Forum Flipperowe flippery.org.pl Strona Główna
 Strona główna PSF   FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Zen Pinball FX3
Autor Wiadomość
NEX 
Administrator

Wysłany: 2018-10-15, 23:08   

Pograłem na Getaway, uczucia (bardzo) mieszane.
Graficznie bardzo ładny, płynność idealna ale... te dodatkowe efekty wizualne (wybuchy, płomienie, ruchome figurki, pojawiające się i zasłaniające grę punkty) z początku nawet zabawne ale szybko zaczynają się nudzić i przeszkadzać.
Co do fizyki to chyba wolę TPA - zachowanie bili wydaje mi się bardziej naturalne.

Sebastian G 

Wysłany: 2018-10-16, 08:19   

Opiszę jak to wygląda z perspektywy gracza konsolowego . Na tą chwilę to chyba najlepiej zrobili Fish Tales (oddanie przeźroczystości plastyków jest bardzo dobre),gorzej z metalowymi elementami i tutaj Getawy nie przekonuje mnie kompletnie ,złe proporcje rampy i odgłos śmigającej bili walącej o metal powinny być inne . Te'' bajery '' to można wyłączyć i zostawić w czystej formie grę.Realizm zachowania się bili jest jak dla mnie lepszy od TPA ,z jednej strony trochę mam uczucie jak bym grał tą porcelanową bilą z TZ (zapieprza jak szalona:) a innym razem jest jak z ołowiu ale to w sytuacjach które bym określił podbramkowymi,brakuje mi możliwości ustawień czegoś w rodzaju kąta nachylenia stołu.Dobrze to robią i oby tak dalej to Pincab będzie miał sens ;)
Ostatnio zmieniony przez Sebastian G 2018-10-16, 10:07, w całości zmieniany 1 raz  

hitman12 

Wysłany: 2018-11-05, 18:03   

Efekty wizualne można wyłączyć wybierając tryb classic single player.co do fizyki bili są do wyboru 2 tryby symulacyjny i fizyka arcade,trzeba wybrać tryb tournament żeby pograć w trybie symulacji.Wg mnie fizyka jest dużo lepsza niż w TPA,graficznie nawet nie ma co porównywać wszystko ostre jak żyleta w porównaniu do TPA.Ja od teraz w Medieval Madness gram wyłącznie w Zen,teraz dopiero widzę jak ułomna jest fizyka bili na stołach w TPA.Na razie jedyny minus tych nowych stołów to że goście z Zen trochę je ocenzurowali w stosunku do oryginalnych maszyn - zmieniona grafika pola gry i na backglasie oraz edytowane animacje na DMD.Osobiście cieszę się że wreszcie zaczeli robić prawdziwe stoły bo większość tych fikcyjnych w Zen Pinball jest bardzo słaba.Może ludzie z Farsightu wreszcie nauczą się jak powinno się robić gry pinballowe bo wydaja TPA już ładnych kilka lat a wiele stołów ma bardzo rozmyte tekstury a fizyka bili praktycznie stoi w miejscu.bila jest zbyt lekka i na wielu stołach ma tendencje do pływania.Do tego można zauważyć że ruch bili jest mało losowy,widać to zwłaszcza przy wystrzeliwaniu bili,na wielu stołach w 80% przypadków po wystrzeleniu na początku gry uparcie trafia w jedno miejsce.

Odpowiedz do tematu