PinCab

Gry i emulatory na komputer / konsolę.
ODPOWIEDZ
Busol

PinCab

Post autor: Busol » 2014-02-03, 10:31

Nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności rodzicom zepsuł się TV 37'
Szczęśliwie zepsuł się tak, że im przeszkadza a mi nie :)

Niniejszym projekt PinCab z fasy software przeszedł do fazy hardware :)

Teraz tylko należy wsadzić to co na zdjęciu jednym w to co na zdjęciu drugim.

O postępach w miare wolnego czasu bede informowal...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

thomy

Post autor: thomy » 2014-02-10, 19:11

Wrzucaj coś z budowy tego cuda :-) /// panowie pomierzy mi ktoś miły rozstaw otworów na przyciski od łapek? od góry blatu i od frontu oś otworu ;-) ,nie mam możliwości pomierzyć tego w najbliższym czasie a wlaśnie robie dziury na buttony w bartopie :-)

petercobra

Post autor: petercobra » 2014-02-10, 19:49

thomy

Post autor: thomy » 2014-02-10, 21:59

Nie chodzi mi o szablon,to już mam zrobione ale o usytuowanie przycisków z boku w PRAWDZIWYM flipku :-)

Busol

Post autor: Busol » 2014-02-11, 00:05

Odległości o które prosiłeś:

W moich turtlesach:
od góry 5,5 cm
od frontu 9 cm

Zdjecie o które też prosiłeś:

Nieprzewidziany problem który się pojawił
Brak sensownego miejsca na niezbędne buttony.

Albo zniszczę obrazki ładne, albo coś trzeba będzie wykombinować z buttonami dwoma w drzwiczkach. launch może się zmieści pod plungerem (wybijakiem ?)

petercobra

Post autor: petercobra » 2014-02-11, 14:31

Wybijaka możesz przecież podpiąć pod microswitcha i masz problem załatwiony. Nic nie musisz niszczyć. Co jeszcze potrzebujesz? Jak coś to wal do mnie na prv :)

Awatar użytkownika
Prezes

Post autor: Prezes » 2014-02-11, 17:30

Busol pisze:Odległości o które prosiłeś:

W moich turtlesach:
czy to są te żółwie co parę lat temu wisiały smutno na allegro dłuższy czas??

thomy

Post autor: thomy » 2014-02-11, 19:45

Busol wielkie dzięki,jutro dalej jade z projektem będą turtlesy :-)

Busol

Post autor: Busol » 2014-02-11, 21:49

Prezes pisze:czy to są te żółwie co parę lat temu wisiały smutno na allegro dłuższy czas??
A nie wiem. Kupiłem samą skrzynię więc może to pozostałości po nich

[ Dodano: 2014-02-19, 14:11 ]
petercobra napisał w innym wątku, że albo tanio albo solidnie.
A ja robię po swojemu :)
Wczoraj nastąpił oczekiwany od wieków moment że "zagrało" i zadźwięczało w moim domu (piwnicy) coś na kształf flippera. :)

Mikroekstaza sprawiła, że jestem zadowolony i nie widzę wad.
W kolejce do roboty
- zakup monitora na backglass (ten co jest to mój roboczy wypozyczony na chwilę)
- poprawna konfiguracja 3 monitorów,
- wymiana obrazków do backglass na takie bez głosników
- maskownica na backglass oraz brzegi playfieldu
- posprzątanie pokoju

Potem już tylko zabawa w konfigurację samych stołów.

Moje uwagi i wnioski:
- widzę, że chyba chodzi o to aby gonić króliczka :) bo większą frajdę daje zabawa w budowniczego niż granie (na razie)
- ku mojemu zaskoczeniu największe wrażenie na mnie zrobił nie visual pinball a PinbalFX2 - wygląda rewelacyjne. W tym kontekście nie mogę się doczekać PinbalArcade w wersji cabinet.

lukkaz

Post autor: lukkaz » 2014-03-14, 23:07

CAB zacnie wyglada i widze ze idzie w profesjonalnym kierunku - uklony !
Ja rowniez buduje niskobdzetowa wersje Caba jak sie odwaze to dam zdjecia.
Mam tylko jeden problem nie mam zielonego pojecia jak uruchomic Visuala Pinball na 2 ekranach. Tak by DMD i Back byl na jedym 19cali i Playfield na drugim 32cale w moim przypadku. Future Pinball konfiguruje sie w samym programie do tego BAM ktory to ladnie sam wyskaluje i gitara, a Visual Pinball ma milion tutoriali ktore sa stare i nieaktualne do tego sa jakies 3 programy do Backaaa i za chiny nie wiem co jest aktualne i jak to pokuladac.
Zbudowalem CABa

!!! NIE MAM POLSKICH ZNAKOW - SORRY !!!

Awatar użytkownika
Berud

Post autor: Berud » 2014-03-14, 23:11

Busol pisze:
Prezes pisze:czy to są te żółwie co parę lat temu wisiały smutno na allegro dłuższy czas??
A nie wiem. Kupiłem samą skrzynię więc może to pozostałości po nich

[ Dodano: 2014-02-19, 14:11 ]
petercobra napisał w innym wątku, że albo tanio albo solidnie.
A ja robię po swojemu :)
Wczoraj nastąpił oczekiwany od wieków moment że "zagrało" i zadźwięczało w moim domu (piwnicy) coś na kształf flippera. :)

Mikroekstaza sprawiła, że jestem zadowolony i nie widzę wad.
W kolejce do roboty
- zakup monitora na backglass (ten co jest to mój roboczy wypozyczony na chwilę)
- poprawna konfiguracja 3 monitorów,
- wymiana obrazków do backglass na takie bez głosników
- maskownica na backglass oraz brzegi playfieldu
- posprzątanie pokoju

Potem już tylko zabawa w konfigurację samych stołów.

Moje uwagi i wnioski:
- widzę, że chyba chodzi o to aby gonić króliczka :) bo większą frajdę daje zabawa w budowniczego niż granie (na razie)
- ku mojemu zaskoczeniu największe wrażenie na mnie zrobił nie visual pinball a PinbalFX2 - wygląda rewelacyjne. W tym kontekście nie mogę się doczekać PinbalArcade w wersji cabinet.
najjjs! zaczyna to wyglądać naprawdę niezle.

Busol

Post autor: Busol » 2014-03-15, 22:02

lukkaz pisze:Mam tylko jeden problem nie mam zielonego pojecia jak uruchomic Visuala Pinball na 2 ekranach. Tak by DMD i Back byl na jedym 19cali i Playfield na drugim 32cale w moim przypadku. Future Pinball konfiguruje sie w samym programie do tego BAM ktory to ladnie sam wyskaluje i gitara, a Visual Pinball ma milion tutoriali ktore sa stare i nieaktualne do tego sa jakies 3 programy do Backaaa i za chiny nie wiem co jest aktualne i jak to pokuladac.
Miałem to samo i też przerzuciłem sie w pewnym momencie na FP któe odpaliłem praktycznie od ręki.
Jednak potem szukałem konkretnych stołów ktore znalazłem tylko na VP. I tak trafiłęm na ten turtorial:

http://www.youtube.com/watch?v=GZtkOvb8YnY
oraz jego drugą część
http://www.youtube.com/watch?v=oefbmfI0mNA

i... praktycznie od ręki wszystko zagadało jak trzeba.
Koleś tłumaczy po ludzku i wtedy zrozumiałem o co chodzi.
Natomiast ostatnio dowiedziałem się ze UVP jest passe i terez db2b rządzi do backglass ale jeszcze nie zdążyłem odpalić

Dzięki wszystkim za ciepłe słowa. Natomiast w chwili obecnej Visual przegrał z Pinball Arcade i łupię non stop w TOTAN (bo to jedyny stół bez ograniczneń punktów w darmowej wersji). Szerzej opisałem moją opinię w innym wątku. Jak odpalisz PA w pionie to wygrywa z VP.

Czekam z zakupem PA na oficjalną wersję wspierającą skrzyniową opcję jak już się wyjaśni czy będzie ona działać na 3 czy na 2 monitorach czy z prawdziwym DMD itp.

Tytek

Post autor: Tytek » 2014-03-16, 23:16

Witam
Już miałem zakładać nowy wątek a tu znalazłem podobny

Busol czy możesz podać mi jaka jest szerokość tej obudowy po flipperze i na jakiej wysokości od ziemi są boczne przyciski od flippera oraz jeśli to nie tajemnica to ile dałeś za obudowę.

Przymierzam się do budowy takiego flippera i zastanawiam się czy taniej wyjdzie kupić pustą obudowę czy zbudować ją od podstaw.

Nie mam skąd pobrać wymiarów, niestety u mnie w mieście nie ma klubu lub salonu gdzie można by pograć na automatach arcade lub flipperach i ew. pobrać wymiary. Są tylko kręgielnie bilardy i HotSpoty.
Kiedyś było ich pełno, chyba te czasy już nie wrócą.

Na playfield mam telewizor Full HD 42cale kąt widzenia 178stopni w pionie i poziomie, na backglass będę szukał telewizora LCD 32 cale i na wyświetlacz DMD mam monitor LCD 15 cali.

Resztę wymiarów dopasowałem do wymiarów wyświetlaczy tak jak na rysunku poniżej.
Poniżej również mój poprzedni projekt - Automat Arcade

Awatar użytkownika
Berud

Post autor: Berud » 2014-03-16, 23:56

Tytek pisze:Witam
Już miałem zakładać nowy wątek a tu znalazłem podobny

Busol czy możesz podać mi jaka jest szerokość tej obudowy po flipperze i na jakiej wysokości od ziemi są boczne przyciski od flippera oraz jeśli to nie tajemnica to ile dałeś za obudowę.

Przymierzam się do budowy takiego flippera i zastanawiam się czy taniej wyjdzie kupić pustą obudowę czy zbudować ją od podstaw.

Nie mam skąd pobrać wymiarów, niestety u mnie w mieście nie ma klubu lub salonu gdzie można by pograć na automatach arcade lub flipperach i ew. pobrać wymiary. Są tylko kręgielnie bilardy i HotSpoty.
Kiedyś było ich pełno, chyba te czasy już nie wrócą.

Na główny pulpit mam telewizor Full HD 42cale kąt widzenia 178stopni w pionie i poziomie, na translite będę szukał telewizora LCD 32 cale i na wyświetlacz DMD mam monitor LCD 15 cali.

Resztę wymiarów dopasowałem do wymiarów wyświetlaczy tak jak na rysunku.

Obrazek

A to mój poprzedni projekt - Automat Arcade

Obrazek

witam na forum, ładny arcade, ale mało zdjęć:)

Tytek

Post autor: Tytek » 2014-03-17, 10:55

Parę kolejnych zdjęć

posiada boczne przyciski co by sobie na flipperze pograć

w wolnych chwilach jeszcze go przerabiam, dodałem kółka do transportu, wystarczy go do tyłu przechylić i można transportować na kółkach bo jednak trochę waży

dodałem uchwyty na napoje :)

wstawiłem większy monitor, było 17cali teraz jest 19 cali, kupiłem na ebayu nowe białe przyciski dla jednego i dwóch graczy i nowe joysticki, teraz są nie do zajeżdżenia :)

Berud może wiesz gdzie można kupić pustą obudowę po flipperze i po ile one stoją
masz może wymiary takiej obudowy albo czy masz może możliwość zmierzyć jakiegoś flippera, chodzi mi o główne wymiary te co na rysunku.
Może są jakieś strony gdzie można pobrać rysunki techniczne albo projekty stołów do flippera.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Flippery inaczej czyli alternatywa dla prawdziwych stołów.”