Forum Flipperowe Strona G│ˇwna Forum Flipperowe
flippery.org.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U┐ytkownicyU┐ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat
Przesuniŕty przez: NEX
2014-04-02, 23:22
Printimus Pinball III + Terminator III oraz RSC
Autor WiadomoŠ
printimus

Pomˇg│: 1 raz
Do│▒czy│: 23 Lis 2011
Sk▒d: Bytom/Gliwice
Wys│any: 2013-09-24, 13:59   Printimus Pinball III + Terminator III oraz RSC

Przypominam o sobotnim turnieju.

wi─Öcej tutaj:
http://www.kupbilet.pl/in...15&f106=tr0020&

i na Facebooku.

printimus

Wys│any: 2013-09-24, 14:08   

Oczywi┼Ťcie turniej odb─Ödzie si─Ö w ramach Printimus Polska Liga Flipperowa 2013. Uzyskane wyniki licz─ů si─Ö do rankingu WPPR (IFPA) - zar├│wno g┼é├│wny turniej, jak i dodatkowy Printimus Terminator.

dyleck 

Pomˇg│: 4 razy
Do│▒czy│: 03 Kwi 2012
Sk▒d: Warszawa
Wys│any: 2013-09-24, 15:18   

Czy opcja p┼éatno┼Ťci bezkosztowej zosta┼éa usuni─Öta? Pytam bo kupbilet jest najbardziej zamotanym serwisem w znanym mi wszech┼Ťwiecie i zastanawiam si─Ö czy gdzie┼Ť nie ma niewidocznego przycisku ┼╝eby dokona─ç odpowiedniego wyboru.

printimus

Wys│any: 2013-09-24, 16:36   

dyleck napisa│/a:
Czy opcja p┼éatno┼Ťci bezkosztowej zosta┼éa usuni─Öta?

W ostatnim okresie przed imprez─ů nie ma ju┼╝ opcji p┼éatno┼Ťci przelewem (bezkosztowej).

dyleck napisa│/a:
Pytam bo kupbilet jest najbardziej zamotanym serwisem w znanym mi wszech┼Ťwiecie i zastanawiam si─Ö czy gdzie┼Ť nie ma niewidocznego przycisku ┼╝eby dokona─ç odpowiedniego wyboru.

Ubolewam, ┼╝e tak ma┼éo widzia┼ée┼Ť. A ukrytych (?) przycisk├│w nie ma.

dyleck 

Wys│any: 2013-09-24, 16:43   

printimus napisa│/a:
Ubolewam, ┼╝e tak ma┼éo widzia┼ée┼Ť. A ukrytych (?) przycisk├│w nie ma.

A ja ubolewam ┼╝e tak ma┼éo widzia┼ée┼Ť internetowych system├│w sprzeda┼╝y, kt├│re s─ů intuicyjne, estetyczne i wy┼Ťwietlaj─ů si─Ö poprawnie w ka┼╝dej przegl─ůdarce. ;)

dyleck 

Wys│any: 2013-09-24, 17:07   

A żeby nie być gołosłownym...

Mam zrobion─ů rezerwacj─Ö. Na stronie g┼é├│wnej migaj─ů mi 3 ikony, w tym jedna ┼╝e nie op┼éaci┼éem rezerwacji. No wi─Öc wchodz─Ö sobie tam, pojawia si─Ö strona z informacj─ů o rezerwacji. Czerwon─ů czcionk─ů na szarym tle (wi─Öc oczojebn─ů i przy okazji ma┼éo czyteln─ů) informacja ┼╝e rezerwacja nieop┼éacona i ┼╝ebym klikn─ů┼é w "szczeg├│┼éy". Poni┼╝ej trzy napisy szczeg├│┼éy, wi─Öc kt├│ry klikn─ů─ç? Ale nic to bo nie da si─Ö klikn─ů─ç ┼╝adnego, bo jak si─Ö okazuje trzeba klikn─ů─ç w k├│┼éko ze strza┼ék─ů i z niezrozumia┼éych dla mnie przyczyn sam napis na klikni─Öcie nie reaguje (mog─Ö si─Ö za┼éo┼╝y─ç ┼╝e pewnie z jakie┼Ť 90% os├│b na pocz─ůtku klika w┼éa┼Ťnie tam). Pierwsze szczeg├│┼éy s─ů obok napisu by klikn─ů─ç w poni┼╝sze szczeg├│┼éy, wi─Öc pewnie nie o to chodzi. W drugich szczeg├│┼éach jest mo┼╝liwo┼Ť─ç zmiany danych do faktury - wi─Öc to chyba te┼╝ nie o to chodzi. Na szcz─Ö┼Ťcie po klikni─Öciu w aktualizuj wracam do strony poprzedniej. Wchodz─Ö w trzecie szczeg├│┼éy. Tutaj przyd┼éugawy nieco tekst, z m.in. tak─ů informacj─ů:

***************BARDZO WA┼╗NE***************
W celu wykupienia zarezerwowanych miejsc prosimy
o niezw┼éoczne dokonanie wp┼éaty w serwisie p┼éatno┼Ťci DOTPAY.

Przekierowanie do serwisu p┼éatno┼Ťci DOTPAY mo┼╝liwe jest z:
Zamówienia->Szczegóły rezerwacji
->Rezerwacja nieop┼éacona, przejd┼║ do p┼éatno┼Ťci DotPay

Fajnie - my┼Ťl─Ö sobie. Tylko gdzie s─ů te zam├│wienia? Na pewno nie na stronie pocz─ůtkowej, a przynajmniej nie widz─Ö tego. W koszyku te┼╝ nie ma. Za to ciekawostka - po klikni─Öciu w ikon─Ö drukarki mam status "zap┼éacone, mo┼╝na drukowa─ç bilety". I teraz najlepsze - faktycznie mog─Ö je wydrukowa─ç, mimo ┼╝e nie zap┼éaci┼éem ani z┼éot├│wki.. :) Mo┼╝e jednak jest jaki┼Ť ukryty przycisk do zap┼éaty za bilety, kt├│ry wcisn─ů┼éem bezwiednie?

Od 20 minut kr─Öc─Ö si─Ö po tej stronie i szukam tych magicznych szczeg├│┼é├│w. Je┼Ťli kto┼Ť mo┼╝e mi da─ç wskaz├│wk─Ö b─Öd─Ö bardzo wdzi─Öczny. Pami─Ötam ┼╝e jak pierwszy raz korzysta┼éem z tego serwisu mia┼éem ten sam problem i sko┼äczy┼éo si─Ö skasowaniem zam├│wienia i jego powt├│rnym z┼éo┼╝eniem.

printimus

Wys│any: 2013-09-24, 17:12   

Zatem napisz lepszy. Jeszcze zarobisz, ch─Ötnie zlec─Ö takie zadanie znawcy tematu. Z mojego do┼Ťwiadczenia niestety wynika, ┼╝e im bardziej "informatyk/programista" krytykuje nie swoje systemy, to tym mniej ma poj─Öcia o ich tworzeniu.

Poprawi(a)─ç mo┼╝na wszystko i w niesko┼äczono┼Ť─ç. Krytykowa─ç te┼╝.

Oczywi┼Ťcie wszystkie postulaty krytyczne bierzemy po uwag─Ö przy kolejnych wersjach.

printimus

Wys│any: 2013-09-24, 17:18   

dyleck napisa│/a:
A żeby nie być gołosłownym...

Mam zrobion─ů rezerwacj─Ö. Na stronie g┼é├│wnej migaj─ů mi 3 ikony, w tym jedna ┼╝e nie op┼éaci┼éem rezerwacji. No wi─Öc wchodz─Ö sobie tam, pojawia si─Ö strona z informacj─ů o rezerwacji. Czerwon─ů czcionk─ů na szarym tle (wi─Öc oczojebn─ů i przy okazji ma┼éo czyteln─ů) informacja ┼╝e rezerwacja nieop┼éacona i ┼╝ebym klikn─ů┼é w "szczeg├│┼éy". Poni┼╝ej trzy napisy szczeg├│┼éy, wi─Öc kt├│ry klikn─ů─ç? Ale nic to bo nie da si─Ö klikn─ů─ç ┼╝adnego, bo jak si─Ö okazuje trzeba klikn─ů─ç w k├│┼éko ze strza┼ék─ů i z niezrozumia┼éych dla mnie przyczyn sam napis na klikni─Öcie nie reaguje (mog─Ö si─Ö za┼éo┼╝y─ç ┼╝e pewnie z jakie┼Ť 90% os├│b na pocz─ůtku klika w┼éa┼Ťnie tam). Pierwsze szczeg├│┼éy s─ů obok napisu by klikn─ů─ç w poni┼╝sze szczeg├│┼éy, wi─Öc pewnie nie o to chodzi. W drugich szczeg├│┼éach jest mo┼╝liwo┼Ť─ç zmiany danych do faktury - wi─Öc to chyba te┼╝ nie o to chodzi. Na szcz─Ö┼Ťcie po klikni─Öciu w aktualizuj wracam do strony poprzedniej. Wchodz─Ö w trzecie szczeg├│┼éy. Tutaj przyd┼éugawy nieco tekst, z m.in. tak─ů informacj─ů:

***************BARDZO WA┼╗NE***************
W celu wykupienia zarezerwowanych miejsc prosimy
o niezw┼éoczne dokonanie wp┼éaty w serwisie p┼éatno┼Ťci DOTPAY.

Przekierowanie do serwisu p┼éatno┼Ťci DOTPAY mo┼╝liwe jest z:
Zamówienia->Szczegóły rezerwacji
->Rezerwacja nieop┼éacona, przejd┼║ do p┼éatno┼Ťci DotPay

Fajnie - my┼Ťl─Ö sobie. Tylko gdzie s─ů te zam├│wienia? Na pewno nie na stronie pocz─ůtkowej, a przynajmniej nie widz─Ö tego. W koszyku te┼╝ nie ma. Za to ciekawostka - po klikni─Öciu w ikon─Ö drukarki mam status "zap┼éacone, mo┼╝na drukowa─ç bilety". I teraz najlepsze - faktycznie mog─Ö je wydrukowa─ç, mimo ┼╝e nie zap┼éaci┼éem ani z┼éot├│wki.. :) Mo┼╝e jednak jest jaki┼Ť ukryty przycisk do zap┼éaty za bilety, kt├│ry wcisn─ů┼éem bezwiednie?

Od 20 minut kr─Öc─Ö si─Ö po tej stronie i szukam tych magicznych szczeg├│┼é├│w. Je┼Ťli kto┼Ť mo┼╝e mi da─ç wskaz├│wk─Ö b─Öd─Ö bardzo wdzi─Öczny. Pami─Ötam ┼╝e jak pierwszy raz korzysta┼éem z tego serwisu mia┼éem ten sam problem i sko┼äczy┼éo si─Ö skasowaniem zam├│wienia i jego powt├│rnym z┼éo┼╝eniem.

Mi zaj─Ö┼éo 1 miniut─Ö zrobienie rezerwacji i zap┼éacenie. Nie klika┼éem na chybi┼é trafi┼é. W pierwszej linijce po wej┼Ťciu do rezerwacji masz na czerwono ┼╝e rezerwacja nie zap┼éacona. Kliknij w strza┼ék─Ö wskazuj─ůc─ů na "Szczeg├│┼éy" w tej linijce i jestes w Dotpayu...

printimus

Wys│any: 2013-09-24, 17:24   

dyleck napisa│/a:
I teraz najlepsze - faktycznie mog─Ö je wydrukowa─ç, mimo ┼╝e nie zap┼éaci┼éem ani z┼éot├│wki.. :) Mo┼╝e jednak jest jaki┼Ť ukryty przycisk do zap┼éaty za bilety, kt├│ry wcisn─ů┼éem bezwiednie?

A jaki masz kod rezerwacji, kt├│r─ů drukujesz i co Ci si─Ö wydrukowa┼éo?

printimus

Wys│any: 2013-09-24, 17:54   

Sprawdzi┼éem, ┼╝e ikonka drukarki wy┼Ťwietla si─Ö gdy┼╝ rzeczywi┼Ťcie masz do wydrukowania bilety - poprzedniej rezerwacji nie wydrukowa┼ée┼Ť st─ůd komunikat (w sumie zgodny z prawd─ů) przypominaj─ůcy o tym. I to jest rzeczywi┼Ťcie co┼Ť, co zmienimy - w razie posiadania niewydrukowanych bilet├│w po terminie imprezy, kt├│rej one dotycz─ů - nie b─Ödzie si─Ö ta ikonka pojawia─ç.
Z drugiej strony, jak bardzo mo┼╝na si─Ö stara─ç aby poprawia─ç systemy, spe┼énia─ç wszystkie wymogi prawa, dopieszcza─ç ergonomi─Ö, je┼Ťli u┼╝ytkownik (du┼╝y szacun, bo to klient), po prostu nie czyta tych wszystkich komunikat├│w...

dyleck 

Wys│any: 2013-09-24, 17:55   

printimus napisa│/a:
Zatem napisz lepszy. Jeszcze zarobisz, ch─Ötnie zlec─Ö takie zadanie znawcy tematu. Z mojego do┼Ťwiadczenia niestety wynika, ┼╝e im bardziej "informatyk/programista" krytykuje nie swoje systemy, to tym mniej ma poj─Öcia o ich tworzeniu.

Poprawi(a)─ç mo┼╝na wszystko i w niesko┼äczono┼Ť─ç. Krytykowa─ç te┼╝.

Oczywi┼Ťcie wszystkie postulaty krytyczne bierzemy po uwag─Ö przy kolejnych wersjach.

Nie jestem programist─ů stron. Za to znam wielu. I z mojego do┼Ťwiadczenia wiem ┼╝e jak si─Ö bierze byle jakich programist├│w za marne pieni─ůdze i si─Ö p├│┼║niej oszcz─Ödza na testach to powstaj─ů marne serwisy. Pakiet uwag zg┼éosi┼éem kilka miesi─Öcy temu - nic nie zosta┼éo poprawione.

dyleck 

Wys│any: 2013-09-24, 18:02   

printimus napisa│/a:
Sprawdzi┼éem, ┼╝e ikonka drukarki wy┼Ťwietla si─Ö gdy┼╝ rzeczywi┼Ťcie masz do wydrukowania bilety - poprzedniej rezerwacji nie wydrukowa┼ée┼Ť st─ůd komunikat (w sumie zgodny z prawd─ů) przypominaj─ůcy o tym. I to jest rzeczywi┼Ťcie co┼Ť, co zmienimy - w razie posiadania niewydrukowanych bilet├│w po terminie imprezy, kt├│rej one dotycz─ů - nie b─Ödzie si─Ö ta ikonka pojawia─ç.
Z drugiej strony, jak bardzo mo┼╝na si─Ö stara─ç aby poprawia─ç systemy, spe┼énia─ç wszystkie wymogi prawa, dopieszcza─ç ergonomi─Ö, je┼Ťli u┼╝ytkownik (du┼╝y szacun, bo to klient), po prostu nie czyta tych wszystkich komunikat├│w...

A widzisz, to jest w┼éa┼Ťnie brak intuicyjno┼Ťci. Nie lubi─Ö czyta─ç wszystkich regulamin├│w, kiedy dotycz─ů pierd├│┼é. Dlatego lepiej da─ç linka do szczeg├│┼é├│w i umo┼╝liwi─ç czytanie na ┼╝yczenie. Tak samo klikanie w napis zamiast w k├│┼éko obok - zmiana banalna a podnosz─ůca jako┼Ť─ç korzystania z serwisu. Niestety dla mnie kupbilet to p├│ki co gniot z kt├│rego b─Öd─Ö korzysta┼é tylko jak b─Öd─Ö musia┼é. Konkurencja jest niestety o niebo lepsza.

printimus

Wys│any: 2013-09-24, 20:33   

dyleck napisa│/a:

A widzisz, to jest w┼éa┼Ťnie brak intuicyjno┼Ťci. Nie lubi─Ö czyta─ç wszystkich regulamin├│w, kiedy dotycz─ů pierd├│┼é. Dlatego lepiej da─ç linka do szczeg├│┼é├│w i umo┼╝liwi─ç czytanie na ┼╝yczenie. Tak samo klikanie w napis zamiast w k├│┼éko obok - zmiana banalna a podnosz─ůca jako┼Ť─ç korzystania z serwisu. Niestety dla mnie kupbilet to p├│ki co gniot z kt├│rego b─Öd─Ö korzysta┼é tylko jak b─Öd─Ö musia┼é. Konkurencja jest niestety o niebo lepsza.

M├│wi┼éem raczej o tym, ┼╝e nie przeczyta┼ée┼Ť co drukujesz... ale nic to. Zdaj─Ö sobie spraw─Ö, ┼╝e ten typ tak ma. Zg┼éoszone przez Ciebie "wielkie braki w intuicyjno┼Ťci", tak czy siak, to s─ů pierdo┼éy. Z ciekawo┼Ťci - c├│┼╝ to za systemy napisa┼ée┼Ť? Ch─Ötnie zobacz─Ö, jak w praktyce wygl─ůdaj─ů Twoje gnioty.

printimus

Wys│any: 2013-09-24, 20:40   

dyleck napisa│/a:

Nie jestem programist─ů stron. Za to znam wielu. I z mojego do┼Ťwiadczenia wiem ┼╝e jak si─Ö bierze byle jakich programist├│w za marne pieni─ůdze i si─Ö p├│┼║niej oszcz─Ödza na testach to powstaj─ů marne serwisy. Pakiet uwag zg┼éosi┼éem kilka miesi─Öcy temu - nic nie zosta┼éo poprawione.

He, he - nie jestem lekarzem, ale znam wielu...zg┼éosz─Ö troch─Ö uwag odno┼Ťnie sposobu leczenia pacjent├│w bo mi si─Ö nie podoba kszta┼ét stetoskopu...

Nie masz poj─Öcia o czym m├│wisz.

dyleck 

Wys│any: 2013-09-24, 21:31   

printimus napisa│/a:
M├│wi┼éem raczej o tym, ┼╝e nie przeczyta┼ée┼Ť co drukujesz... ale nic to. Zdaj─Ö sobie spraw─Ö, ┼╝e ten typ tak ma.

Zgadza si─Ö, nie przeczyta┼éem. Sorry, ale dla mnie mo┼╝liwo┼Ť─ç drukowania niewa┼╝nych bilet├│w to jest najzwyklejsze w ┼Ťwiecie przepuszczenie beznadziejnej funkcjonalno┼Ťci przez testy. Nie wiem po co to broni─ç.

printimus napisa│/a:
Zg┼éoszone przez Ciebie "wielkie braki w intuicyjno┼Ťci", tak czy siak, to s─ů pierdo┼éy.

Owszem, ale bardzo istotne. Mnie bardzo skutecznie zniechęciły do korzystania z tego serwisu.

printimus napisa│/a:
Z ciekawo┼Ťci - c├│┼╝ to za systemy napisa┼ée┼Ť? Ch─Ötnie zobacz─Ö, jak w praktyce wygl─ůdaj─ů Twoje gnioty.

Nie napisa┼éem ┼╝adnego, przecie┼╝ powiedzia┼éem ┼╝e nie jestem programist─ů. Jestem administratorem/integratorem i jak ju┼╝ pisz─Ö to rzeczy kt├│rych nie wida─ç, kt├│re u┼éatwiaj─ů zarz─ůdzanie wielkimi systemami IT w bran┼╝y finansowej. Pogadaj z Citibankiem i ING - mo┼╝e Ci poka┼╝─ů co zrobi┼éem. :)

printimus napisa│/a:
He, he - nie jestem lekarzem, ale znam wielu...zg┼éosz─Ö troch─Ö uwag odno┼Ťnie sposobu leczenia pacjent├│w bo mi si─Ö nie podoba kszta┼ét stetoskopu...

Bardzo z┼ée por├│wnanie - to nie ty korzystasz ze stetoskopu, tylko lekarz. Je┼Ťli jemu podoba si─Ö kszta┼ét, to Tobie nic do tego.

Znalazłem ten przycisk "Szczegóły". Był jednak umieszczony nie poniżej, jak to było napisane, ale obok. Tak więc akurat ten fragment przeczytałem i nie wyszło mi to na dobre. :)

Tak czy siak - ja zg┼éosi┼éem swoje uwagi. Widz─Ö ┼╝e nic z nimi nie zrobisz - znam realia i wiem ┼╝e takie zmiany s─ů kosztowne, wi─Öc jestem w stanie to zrozumie─ç. ┼╗ycz─Ö ┼╝ebym tylko ja tak my┼Ťla┼é i ┼╝eby wkr├│tce kupbilet chodzi┼é na farmie serwer├│w por├│wnywalnej z googlem w celu obs┼éu┼╝enia obci─ů┼╝enia.

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo┐liwoÂci zmiany postˇw lub pisania odpowiedzi
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Nie mo┐esz za│▒czaŠ plikˇw na tym forum
Mo┐esz Âci▒gaŠ za│▒czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: