├│w na szynie, ca┼éa elektronika, styczniki jako bumpery lub orygina┼éy, analog plunger, analog tilt, prawdziwy panel dmd lub lcd 19", wzmacniacze, pod┼Ťwietlenia itp itd. Samo stworzenie emulacji bumper├│w, sling shot├│w, knockera itp i zrobienie wi─ůzki kabli do tego jest ju┼╝ nie lada wyczynem. Inn─ů kwesti─ů tu nie poruszan─ů a BARDZO wa┼╝n─ů jest serce pincaba czyli PC. Nie ka┼╝dy si─Ö nadaje. Standardem jest i5 2500k skr─Öcony na 4,0GHz, 2 karty graficzne pokroju 660ti, dysk SSD, 800W psu itp itd. Do tego dochodzi zaprojektowanie przep┼éywu powietrza w budzie w taki spos├│b aby ch┼éodzi─ç pc-ta i tv (szyba na playfieldzie).

Je┼Ťli b─Ödzie wi─Öcej ch─Ötnych os├│b to jestem za tym aby emulacji flipera po┼Ťwi─Öci─ç osobne subforum z podzia┼éem na software i hardware oraz k─ůcik DIY.

NEX 
Administrator

Wys│any: 2014-03-18, 12:09   

petercobra napisa│/a:
je┼Ťli b─Ödzie wi─Öcej ch─Ötnych os├│b to jestem za tym aby emulacji flipera po┼Ťwi─Öci─ç osobne subforum z podzia┼éem na software i hardware oraz k─ůcik DIY.

Technicznie nie ma problemu. Na chwil─Ö obecn─ů to jednak zaledwie kilkana┼Ťcie post├│w wi─Öc takie pod forum by┼éoby nie do ko┼äca uzasadnione. Na razie zostawmy to w dziane "Flippery inaczej czyli alternatywa dla prawdziwych sto┼é├│w" a je┼Ťli temat rozwinie si─Ö to pomy┼Ťlimy o reorganizacji dzia┼éu :)

Busol

Wys│any: 2014-03-18, 12:10   

Moja konfiguracja to Intel Core2 Duo, 2 GB RAM, do tego dwie karty graficzne (ati 2600xt dla playfield). Windows XP. Działa w Full HD.

Spowolnienie w PA zacz─ů┼éem zauwa┼╝a─ç dopiero jak w┼é─ůczy┼éem PostProcess, ale bez tego jako┼Ť─ç obrazu jest ok.

Rzeczywi┼Ťcie przep┼éyw powietrza wa┼╝ny bo po 1h grania jest ciep┼éo w ┼Ťrodku wi─Öc to teraz najpilniejsza sprawa. Wiatraki ju┼╝ mam. Inna sprawa, ┼╝e nie gram nigdy d┼éu┼╝ej :)

[ Dodano: 2014-03-18, 12:13 ]
NEX napisa│/a:
Nie mam pewno┼Ťci ale to chyba by┼éa aukcja Diablo.

TO była aukcja Diablo

NEX 
Administrator

Wys│any: 2014-03-18, 12:20   

Sam PA chyba nie ma jaki┼Ť specjalnie wyg├│rowanych wymaga┼ä sprz─Ötowych.

Busol

Wys│any: 2014-03-18, 12:30   

NEX napisa│/a:
Sam PA chyba nie ma jaki┼Ť specjalnie wyg├│rowanych wymaga┼ä sprz─Ötowych.

Nie ma, ale w konfiguratorze mo┼╝na sobie pow┼é─ůcza─ç wyg┼éadzania, blury i inne efekty. Pewnie fajnie to wygl─ůda. Ale generalnie to przewaga PA nad VP. NIe trzeba konfigurowa─ç aby by┼éo ┼éadnie i dzia┼éa od razu. w VP bywa r├│znie.

petercobra 

Wys│any: 2014-03-18, 12:37   

VP jest pod dx8. Obecnie trwaj─ů prace nad przej┼Ťciem na dx9. TPA to dx11 wi─Öc nie ma co por├│wnywa─ç;p

Jest jeszcze inna alternatywa dla TPA, VP i FP. UNITY3D pinball ^_^

Far$hit poszło za bardzo w kierunku kasy a nie graczy. Dlatego zamiast trybu cabinet na co czeka wielu graczy mamy kolejne stoły do kupowania...

Tytek 

Do│▒czy│: 11 Mar 2014
Sk▒d: ┼üuk├│w
Wys│any: 2014-03-18, 12:47   

Dzi─Öki wszystkim za odpowiedzi

NEX napisa│/a:
Jeszcze przed wczoraj widzia┼éem na allegro za chyba 150 PLN. Poszukaj w archiwum allegro. Nie mam pewno┼Ťci ale to chyba by┼éa aukcja Diablo.

tak widzia┼éem t─ů aukcj─Ö, pisa┼éem przez Allegro, pyta┼éem si─Ö o wymiary ale mi nie odpisa┼é, aukcja si─Ö zako┼äczy┼éa
chyba nie chciał jej sprzedać :)
Berud napisa│/a:
wygl─ůda fajnie! a grafiki na bokach to Twoje pomysly czy juz tak bylo?

thomy napisa│/a:
twoje Arty s─ů niez┼ée,ten pulpit sam robi┼ée┼Ť czy to gotowiec?,brak coindoorsa

wszystkie grafiki na boki, górę, pulpit znajdywałem na różnych forach i w google, potem kumpel grafik mi to przerabiał w corelu i photoshopie a te żółte loga zostały wycięte na ploterze na żółtej folii samoprzylepnej
coindorsa nie instalowa┼éem bo nie jest to automat zarobkowy tylko do domowej rozrywki, ale ┼╝eby dosta─ç si─Ö do ┼Ťrodka ca┼éy d├│┼é jest otwierany
we flipperze jednak zastosuje coindoor bo to estetyczniej wygl─ůda, zwyk┼ée drzwiczki by tu nie pasowa┼éy

Busol napisa│/a:
Szeroko┼Ť─ç to 55,5
Wysoko┼Ť─ç od ziemi do button├│w to 86.
To standard body więc mogłem wsadzić tam 37' a na DMD wystarczy monitor 17'
Wi─Ökszo┼Ť─ç autor├│w pincab├│w robi widebody.
Obudowę kupiłem za 300 PLN od martynablue na allegro.

dzi─Öki za wymiary i podanie ceny
Busol napisa│/a:
Zobacz te┼╝ tu.
http://www.hyperspin-fe.c...2-Cabinet-Sizes

dok┼éadnie takiej obudowy szukam, m├│j telewizor 42' idealnie by si─Ö w ni─ů wpasowa┼é
albo przynajmniej cz─Ö┼Ťci od takiego flippera, najwa┼╝niejsze to przednia listwa szeroko┼Ťci 62,5cm plus ewentualnie jeszcze te listwy boczne bo ju┼╝ nogi plunger i drzwiczki to ju┼╝ z jakiegokolwiek innego flippera b─Öd─ů pasowa─ç

mam pytanie odno┼Ťnie widebody, czy producenci flipper├│w produkuj─ů dany model w wersji standard body i widebody np taki StarTrek ze zdj─Öcia z linku powy┼╝ej
Ostatnio zmieniony przez Tytek 2015-12-30, 14:45, w ca│oÂci zmieniany 1 raz  

Busol

Wys│any: 2014-04-05, 21:40   

Dzi┼Ť uda┼éo mi si─Ö znale┼║─ç wreszcie czas i odpali┼éem (z przygodami) directb2s na backglass.
Rzeczywi┼Ťcie robi wra┼╝enie jako┼Ťci─ů grafiki i "mruganiem"
Wydajno┼Ťciowo te┼╝ ok. Lepiej ni┼╝ UVP.

Natomiast ma cechy b─Öd─ůce jednocze┼Ťnie zaletami i wadami. :)

We┼║my takiego Back to the Future.
Normalny UVP pozwala┼é emulowa─ç pod┼Ťwietlenie na backglass a wy┼Ťwietlacz by┼é ruchomy. Tzn mog┼éem sobie go umie┼Ťci─ç gdzie chc─Ö.

Nie ma to znaczenia gdy mamy dwa wy┼Ťwietlacze bo wtedy pi─Öknie wpasowuje si─Ö w oryginalne miejsce natomiast je┼Ťli mamy 3 wy┼Ťwietlacze to nie mog─Ö sobie przesun─ů─ç na m├│j monitorek dla DMD.

Podobnie gdy mamy 3 wy┼Ťwietlacze (np LOTR) a wersja db2s jest przygotowana na dwa ekrany to dostajemy w prezencie backglass z grillem bez mo┼╝liwo┼Ťci przesuni─Öcia DMD.

Musz─Ö jeszcze poeksplorowa─ç

Natomiast po raz kolejny wida─ç przewag─Ö Pinbal Arcade nad VP.
VP to zestaw kilku aplikacji kt├│e trzeba precyzyjnie skonfigurowa─ç aby zagra┼éo. PA to gotowiec. Zak┼éadam ┼╝e jak dostanie obs┼éug─Ö caba to nie b─Ödzie walki z obrazkami, pod┼Ťwietleniem itp...

petercobra 

Wys│any: 2014-04-05, 22:19   

DB2S jest zar├│wno pod 2 monitory jak i pod 3. Kwestia tylko dobrego ustawienia i tyle :) U siebie mam db2s oraz 3 lcd'ki i mog─Ö robi─ç z dmd co mi si─Ö podoba ^_^

p.s. fajnie by by┼éo jakby komu┼Ť si─Ö uda┼éo zrobi─ç rozdzia┼ék─Ö na trzecim monitorze pod dmd tak jak w oryginale (320x240?)

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Nie mo┐esz za│▒czaŠ plikˇw na tym forum
Nie mo┐esz Âci▒gaŠ za│▒cznikˇw na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: