Forum Flipperowe flippery.org.pl Strona Główna
 Strona główna PSF   FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Wrażenia i uwaga po pierwszej wizycie...
Autor Wiadomość
namore 

Wysłany: 2019-02-04, 12:24   Wrażenia i uwaga po pierwszej wizycie...

Witam,
Jako że jestem stałym bywalcem w warszawskiej "Pinbal Station", a wczoraj pierwszy raz odwiedziłem "Kraków Pinbal Museum" pozwalam sobie poniżej krótko podsumować największe NAJ (te pozytywne i negatywne).

NAJwiększy pozytyw: ilość "eksponatów". Wreszcie mogłem zagrać na maszyny z pierwszej 10 rankigu IPDB których brakuje w PS jak MM, TOM (choć może niedługo będzie), SS, MB.

NAJwiększy negatyw: w "Pinball Station" każdy Klient witany jest regułką której ja już nie mogę słuchać, w skrócie "...jak zaczynamy grę to ją kończymy....". Niestety w Krakowie przy prawie każdej maszynie do której podchodziłem zagrać musiałem najpierw "spuszczać" kulki po graczach którzy ustawili 4 playerów a nie chciało im się dokończyć gry. W PS ten problem jest znikomy a w KPM to niestety chyba reguła :(

Ale oczywiście wyjazdu nie żałuję, było super! Drobny niuans do poprawienia :)

http://www.pinballowners.com/lecter

mezik 

Wysłany: 2019-02-04, 12:47   

Fajnie ze najwiekszym negatywem jest czynnik ludzki zwiazany z klientami. Jesli znasz regulke na pamiec to pewnie wiesz ze na 2-3 kulce maszyne sie resetuje w 3 sekundy (albo w 1 zalezy od systemu).

namore 

Wysłany: 2019-02-04, 19:54   

mezik napisał/a:
Fajnie ze najwiekszym negatywem jest czynnik ludzki zwiazany z klientami. Jesli znasz regulke na pamiec to pewnie wiesz ze na 2-3 kulce maszyne sie resetuje w 3 sekundy (albo w 1 zalezy od systemu).

Jak to się mówi "człowiek uczy się przez całe życie" :)
Przyznaję, że nie wiedziałem o możliwości zresetowania maszyny (tego w Wawce nie zdradzają).

Teraz sobie uświadomiłem też, że widziałem Waszego pracownika chodzącego po klubie i coś kombinującego przy maszynach (teraz już wiem że było to "spuszczanie" pierwszych kulek i resetowanie)

Po "wygooglowaniu" teraz i ja będę błyszczał:

"When all players finish Ball 1, you can hold the Start button at the beginning of Ball 2 to restart a game."

Dziękuję za bardzo miło spędzony czas! Na pewno będę wracał i dzielił spostrzeżeniami ;)

NEX 
Administrator

Wysłany: 2019-02-04, 20:27   

namore napisał/a:

Przyznaję, że nie wiedziałem o możliwości zresetowania maszyny (tego w Wawce nie zdradzają).
"When all players finish Ball 1, you can hold the Start button at the beginning of Ball 2 to restart a game."

W PS na wielu maszynach nie zresetujesz gry w ten sposób :mrgreen:
Flippery z PS brały udział w wielu turniejach a na turniejach tę opcje często się wyłącza aby jakiś mniej uczciwy gracz "niechcący" nie powtórzył sobie gry ;-)

namore 

Wysłany: 2019-02-04, 21:37   

NEX napisał/a:

[...] na turniejach tę opcje często się wyłącza aby jakiś mniej uczciwy gracz "niechcący" nie powtórzył sobie gry ;-)

Nigdy nie brałem udziału w turniej ale sobie wyobrażałem że na jednej maszynie rywalizuje jednocześnie 4 graczy którzy siebie nawzajem kontrolują :)

Odpowiedz do tematu