Forum Flipperowe Strona G│ˇwna Forum Flipperowe
flippery.org.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U┐ytkownicyU┐ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat
PinCab
Autor WiadomoŠ
Sebastian G 

Do│▒czy│: 28 Lut 2011
Sk▒d: Warszawa
Wys│any: 2016-03-13, 08:44   

Kawa┼é dobrej roboty ,brakuje mi tutaj jakiego┼Ť czujnika tilt.Jak z tym jest ?

Tytek 

Do│▒czy│: 11 Mar 2014
Sk▒d: ┼üuk├│w
Wys│any: 2016-03-13, 10:37   

Sebastian G napisa│/a:
Kawa┼é dobrej roboty ,brakuje mi tutaj jakiego┼Ť czujnika tilt.Jak z tym jest ?

Czujnika tilta nie mam zamontowanego, jedynie pod przyciskami od łapek jest dodany drugi przycisk żeby szturchać stołem z lewej i z prawej, tylko przez to można tilta złapać.

Andrew 

Do│▒czy│: 08 Mar 2012
Sk▒d: Be┼échat├│w / ┼ü├│d┼║
Wys│any: 2016-03-26, 10:23   

Rewelka. Nie wiem ile jest z ┼üukowa do ┼üodzi ale jakby┼Ť chcia┼é sie zaprezentowa─ç na PPO z tym cude┼äkiem to serdecznie zapraszam - moze posypa┼éy by sie zam├│wienia :)

Jaro 

Do│▒czy│: 19 Sie 2011
Sk▒d: Polska
Wys│any: 2016-03-26, 11:56   

Panowie, jedziemy na grubo!!!
Nie na PPO, tylko na ME.
Bo jest si─Ö czym pochwali─ç.

PlayerOne 
Virtual Pinball

Do│▒czy│: 04 Lut 2017
Sk▒d: Rzesz├│w
Wys│any: 2017-06-03, 12:43   

Witam, wrzucam par─Ö zdj─Ö─ç mojego wirtuala, brakuje plexi na backglass i playfield oraz side rails.

Buda od podstaw wykonana z MDF 18mm, nowy PC, nowy monitor na playfield Phillips FullHD 32 cale, backglass u┼╝ywany 19 cali (4:3).

Nic szczeg├│lnego nie wyr├│┼╝nia tego projektu, mo┼╝e to ┼╝e zaprogramowa┼éem w┼éasny kontroler USB pod 16 przycisk├│w na Arduino, poza buttonami b─Ödzie ogarnia┼é analogowy tilt (czujnik przyspieszenia) oraz pod┼Ťwietlenie LED od spodu (under cab lighting), ca┼ékiem nie┼║le jak na p┼éytk─Ö za 30pln.

Przyciski s─ů pod┼Ťwietlane, dodatkowo od spodu znajduj─ů si─Ö 4 ma┼ée buttony, power oraz sterowanie g┼éo┼Ťno┼Ťci─ů d┼║wi─Öku i pod┼Ťwietleniem przycisk├│w.

Software to standardowo PinballX jako front-end i obsługa VP9, VPX i FX2.

Grafika robiona na szybko, pseudo replika No Fear'a, dzi┼Ť bym raczej poszed┼é w Robocopa albo ACDC, zawsze mo┼╝na zmieni─ç :)

Jak pisa┼éem brakuje plexiglassu i side rails plus kilka pierd├│┼éek, pomimo to gram od miesi─ůca i ju┼╝ znajomi uzale┼╝nieni pytaj─ů tylko kiedy mo┼╝na wpa┼Ť─ç pogra─ç :D

Oko┼éo 120 sto┼é├│w, plus 50 niekupionych (FX2) i kilkana┼Ťcie sto┼é├│w w wersji VPX kt├│re czekaj─ů na mocniejsz─ů kart─Ö graficzn─ů, VPX to najlepszy na ten moment soft, niestety do┼Ť─ç wymagaj─ůcy dla GPU.

Jeszcze par─Ö st├│wek trzeba w┼éo┼╝y─ç w zabawk─Ö ale warto, zabawa przy sk┼éadaniu jest r├│wnie dobra jak przy graniu, jeszcze na dobr─ů spraw─Ö nie sko┼äczy┼éem pierwszego a ju┼╝ my┼Ťl─Ö o nast─Öpnym "wirtualu".

Og├│lnie aktualne koszty to oko┼éo 4000z┼é, do┼éo┼╝y─ç trzeba jeszcze z 700-800z┼é, poza ma┼éym lcd to wszystkie podzespo┼éy nowe wi─Öc st─ůd taka cena, sk┼éadaj─ůc na u┼╝ywanych mo┼╝na by zej┼Ť─ç do 2500-3000z┼é. Ja robi┼éem na nowych by mie─ç gwarancj─Ö, szczerze to r├│wnie┼╝ z zamiarem sprzeda┼╝y i budowy nast─Öpnego lepiej na nowych podzespo┼éach robi─ç.

Dodatkowo jak b─Ödzie jaki┼Ť przyp┼éyw got├│wki to chcia┼ébym doda─ç 3 monitor pod DMD i koniecznie nogi flipperowe, te kt├│re s─ů aktualnie zachowuj─ů si─Ö dobrze, pomimo wagi oko┼éo 80kg buda jest stabilna ale nie wiem jak b─Ödzie z analogowym tiltem bo rusza si─Ö inaczej ni┼╝ normalny flipper.

Je┼╝eli macie pytania to ch─Ötnie pomog─Ö.

Pozdrawiam.

NEX 
Administrator

Do│▒czy│: 12 Lut 2011
Wys│any: 2017-06-03, 16:56   

Fajny projekt, wygada naprawd─Ö nie┼║le (chocia┼╝ faktycznie nogi wizualnie troch─Ö nie pasuj─ů ;-) )
Jaka tam wrzuci┼ée┼Ť konfiguracj─Ö PC?

PlayerOne 
Virtual Pinball

Do│▒czy│: 04 Lut 2017
Sk▒d: Rzesz├│w
Wys│any: 2017-06-03, 17:13   

Dzi─Öki.

PC to AMD czterordzeniowy APU 4.0 GHz i grafika Radeon R7, 8GB RAM 2133MHz i dysk SSD 128GB - jak się okazało za słaba grafika pod niektóre stoły na VPX. Wg. mnie minimum to GTX 960 / RX 460.

Pzdr.

NEX 
Administrator

Do│▒czy│: 12 Lut 2011
Wys│any: 2017-06-03, 18:52   

Konfiguracja oryginalna przyznaj─Ö. Z jednej strony SSD a z drugiej R7 ;)

Naprawdę fajny projekt - zwłaszcza ze jak piszesz robiony "od zera".

Wrzu─ç jak mo┼╝esz wi─Öcej fotek (jak to wygl─ůda "pod mask─ů") plus mo┼╝e jaki┼Ť filmik.

Paskudny 

Do│▒czy│: 02 Sty 2014
Sk▒d: Krak├│w
Wys│any: 2018-07-12, 22:27   

Czołem ekipa.

Wygrzeba┼éem z szafy stary komputer i okaza┼éo si─Ö, ┼╝e spora ilo┼Ť─ç sto┼é├│w z VP9 (na razie wgra┼éem 110 sztuk i zacina mo┼╝e 5) na 2 ekranach (19 i 43 cale) pracuje w miar─Ö zno┼Ťcie na tym sprz─Öcie. Komputer to p┼éyta g┼é├│wna P5KPL-AM, grafika Gigabyte Radeon 7770, procek intel core 2 duo e8500, zasilacz 550W, dysk seagate 320 gb. Stwierdzi┼éem, ┼╝e co┼Ť "zbuduj─Ö" z mocno ograniczonym kosztem. Komputer i monitor na backglass ju┼╝ jest, na playfield kupi─Ö 24 cale. Wiem, ┼╝e czeka mnie kupno jeszcze sterta z┼éomu typu kontroller usb i przyciski, buda, plexi, nogi, itp.

Martwi mnie tylko majdan zwi─ůzany z pod┼é─ůczeniem tego wszystkiego ┼╝eby hula┼éo, bo jestem w tym totalnie zielony. Na pocz─ůtek to nie mam bladego poj─Öcia:
1. Na jakiej zasadzie mam (do p┼éyty g┼é├│wnej?) pod┼é─ůczy─ç wiatraki, kt├│re b─Öd─ů ch┼éodzi─ç monitor oraz wiatrak, kt├│ry b─Ödzie zapewnia┼é wentylacje budy?
2. Jakiego w┼é─ůcznika u┼╝y─ç i na jakiej zasadzie mam pod┼é─ůczy─ç kable, kt├│re za pomoc─ů jednego w┼é─ůcznika na zewn─ůtrz budy uruchomi─ů komputer oraz monitory?
3. Czy g┼éo┼Ťniki (b─Öd─ů to zwyk┼ée "samochodowe" 2x10cm z ma┼éym wzmacniaczem) pod┼é─ůczamy po staremu na zasadzie wzmacniacz do p┼éyty g┼é├│wnej, do wzmacniacza g┼éo┼Ťniki?

Wiem ┼╝e pytania wydaj─ů si─Ö proste, ale nie wiem jak si─Ö do tego zabra─ç i nie chc─Ö nakupowa─ç sprz─Ötu i w po┼éowie roboty roz┼éo┼╝y─ç r─Öce. Je┼╝eli chodzi o oprogramowanie to nie mia┼éem z tym problemu, wszystko posz┼éo bez problemu ┼Ťmiga na nak┼éadce pinballX na dw├│ch ekranach. Ze z┼éo┼╝eniem budy te┼╝ nie powinno by─ç problem├│w. Okablowanie tego majdanu to b─Ödzie wyzwanie. Pyta┼ä pewnie dojdzie po drodze pewnie kilkadziesi─ůt i du┼╝o przekle┼ästw przy robocie. Na dobry pocz─ůtek prosz─Ö rozwia─ç moje w─ůtpliwo┼Ťci co do powy┼╝szych pyta┼ä. Dzi─Öki i mam nadzieje, ┼╝e rusz─Ö z projektem.

Busol

Do│▒czy│: 24 Wrz 2012
Sk▒d: Szczecin
Wys│any: 2018-07-13, 08:08   

Popatrz na to ja na komputer w dziwnej obudowie i trochę dłuższymi kablami czasami :)
Ja w swoim zrobiłem tak:

1. Wiatraki - pod┼éaczy┼éem tak jak bym pod┼é─ůcza┼é w kompie. W moim konkretnie - zosta┼éa mi wi─ůzka do zasilania kt├│rego┼Ť nap─Ödu i pod┼é─ůczy┼éem wiatrak. Jak brakuje gniazda to przej┼Ťci├│wka/rozdzielacz

2. W┼éacznika na wszystko nie mam, Ale jak w┼é─ůcze zasilanie to generalnie odpala mi si─Ö ca┼éa eletryka w ┼Ťrodku, monitory itp. Ja natomiast musz─Ö jeszcze r─Öcznie w┼éaczy─ç kompa. W sumie nie przeszkadza mi to i nie bawi┼éem si─Ö ustawieniami kompa. Nie wiem te┼╝, by─ç mo┼╝e da si─Ö odpala─ç jednym w┼é─ůcznikieim i komputer. Ja mam troch─Ö obaw czy to dobrze dla kompa b─Ödzie

3. Tak. Mały dżek w audio out albo słuchawki i to wszystko.

Powodzenia

Pinball Wizard 
NAPRAWIACZ

Do│▒czy│: 10 Lut 2014
Sk▒d: Ko┼éobrzeg
Wys│any: 2018-07-13, 09:06   

Echhh Wy, WIATRAKI Wy...

Busol

Do│▒czy│: 24 Wrz 2012
Sk▒d: Szczecin
Wys│any: 2018-07-13, 09:14   

Pinball Wizard napisa│/a:
Echhh Wy, WIATRAKI Wy...

No przecie┼╝ sobie dworujemy troszku bo zawsze mo┼╝na profesjonalnie nazwa─ç Kulingfany ? :)

Toy 

Do│▒czy│: 04 Maj 2017
Sk▒d: ┼Üwidnica
Wys│any: 2018-07-13, 09:59   

Paskudny napisa│/a:

2. Jakiego w┼é─ůcznika u┼╝y─ç i na jakiej zasadzie mam pod┼é─ůczy─ç kable, kt├│re za pomoc─ů jednego w┼é─ůcznika na zewn─ůtrz budy uruchomi─ů komputer oraz monitory?

Zr├│b jeden w┼é─ůcznik g┼é├│wny. Co┼Ť na wz├│r w┼é─ůcznika w listwie. Dodatkowo wypu┼Ť─ç przycisk z obudowy kompa. Pierwszym zasilisz szaf─Ö. Drugim w┼é─ůczysz kompa

Paskudny napisa│/a:

3. Czy g┼éo┼Ťniki (b─Öd─ů to zwyk┼ée "samochodowe" 2x10cm z ma┼éym wzmacniaczem) pod┼é─ůczamy po staremu na zasadzie wzmacniacz do p┼éyty g┼é├│wnej, do wzmacniacza g┼éo┼Ťniki?

Kup zestaw do kompa 2+1. u┼╝ywk─Ö dostaniesz za grosze.

Paskudny 

Do│▒czy│: 02 Sty 2014
Sk▒d: Krak├│w
Wys│any: 2018-07-14, 21:27   

Dzięki za sugestie chłopaki.

Toy napisa│/a:
Paskudny napisa│/a:

Zr├│b jeden w┼é─ůcznik g┼é├│wny. Co┼Ť na wz├│r w┼é─ůcznika w listwie. Dodatkowo wypu┼Ť─ç przycisk z obudowy kompa. Pierwszym zasilisz szaf─Ö. Drugim w┼é─ůczysz kompa

Paskudny napisa│/a:

Kup zestaw do kompa 2+1. u┼╝ywk─Ö dostaniesz za grosze.

Je┼╝eli chodzi o w┼é─ůczanie kompa to przyk┼éadowo taki zestaw si─Ö spisze?
https://pcforce.pl/pl/p/Kabel-DimasTech-wlacznika-przycisku-PUSH-300mm/153912
https://pcforce.pl/pl/p/DimasTech-Przelacznik-przycisk-16mm-Silverline-zolty/151117

A co do tego w┼é─ůcznika nie mam pomys┼éu, jaki┼Ť przyk┼éad? Mo┼╝e po prostu puszcz─Ö kabel z listwy zasilaj─ůcej, kt├│ra b─Ödzie w budzie przez otw├│r z ty┼éu budy ┼╝eby nie komplikowa─ç sprawy.
edit: pewnie masz na my┼Ťli takie co┼Ť https://hollandshielding.pl/filtr-sieciowy-bm-375 ale to ju┼╝ dla mnie wy┼╝sza szko┼éa jazdy i nie mia┼ébym poj─Öcia jak si─Ö do tego zabra─ç. Bo chyba dobrze kombinuje, ┼╝e do tego w┼é─ůcznika budy ma by─ç pod┼é─ůczona listwa zasilaj─ůca, ale w takim razie jakiego w┼é─ůcznika u┼╝y─ç do podpi─Öcia listwy?

Toy 

Do│▒czy│: 04 Maj 2017
Sk▒d: ┼Üwidnica
Wys│any: 2018-07-16, 11:15   

Zestaw mo┼╝e by─ç, ale po co? Wystarczy prosty w┼é─ůcznik w sieci├│wkach za kilka zloty.

quote="Paskudny"]pewnie masz na my┼Ťli takie co┼Ť https://hollandshielding.pl/filtr-sieciowy-bm-375 ale to ju┼╝ dla mnie wy┼╝sza szko┼éa jazdy i nie mia┼ébym poj─Öcia jak si─Ö do tego zabra─ç. Bo chyba dobrze kombinuje, ┼╝e do tego w┼é─ůcznika budy ma by─ç pod┼é─ůczona listwa zasilaj─ůca, ale w takim razie jakiego w┼é─ůcznika u┼╝y─ç do podpi─Öcia listwy?[/quote]

Dobre rozwi─ůzanie. Wpinasz kabel zasilaj─ůcy taki jak do kompa i problem rozwi─ůzany.

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Nie mo┐esz za│▒czaŠ plikˇw na tym forum
Nie mo┐esz Âci▒gaŠ za│▒cznikˇw na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: