Forum Flipperowe Strona G│ˇwna Forum Flipperowe
flippery.org.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U┐ytkownicyU┐ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat
PinCab
Autor WiadomoŠ
Pinball Wizard 
NAPRAWIACZ

Do│▒czy│: 10 Lut 2014
Sk▒d: Ko┼éobrzeg
Wys│any: 2018-07-16, 11:52   

...kilka złotych...

Paskudny 

Do│▒czy│: 02 Sty 2014
Sk▒d: Krak├│w
Wys│any: 2018-07-17, 18:28   

Dalsza walka z wiatrakami. ;) Moja p┼éyta g┼é├│wna to p5kpl-am. Na zdj─Öciu lec─ůc od g├│ry jest 3pin PWR_FAN, drugi to 3 pin CHA_FAN oraz ostatni na samym dole, do kt├│rego aktualnie podpi─Öty jest wentylator procesora 4 pin CPU_FAN. Czy do podpi─Öcia dw├│ch wentylator├│w mog─Ö skorzysta─ç z tych z┼é─ůczy PWR_FAN i CHA_FAN? Wentylatory to b─Öd─ů prawdopodobnie 2 sztuki po 12 cm, jakie┼Ť propozycje jakich u┼╝y─ç, jaki┼Ť przydatny link z propozycj─ů mile widziany.

NEX 
Administrator

Do│▒czy│: 12 Lut 2011
Sk▒d: Warszawa
Wys│any: 2018-07-17, 21:18   

Najwa┼╝niejsze aby wiatrak procka podpi─ů─ç do 4 pin CPU_FAN.

CHA_FAN (czyli chassis fan) - tu podpina si─Ö wiatrak zainstalowany w obudowie kompa
PRW_FAN czyli (czyli power fan, miejsce teoretycznie dla wentylatora ch┼éodz─ůcego zasilacz) - tu zazwyczaj podpina┼éo si─Ö (je┼Ťli by┼éa taka potrzeba) na przyk┼éad wiatrak ch┼éodz─ůcy chipset p┼éyty g┼é├│wnej lub kolejny wiatrak w obudowie.

Pod podpi─Öciu wentylator├│w do tych wtyczek na p┼éycie g┼é├│wnej mo┼╝esz sterowa─ç nimi z poziomu BIOSu. Mo┼╝na tez dodatkowo podpi─ů─ç (by─ç mo┼╝e by┼éy w komplecie z p┼éyt─ů g┼é├│wn─ů) czujki temperatury.
Do obu tych wtyczek mo┼╝esz podpi─ů─ç 3 pinowe wiatraki (12V) i wszystko b─Ödzie dzia┼éa─ç.

Wiatraki kosztuj─ů od kilku PLN do nawet kilkuset PLN. Im bardziej wydajne i cichsze tym oczywi┼Ťcie dro┼╝sze. Sam musisz odpowiedzie─ç sobie na pytanie jakiej wydajno┼Ťci potrzebujesz i czy cisza jest dla ciebie jako┼Ť szczeg├│lnie istotna ;)

Ca┼ékiem dobre i niedrogie s─ů wiatraki SilentiumPC, na przyk┼éad taki:
https://allegro.pl/wentylator-silentiumpc-zephyr-120-120mm-13-6db-hit-i6667368533.html

Pinball Wizard 
NAPRAWIACZ

Wys│any: 2018-07-17, 22:41   

Sam jeste┼Ť wiatrak, drogi NEXie.

NEX 
Administrator

Do│▒czy│: 12 Lut 2011
Sk▒d: Warszawa
Wys│any: 2018-07-18, 00:27   

Wiem, wiem - prawid┼éowym s┼éowem jest "wentylator" ale od kiedy si─Ögam pami─Öci─ů zawsze u┼╝ywa┼éo si─Ö potocznej nazwy "wiatraczek na procka" i do tej nazwy jest tak bardzo przyzwyczajony ┼╝e zmieni─ç tego przyzwyczajenia nie mam szans :mrgreen:

Paskudny 

Wys│any: 2018-12-22, 00:46   

Dobra, wracam dalej z g┼éupimi pytaniami. Mam tak─ů listw─Ö zasilaj─ůc─ů i takie gniazdo zasilania (https://allegro.pl/oferta/gniazdo-zasilania-z-wlacznikiem-anet-a8-10a-7562192126?reco_id=ad45d4e4-0578-11e9-b119-246e9677fe30). Czy to b─Ödzie ze sob─ů wsp├│┼épracowa─ç? Na gnie┼║dzie zasilania jest napisane "use only with 250V fuse", poci─ůgnie to z moj─ů listw─ů?

Chciałbym to zrobić na takiej zasadzie. https://www.youtube.com/watch?v=W4Vhkgq4JEg
Pytanie czy parametry listwy i gniazda b─Öd─ů ze sob─ů wsp├│┼épracowa─ç.

Pinball Wizard 
NAPRAWIACZ

Wys│any: 2018-12-22, 10:59   

Paskudny napisa│/a:
Dobra, wracam dalej z g┼éupimi pytaniami. Mam tak─ů listw─Ö zasilaj─ůc─ů i takie gniazdo zasilania (https://allegro.pl/oferta/gniazdo-zasilania-z-wlacznikiem-anet-a8-10a-7562192126?reco_id=ad45d4e4-0578-11e9-b119-246e9677fe30). Czy to b─Ödzie ze sob─ů wsp├│┼épracowa─ç? Na gnie┼║dzie zasilania jest napisane "use only with 250V fuse", poci─ůgnie to z moj─ů listw─ů?Chcia┼ébym to zrobi─ç na takiej zasadzie. https://www.youtube.com/watch?v=W4Vhkgq4JEg

Gniazdo z wy┼é─ůcznikiem jest OK. Nie rozumiem, co ma robi─ç ta listwa zasilaj─ůca.

Paskudny 

Wys│any: 2018-12-22, 11:09   

Pinball Wizard napisa│/a:
Paskudny napisa│/a:
Dobra, wracam dalej z g┼éupimi pytaniami. Mam tak─ů listw─Ö zasilaj─ůc─ů i takie gniazdo zasilania (https://allegro.pl/oferta/gniazdo-zasilania-z-wlacznikiem-anet-a8-10a-7562192126?reco_id=ad45d4e4-0578-11e9-b119-246e9677fe30). Czy to b─Ödzie ze sob─ů wsp├│┼épracowa─ç? Na gnie┼║dzie zasilania jest napisane "use only with 250V fuse", poci─ůgnie to z moj─ů listw─ů?Chcia┼ébym to zrobi─ç na takiej zasadzie. https://www.youtube.com/watch?v=W4Vhkgq4JEg

Gniazdo z wy┼é─ůcznikiem jest OK. Nie rozumiem, co ma robi─ç ta listwa zasilaj─ůca.

Listwa ma zasila─ç pc oraz dwa monitory. Pytam czy taki zestaw b─Ödzie dzia┼éa─ç jak po┼é─ůcze go w taki spos├│b jak na za┼é─ůczonym filmiku.

Pinball Wizard 
NAPRAWIACZ

Wys│any: 2018-12-22, 14:48   

Do zasilania monitor├│w i PC nie potrzeba jakiej┼Ť wyszukanej listwy, wystarczy taka.

Paskudny 

Wys│any: 2018-12-22, 21:56   

To ja wiem czarodzieju, widzia┼ée┼Ť film, kt├│ry przes┼éa┼éem? Gniazdo b─Ödzie zamontowane z ty┼éu budy, a listwa b─Ödzie w ┼Ťrodku budy. Przecie┼╝ ta moja listwa te┼╝ nie jest wyszukana, pytam tylko czy parametry b─Öd─ů gra─ç bo nie znam si─Ö na takich rzeczach, a to jednak jest zabawa z pr─ůdem. Dzi─Öki za porady, jak b─Öd─Ö bebeszy┼é okablowanie z listwy i ┼é─ůczy┼é z gniazdem to to pewnie b─Öd─ů nast─Öpne pytania.

destructor

Do│▒czy│: 13 Kwi 2018
Sk▒d: Cz─Östochowa
Wys│any: 2018-12-23, 21:51   

To tylko kawa┼éki blachy w tym w┼é─ůczniku. B─Ödzie gra─ç.
Pytanie jest jednak jedno - czy nie lepiej zrobi─ç w┼é─ůcznik PC wyprowadzony z p┼éyty g┼é├│wnej, kt├│rego przyci┼Ťni─Öcie b─Ödzie wy┼é─ůcza┼éo system, a nie nagle w┼é─ůcznikiem b─Ödziesz odcina┼é zasilanie od komputera? (oczywi┼Ťcie wtedy listwa, kt├│ra b─Ödzie w ┼Ťrodku ca┼éy czas b─Ödzie w┼é─ůczona). No chyba, ┼╝e chcesz mie─ç po prostu od┼é─ůczany kabel zasilaj─ůcy.
MARP
Twingalaxies

Paskudny 

Wys│any: 2019-02-09, 15:52   

Co┼Ť tam ruszy┼éo, teraz ju┼╝ nie ma odwrotu. :mrgreen:

destructor

Wys│any: 2019-02-12, 10:17   

Tak si─Ö cofn─ů┼éem wstecz w twoich postach. Kontroler ju┼╝ masz do podpi─Öcia przycisk├│w itd?
MARP
Twingalaxies

Paskudny 

Wys│any: 2019-02-12, 16:01   

destructor napisa│/a:
Tak si─Ö cofn─ů┼éem wstecz w twoich postach. Kontroler ju┼╝ masz do podpi─Öcia przycisk├│w itd?

Tak, uda┼éo mi si─Ö wyrwa─ç kl25z z wlutowanymi pinami, mo┼╝e uda mi si─Ö tak┼╝e potrz─ůsanie sto┼éem ustawi─ç, program "pinscape" chyba b─Ödzie dobrym rozwi─ůzaniem do konfiguracji wszelkich przycisk├│w i nudge.
A co do Twojego wcze┼Ťniejszego pytania to do w┼é─ůczania komputera b─Ödzie oddzielny przycisk pod┼é─ůczony do p┼éyty g┼é├│wnej. Przyznam szczerze, ┼╝e mam dwie lewe r─Öce do takich spraw, tak┼╝e b─Ödzie ciekawie.

destructor

Wys│any: 2019-02-12, 17:58   

Z wlutowanymi pinami kupi┼ée┼Ť? Gdzie sprzedaj─ů z wlutowanymi? Ja da┼éem do lutowania do osiedlowego speca w punkcie napraw RTV, w┼éa┼Ťnie dzisiaj odebra┼éem, musz─Ö przyzna─ç ┼╝e mistrzowsko wykona┼é robot─Ö, nie to co moja papranina.
Je┼Ťli chodzi o przycisk do p┼éyty g┼é├│wnej, to zale┼╝y jakiego u┼╝yjesz. Jak wystaj─ůcego to mog─Ö podpowiedzie─ç, ┼╝e dobrze by┼éoby da─ç w os┼éonie, kt├│r─ů najpierw trzeba zdj─ů─ç. Dlaczego? ┼╗eby przypadkowo nie wcisn─ů─ç tego przycisku :)
MARP
Twingalaxies

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Nie mo┐esz za│▒czaŠ plikˇw na tym forum
Nie mo┐esz Âci▒gaŠ za│▒cznikˇw na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych