Forum Flipperowe Strona G│ˇwna Forum Flipperowe
flippery.org.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U┐ytkownicyU┐ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat
PinCab
Autor WiadomoŠ
Busol

Do│▒czy│: 24 Wrz 2012
Sk▒d: Szczecin
Wys│any: 2014-02-03, 10:31   PinCab

Nieszcz─Ö┼Ťliwym zbiegiem okoliczno┼Ťci rodzicom zepsu┼é si─Ö TV 37'
Szcz─Ö┼Ťliwie zepsu┼é si─Ö tak, ┼╝e im przeszkadza a mi nie :)

Niniejszym projekt PinCab z fasy software przeszedł do fazy hardware :)

Teraz tylko nale┼╝y wsadzi─ç to co na zdj─Öciu jednym w to co na zdj─Öciu drugim.

O post─Öpach w miare wolnego czasu bede informowal...

thomy 

Do│▒czy│: 03 Lut 2014
Sk▒d: SK
Wys│any: 2014-02-10, 19:11   

Wrzucaj co┼Ť z budowy tego cuda :-) /// panowie pomierzy mi kto┼Ť mi┼éy rozstaw otwor├│w na przyciski od ┼éapek? od g├│ry blatu i od frontu o┼Ť otworu ;-) ,nie mam mo┼╝liwo┼Ťci pomierzy─ç tego w najbli┼╝szym czasie a wla┼Ťnie robie dziury na buttony w bartopie :-)

petercobra 

Do│▒czy│: 26 Sie 2013
Sk▒d: Grodzisk Mazowiecki
Wys│any: 2014-02-10, 19:49   

http://www.kowal.itcom.pl...pliki/asLEY.htm

Do wyboru do koloru :)

thomy 

Wys│any: 2014-02-10, 21:59   

Nie chodzi mi o szablon,to ju┼╝ mam zrobione ale o usytuowanie przycisk├│w z boku w PRAWDZIWYM flipku :-)

Busol

Wys│any: 2014-02-11, 00:05   

Odleg┼éo┼Ťci o kt├│re prosi┼ée┼Ť:

W moich turtlesach:
od g├│ry 5,5 cm
od frontu 9 cm

Zdjecie o kt├│re te┼╝ prosi┼ée┼Ť:

Nieprzewidziany problem który się pojawił
Brak sensownego miejsca na niezb─Ödne buttony.

Albo zniszcz─Ö obrazki ┼éadne, albo co┼Ť trzeba b─Ödzie wykombinowa─ç z buttonami dwoma w drzwiczkach. launch mo┼╝e si─Ö zmie┼Ťci pod plungerem (wybijakiem ?)

petercobra 

Do│▒czy│: 26 Sie 2013
Sk▒d: Grodzisk Mazowiecki
Wys│any: 2014-02-11, 14:31   

Wybijaka mo┼╝esz przecie┼╝ podpi─ů─ç pod microswitcha i masz problem za┼éatwiony. Nic nie musisz niszczy─ç. Co jeszcze potrzebujesz? Jak co┼Ť to wal do mnie na prv :)

Prezes 

Do│▒czy│: 20 Kwi 2011
Sk▒d: Krak├│w
Wys│any: 2014-02-11, 17:30   

Busol napisa│/a:
Odleg┼éo┼Ťci o kt├│re prosi┼ée┼Ť:

W moich turtlesach:

czy to s─ů te ┼╝├│┼éwie co par─Ö lat temu wisia┼éy smutno na allegro d┼éu┼╝szy czas??

thomy 

Wys│any: 2014-02-11, 19:45   

Busol wielkie dzi─Öki,jutro dalej jade z projektem b─Öd─ů turtlesy :-)

Busol

Wys│any: 2014-02-11, 21:49   

Prezes napisa│/a:
czy to s─ů te ┼╝├│┼éwie co par─Ö lat temu wisia┼éy smutno na allegro d┼éu┼╝szy czas??

A nie wiem. Kupi┼éem sam─ů skrzyni─Ö wi─Öc mo┼╝e to pozosta┼éo┼Ťci po nich

[ Dodano: 2014-02-19, 14:11 ]
petercobra napisa┼é w innym w─ůtku, ┼╝e albo tanio albo solidnie.
A ja robi─Ö po swojemu :)
Wczoraj nast─ůpi┼é oczekiwany od wiek├│w moment ┼╝e "zagra┼éo" i zad┼║wi─Öcza┼éo w moim domu (piwnicy) co┼Ť na kszta┼éf flippera. :)

Mikroekstaza sprawiła, że jestem zadowolony i nie widzę wad.
W kolejce do roboty
- zakup monitora na backglass (ten co jest to m├│j roboczy wypozyczony na chwil─Ö)
- poprawna konfiguracja 3 monitor├│w,
- wymiana obrazków do backglass na takie bez głosników
- maskownica na backglass oraz brzegi playfieldu
- posprz─ůtanie pokoju

Potem już tylko zabawa w konfigurację samych stołów.

Moje uwagi i wnioski:
- widz─Ö, ┼╝e chyba chodzi o to aby goni─ç kr├│liczka :) bo wi─Öksz─ů frajd─Ö daje zabawa w budowniczego ni┼╝ granie (na razie)
- ku mojemu zaskoczeniu najwi─Öksze wra┼╝enie na mnie zrobi┼é nie visual pinball a PinbalFX2 - wygl─ůda rewelacyjne. W tym kontek┼Ťcie nie mog─Ö si─Ö doczeka─ç PinbalArcade w wersji cabinet.

lukkaz 

Do│▒czy│: 14 Mar 2014
Sk▒d: Heilbronn
Wys│any: 2014-03-14, 23:07   

CAB zacnie wyglada i widze ze idzie w profesjonalnym kierunku - uklony !
Ja rowniez buduje niskobdzetowa wersje Caba jak sie odwaze to dam zdjecia.
Mam tylko jeden problem nie mam zielonego pojecia jak uruchomic Visuala Pinball na 2 ekranach. Tak by DMD i Back byl na jedym 19cali i Playfield na drugim 32cale w moim przypadku. Future Pinball konfiguruje sie w samym programie do tego BAM ktory to ladnie sam wyskaluje i gitara, a Visual Pinball ma milion tutoriali ktore sa stare i nieaktualne do tego sa jakies 3 programy do Backaaa i za chiny nie wiem co jest aktualne i jak to pokuladac.

!!! NIE MAM POLSKICH ZNAKOW - SORRY !!!

Berud 

Do│▒czy│: 19 Sty 2014
Sk▒d: Wroc┼éaw
Wys│any: 2014-03-14, 23:11   

Busol napisa│/a:
Prezes napisa│/a:

A nie wiem. Kupi┼éem sam─ů skrzyni─Ö wi─Öc mo┼╝e to pozosta┼éo┼Ťci po nich

[ Dodano: 2014-02-19, 14:11 ]
petercobra napisa┼é w innym w─ůtku, ┼╝e albo tanio albo solidnie.
A ja robi─Ö po swojemu :)
Wczoraj nast─ůpi┼é oczekiwany od wiek├│w moment ┼╝e "zagra┼éo" i zad┼║wi─Öcza┼éo w moim domu (piwnicy) co┼Ť na kszta┼éf flippera. :)

Mikroekstaza sprawiła, że jestem zadowolony i nie widzę wad.
W kolejce do roboty
- zakup monitora na backglass (ten co jest to m├│j roboczy wypozyczony na chwil─Ö)
- poprawna konfiguracja 3 monitor├│w,
- wymiana obrazków do backglass na takie bez głosników
- maskownica na backglass oraz brzegi playfieldu
- posprz─ůtanie pokoju

Potem już tylko zabawa w konfigurację samych stołów.

Moje uwagi i wnioski:
- widz─Ö, ┼╝e chyba chodzi o to aby goni─ç kr├│liczka :) bo wi─Öksz─ů frajd─Ö daje zabawa w budowniczego ni┼╝ granie (na razie)
- ku mojemu zaskoczeniu najwi─Öksze wra┼╝enie na mnie zrobi┼é nie visual pinball a PinbalFX2 - wygl─ůda rewelacyjne. W tym kontek┼Ťcie nie mog─Ö si─Ö doczeka─ç PinbalArcade w wersji cabinet.

najjjs! zaczyna to wygl─ůda─ç naprawd─Ö niezle.

Busol

Wys│any: 2014-03-15, 22:02   

lukkaz napisa│/a:
Mam tylko jeden problem nie mam zielonego pojecia jak uruchomic Visuala Pinball na 2 ekranach. Tak by DMD i Back byl na jedym 19cali i Playfield na drugim 32cale w moim przypadku. Future Pinball konfiguruje sie w samym programie do tego BAM ktory to ladnie sam wyskaluje i gitara, a Visual Pinball ma milion tutoriali ktore sa stare i nieaktualne do tego sa jakies 3 programy do Backaaa i za chiny nie wiem co jest aktualne i jak to pokuladac.

Miałem to samo i też przerzuciłem sie w pewnym momencie na FP któe odpaliłem praktycznie od ręki.
Jednak potem szukałem konkretnych stołów ktore znalazłem tylko na VP. I tak trafiłęm na ten turtorial:

http://www.youtube.com/watch?v=GZtkOvb8YnY
oraz jego drug─ů cz─Ö┼Ť─ç
http://www.youtube.com/watch?v=oefbmfI0mNA

i... praktycznie od ręki wszystko zagadało jak trzeba.
Kole┼Ť t┼éumaczy po ludzku i wtedy zrozumia┼éem o co chodzi.
Natomiast ostatnio dowiedzia┼éem si─Ö ze UVP jest passe i terez db2b rz─ůdzi do backglass ale jeszcze nie zd─ů┼╝y┼éem odpali─ç

Dzi─Öki wszystkim za ciep┼ée s┼éowa. Natomiast w chwili obecnej Visual przegra┼é z Pinball Arcade i ┼éupi─Ö non stop w TOTAN (bo to jedyny st├│┼é bez ograniczne┼ä punkt├│w w darmowej wersji). Szerzej opisa┼éem moj─ů opini─Ö w innym w─ůtku. Jak odpalisz PA w pionie to wygrywa z VP.

Czekam z zakupem PA na oficjaln─ů wersj─Ö wspieraj─ůc─ů skrzyniow─ů opcj─Ö jak ju┼╝ si─Ö wyja┼Ťni czy b─Ödzie ona dzia┼éa─ç na 3 czy na 2 monitorach czy z prawdziwym DMD itp.

Tytek 

Do│▒czy│: 11 Mar 2014
Sk▒d: ┼üuk├│w
Wys│any: 2014-03-16, 23:16   

Witam
Ju┼╝ mia┼éem zak┼éada─ç nowy w─ůtek a tu znalaz┼éem podobny

Busol czy mo┼╝esz poda─ç mi jaka jest szeroko┼Ť─ç tej obudowy po flipperze i na jakiej wysoko┼Ťci od ziemi s─ů boczne przyciski od flippera oraz je┼Ťli to nie tajemnica to ile da┼ée┼Ť za obudow─Ö.

Przymierzam si─Ö do budowy takiego flippera i zastanawiam si─Ö czy taniej wyjdzie kupi─ç pust─ů obudow─Ö czy zbudowa─ç j─ů od podstaw.

Nie mam sk─ůd pobra─ç wymiar├│w, niestety u mnie w mie┼Ťcie nie ma klubu lub salonu gdzie mo┼╝na by pogra─ç na automatach arcade lub flipperach i ew. pobra─ç wymiary. S─ů tylko kr─Ögielnie bilardy i HotSpoty.
Kiedy┼Ť by┼éo ich pe┼éno, chyba te czasy ju┼╝ nie wr├│c─ů.

Na playfield mam telewizor Full HD 42cale k─ůt widzenia 178stopni w pionie i poziomie, na backglass b─Öd─Ö szuka┼é telewizora LCD 32 cale i na wy┼Ťwietlacz DMD mam monitor LCD 15 cali.

Reszt─Ö wymiar├│w dopasowa┼éem do wymiar├│w wy┼Ťwietlaczy tak jak na rysunku poni┼╝ej.
Poni┼╝ej r├│wnie┼╝ m├│j poprzedni projekt - Automat Arcade
Ostatnio zmieniony przez Tytek 2015-12-30, 14:17, w ca│oÂci zmieniany 1 raz  

Berud 

Do│▒czy│: 19 Sty 2014
Sk▒d: Wroc┼éaw
Wys│any: 2014-03-16, 23:56   

Tytek napisa│/a:
Witam
Ju┼╝ mia┼éem zak┼éada─ç nowy w─ůtek a tu znalaz┼éem podobny

Busol czy mo┼╝esz poda─ç mi jaka jest szeroko┼Ť─ç tej obudowy po flipperze i na jakiej wysoko┼Ťci od ziemi s─ů boczne przyciski od flippera oraz je┼Ťli to nie tajemnica to ile da┼ée┼Ť za obudow─Ö.

Przymierzam si─Ö do budowy takiego flippera i zastanawiam si─Ö czy taniej wyjdzie kupi─ç pust─ů obudow─Ö czy zbudowa─ç j─ů od podstaw.

Nie mam sk─ůd pobra─ç wymiar├│w, niestety u mnie w mie┼Ťcie nie ma klubu lub salonu gdzie mo┼╝na by pogra─ç na automatach arcade lub flipperach i ew. pobra─ç wymiary. S─ů tylko kr─Ögielnie bilardy i HotSpoty.
Kiedy┼Ť by┼éo ich pe┼éno, chyba te czasy ju┼╝ nie wr├│c─ů.

Na g┼é├│wny pulpit mam telewizor Full HD 42cale k─ůt widzenia 178stopni w pionie i poziomie, na translite b─Öd─Ö szuka┼é telewizora LCD 32 cale i na wy┼Ťwietlacz DMD mam monitor LCD 15 cali.

Reszt─Ö wymiar├│w dopasowa┼éem do wymiar├│w wy┼Ťwietlaczy tak jak na rysunku.

Obrazek

A to m├│j poprzedni projekt - Automat Arcade

Obrazek

witam na forum, ładny arcade, ale mało zdjęć:)

Tytek 

Do│▒czy│: 11 Mar 2014
Sk▒d: ┼üuk├│w
Wys│any: 2014-03-17, 10:55   

Par─Ö kolejnych zdj─Ö─ç

posiada boczne przyciski co by sobie na flipperze pogra─ç

w wolnych chwilach jeszcze go przerabiam, dodałem kółka do transportu, wystarczy go do tyłu przechylić i można transportować na kółkach bo jednak trochę waży

dodałem uchwyty na napoje :)

wstawi┼éem wi─Ökszy monitor, by┼éo 17cali teraz jest 19 cali, kupi┼éem na ebayu nowe bia┼ée przyciski dla jednego i dw├│ch graczy i nowe joysticki, teraz s─ů nie do zaje┼╝d┼╝enia :)

Berud mo┼╝e wiesz gdzie mo┼╝na kupi─ç pust─ů obudow─Ö po flipperze i po ile one stoj─ů
masz mo┼╝e wymiary takiej obudowy albo czy masz mo┼╝e mo┼╝liwo┼Ť─ç zmierzy─ç jakiego┼Ť flippera, chodzi mi o g┼é├│wne wymiary te co na rysunku.
Mo┼╝e s─ů jakie┼Ť strony gdzie mo┼╝na pobra─ç rysunki techniczne albo projekty sto┼é├│w do flippera.
Ostatnio zmieniony przez Tytek 2015-12-30, 14:40, w ca│oÂci zmieniany 1 raz  

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Nie mo┐esz za│▒czaŠ plikˇw na tym forum
Nie mo┐esz Âci▒gaŠ za│▒cznikˇw na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku