Forum Flipperowe flippery.org.pl Strona Główna
 Strona główna PSF   FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: NEX
2015-01-21, 13:01
Liga Printimus Elite and Classic 2014
Autor Wiadomość
Jaro 

Wysłany: 2014-05-14, 11:39   

Ja plików nie potrzebuję. Tylko chciałbym zobaczyć jak wyglądają poszczególne rundy/kolejki.
Bo w zestawieniu wszyscy mają podane 3 rundy, choć niektóre osoby grały tylko 1 rundę.

NEX 
Administrator

Wysłany: 2014-05-14, 11:45   

Jeśli dobrze odczytuje tabelę to w dotychczasowych 3 kolejkach w sumie rozegranych zostało 47 gier 1vs1
Jaro napisał/a:
Bo w zestawieniu wszyscy mają podane 3 rundy, choć niektóre osoby grały tylko 1 rundę.

Po ilości rozegranych gier wnioskuję, iż we wszystkich 3 kolejkach wzięło udział 7 osób, kolejne 4 osoby były dwa razy, pozostali z tej tabeli zagrali w jednej kolejce.

printimus

Wysłany: 2014-05-14, 12:01   

NEX napisał/a:
Jeśli dobrze odczytuje tabelę to w dotychczasowych 3 kolejkach w sumie rozegranych zostało 47 gier 1vs1
Jaro napisał/a:

Po ilości rozegranych gier wnioskuję, iż we wszystkich 3 kolejkach wzięło udział 7 osób, kolejne 4 osoby były dwa razy, pozostali z tej tabeli zagrali w jednej kolejce.

Dobrze myślisz. ;)

Berud 

Wysłany: 2014-05-14, 12:11   

a to fajne jest. wystarczy że będę grał, nie ważne że Cieńko ale costam wygram i od razu jestem w połowie tabeli :D

NEX 
Administrator

Wysłany: 2014-05-14, 12:25   

Berud napisał/a:
a to fajne jest. wystarczy że będę grał, nie ważne że Cieńko ale costam wygram i od razu jestem w połowie tabeli :D

...a dokładniej w górnej połowie tabeli :mrgreen:

Ktoś kto przyjedzie raz czy dwa i nawet jeśli wygra tę daną kolejkę (czy nawet dwie) to... i tak wyląduje gdzieś daleko w tabeli końcowej.

Berud 

Wysłany: 2014-05-14, 12:34   

no chyba na tym polega całoroczny turniej żeby grać cały rok a nie dwa razy sie pojawić i liczyć na cuda.. mi teraz najbardziej brakuje maszyny we wrocławiu żeby jakis poziom reprezentować :)

Jaro 

Wysłany: 2014-05-14, 12:35   

Tak jak w reklamie LOTTO.
Żeby wygrać, trzeba grać.

NEX 
Administrator

Wysłany: 2014-05-14, 12:41   

Berud napisał/a:
no chyba na tym polega całoroczny turniej żeby grać cały rok a nie dwa razy sie pojawić i liczyć na cuda..

Nie zrozumiałeś co miałem na myśli ;-)
Nikt nie oczekuje że wygrywając jeden turniej wygra całoroczna ligę. Zwracałem tylko uwagę na małą ciekawostkę - przyjeżdżasz na takie spotkanie ligowe, wygrywasz je ale pod koniec rozgrywek lądujesz w dole tabeli przesłanej do WPPR.
Czyli taki mały paradox: wygrywasz turniej a staty na WPPR spadają :mrgreen:

printimus

Wysłany: 2014-05-14, 13:00   

NEX napisał/a:
Berud napisał/a:

...a dokładniej w górnej połowie tabeli :mrgreen:

Ktoś kto przyjedzie raz czy dwa i nawet jeśli wygra tę daną kolejkę (czy nawet dwie) to... i tak wyląduje gdzieś daleko w tabeli końcowej.

To nie jest nic odkrywczego. Dlatego to się nazywa Liga. Będą klasyfikacje typu najskuteczniejszy gracz (% wygranych), itd.
Jednak może w następnym sezonie będzie więcej takich osób, które zagrają we wszystkich kolejkac, a ten sezon wykorzystają do lepszego ogrania się.

[ Dodano: 2014-05-14, 13:09 ]
NEX napisał/a:
Berud napisał/a:
no chyba na tym polega całoroczny turniej żeby grać cały rok a nie dwa razy sie pojawić i liczyć na cuda..

Nie zrozumiałeś co miałem na myśli ;-)
Nikt nie oczekuje że wygrywając jeden turniej wygra całoroczna ligę. Zwracałem tylko uwagę na małą ciekawostkę - przyjeżdżasz na takie spotkanie ligowe, wygrywasz je ale pod koniec rozgrywek lądujesz w dole tabeli przesłanej do WPPR.
Czyli taki mały paradox: wygrywasz turniej a staty na WPPR spadają :mrgreen:

To jest skutek systemu liczenia punktów przez IFPA. Wielokrotnie sygnalizowalem to Joshowi, że jest to niesprawiedliwe wobec tych co grają w lidze regularnie vs. tych co nie mogą tak grać. Ale oprócz tego że możemy prowadzić swój własny ranking to niewiele osiągnąłem. Moim zdaniem powinno się osobno liczyć pojedyncze kolejki a osobno wyniki końcowe całej ligi.

[ Dodano: 2014-05-14, 13:10 ]
Jaro napisał/a:
Tak jak w reklamie LOTTO.
Żeby wygrać, trzeba grać.

Tak. Jak ktoś chce wygrać musi grać regularnie.

NEX 
Administrator

Wysłany: 2014-05-14, 13:14   

printimus napisał/a:
To jest skutek systemu liczenia punktów przez IFPA. Wielokrotnie sygnalizowalem to Joshowi, że jest to niesprawiedliwe wobec tych co grają w lidze regularnie vs. tych co nie mogą tak grać. Ale oprócz tego że możemy prowadzić swój własny ranking to niewiele osiągnąłem. Moim zdaniem powinno się osobno liczyć pojedyncze kolejki a osobno wyniki końcowe całej ligi.

A nie myślałeś o tym aby wprowadzić taką opcję, że osoby które wzięły udział w mniej niż (przykładowo) 25% spotkań nie były brane pod uwagę - jeśli same wyraża taką wolę - w tabeli końcowej?

printimus

Wysłany: 2014-05-14, 14:16   

NEX napisał/a:
printimus napisał/a:

A nie myślałeś o tym aby wprowadzić taką opcję, że osoby które wzięły udział w mniej niż (przykładowo) 25% spotkań nie były brane pod uwagę - jeśli same wyraża taką wolę - w tabeli końcowej?

No bierzemy (biorę) pod uwagę to co zgłaszają inni. Z tym, że często wnioski się wzajemnie wykluczają więc nie każdy wniosek jest uwzględniany.

[ Dodano: 2014-05-14, 14:27 ]
Btw w ramach Lig (obu) są dodatkowe rozgrywki, które dają szansę na zwycięstwo w danej klasyfikacji nawet przy jednorazowej wizycie. Np. Barry Oursler Haunted House, Fish Tales, Turniej Grozy , itd. Tam się liczą najwyższe osiągnięte wyniki punktowe.

thomy 

Wysłany: 2014-05-15, 12:33   

Panowie wrzućcie wyniki z soboty :-) ,aa i co to była za telewizja?

Berud 

Wysłany: 2014-05-15, 12:48   

thomy napisał/a:
Panowie wrzućcie wyniki z soboty :-) ,aa i co to była za telewizja?

są na poprzedniej stronie oraz na facebooku

thomy 

Wysłany: 2014-05-15, 13:11   

widziałem ale przydała by się osobno kolejka z soboty

Berud 

Wysłany: 2014-05-15, 13:46   

thomy napisał/a:
widziałem ale przydała by się osobno kolejka z soboty

czyli trzeba na mniejscu sobie zrobic foto z exela :p

[ Dodano: 2014-05-15, 13:50 ]
http://sferatv.pl/vod/sport/audycje/2-sport.html czas 3:23

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi