Forum Flipperowe flippery.org.pl Strona Główna
 Strona główna PSF   FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: NEX
2018-07-27, 23:56
[K] Kupię Funhouse lub Xenon
Autor Wiadomość
skyline 
R-34 on board

Wysłany: 2018-07-21, 13:17   

a moze Firepower za 550 jurkow :)

https://www.flippermarkt....rkaufen.197382/

Krzychu 
NAPRAWIACZ
.

Wysłany: 2018-07-21, 14:04   

Taniej jest w Polsce, mogę przekazać kontakt na PW, ja nie jestem zainteresowany.

mezik 

Wysłany: 2018-07-21, 14:52   

Jak niezajechany firepower za nie wiecej niz 2000 to ja bardzo chetnie.

Krzychu 
NAPRAWIACZ
.

Wysłany: 2018-07-21, 16:06   

W dobrym stanie był, ale już nieaktualny.

RAA 
RAA

Wysłany: 2018-07-21, 21:11   

Krzychu,
ja podałem średnie ceny a nie ostatnie transakcje. Ale tak przy okazji jeśli rzeczywiście były takie niskie transakcje to propozycja 8,5k za F14 wydaje się egzotyczna.

NEX 
Administrator

Wysłany: 2018-07-22, 01:13   

Takie ogłoszenia utwierdzają mnie w przekonaniu, że pozostawienie możliwości komentowania wątków dotyczących kupna/sprzedaży było dobrym rozwiązaniem.

Osoby znające temat wiedzą oczywiście, że zakup Funhouse za 2k jest prawie niemożliwy a cena 8,5k za F14 jest (delikatnie mówiąc) mocno wyśrubowana ale ktoś kto jest tu nowy może nie zdawać sobie z tego sprawy. Dzięki właśnie takim komentarzom doświadczonych użytkowników, nowa osoba (która weszła na forum w celu kupienia/sprzedania maszyny) nie znająca za bardzo tematu może zorientować się czy dana oferta jest rozsądna czy jest zwykłym polowaniem na jelenia.

Krzychu 
NAPRAWIACZ
.

Wysłany: 2018-07-22, 08:45   

Twoja postawa NEX w tej sprawie jest nazbyt subiektywna. Uzurpujesz sobie prawo do decydowania o cenie towaru, niczym władza w PRL. Fakt, klimat z lat 80 ale nie wczuwaj się za bardzo, gospodarka centralnie sterowana to już przeszłość, pogódź się z tym ;-) . O cenie towaru decyduje jego właściciel, o wartości rzeczoznawca, a nie użytkownicy forum. Fakt, doświadczonym użytkownikiem forum jesteś ale o rynku i cenach transakcyjnych w Polsce wiesz niewiele. Prawdopodobnie posiłkujesz się cenami z innego kraju i innego forum. BTW ile maszyn kupiłeś i sprzedałeś w ostatnim roku?
Ale wróćmy do rzeczoznawcy, prosta metoda wyceny przedmiotu polega w skrócie na ocenieniu jego stanu jakościowego i porównaniu z ostatnimi cenami transakcji, najczęściej w ostatnim roku. Nie widząc maszyny już wiesz ile jest warta. Ten sam tytuł może być warty zarówno 2 (maszyna uszkodzona do remontu) jak i 8 tysięcy (sprawna, odnowiona) i nie ma w tym nic dziwnego. Dla niedowiarków polecam program "Renowacja USA", dowiecie sie o co chodzi.
Dla przykładu dwie transakcje niesprawnych maszyn, z ostatniego roku dla Funhouse: 3,2 k i 3,8 k. Sprzedający to osoby z branży rozrywkowej, najlepiej znający ceny fliperów, nie byli to żadni cyt. "jelenie", tego po prostu nikt nie chciał kupić więc musieli zejść z ceny. Rynek się nie myli.

Co ty spać nie możesz po nocach?

thomy 

Wysłany: 2018-07-22, 09:41   

skyline napisał/a:
a moze Firepower za 550 jurkow :)

https://www.flippermarkt....rkaufen.197382/

Wychodzi że twoja oferta znowu najtańsza, a może zawsze taka była :lol:

dyleck 

Wysłany: 2018-07-22, 17:13   

Też mnie drażni niezmiernie komentowanie zbyt wysokich cen sprzedaży - dzieje się to zawsze. Jakoś natomiast nie mogę sobie przypomnieć szeroko komentowanych ofert sprzedaży po cenie zbyt niskiej. Znam również kilka przypadków, kiedy to "obrońcy jeleni" kupili okazyjnie parę flipków od jeleni wlaśnie. :)

NEX 
Administrator

Wysłany: 2018-07-22, 22:42   

Krzychu albo nie zrozumiales albo celowo manipululesz. Ani ja ani pozostale osoby wypowiadajace sie w tym watku nie narzucaja Ci ceny, komentujemy jedynie ceny jakie sam podales. Twoje odwolanie do PRL tez jest mocno nietrafione. To wlasnie w PRLu komentowanie niektorych faktow bylo zabronione.

Rozumiem ze dla Ciebie flippery to sposob na zarabianie pieniedzy i tego typu komentarze moga Cie irytowac ale Ty tez musisz zrozumiec ze dzial Gielga to tylko dodatek do FORUM DYSKUSYJNEGO. Forum zostako stworzone dla pasjonatow tych maszyn, ludzi lubiacych grac na flliperach, ludzi startujacych w turniejach i przeroznych mistrzostwach, kolekcjonerow, ludzi majacych frajde z samego odrestaurowania lub naprawy nie dzialacej maszyny a nie jako platforma sprzedazowa.

Umieszczac wypowiedz na JAKIMKOLWIEK forum dyskusyjnym nalezy sie liczyc z tym ze zostanie ona skomentowana. Jesli chcesz wystawic jakis towar na sprzedaz i nie zyczysz sobie aby ktos to komentowal to skorzystaj z platform ktore zostaly specjanie do tego celu stworzone - na przyklad OLX, Allegro czy inne podobne.

Krzychu 
NAPRAWIACZ
.

Wysłany: 2018-07-23, 08:39   

Jak zacznę manipulować to się nawet nie zorientujesz ;-) . A tak na poważnie, to staram się wypowiadać merytorycznie, o ile nie ma znaku buźki przy komentarzu. Staram się też nie pouczać innych, nie mając rozeznania i doświadczenia w temacie. Staram się nie mylić faktów z subiektywną opinią. Staram się też nie narzucać swojego zdania innym. Staram się nie prowadzić trollingu celem zaśmiecania wątku (BTW zgodnie z regulaminem działu Giełda jako administrator powinieneś usunąć swoje komentarze). Jak widzisz, twoje zdanie nie wszystkim pasjonatom się podoba, uszanuj to, naucz się też szanować ludzi lubiacych grać na flliperach. Nie atakuj kolekcjonerów personalnie jak brakuje Ci argumentów, tym bardziej nie oceniaj ludzi majacych frajde z odrestaurowania lub naprawy jeśli nigdy ich nie widziałeś, nie wiesz czym się zajmują i jak zarabiają na życie. Pomimo swojego podeszłego wieku nie mów do nich jak do dzieci i nie odsyłaj ich do Allegro bo niedługo nikogo tu nie będzie.
I najważniejsze czytaj ze zrozumieniem, a dowiesz się, że nie ja sprzedaję F-14 i nie ja ustaliłem jego cenę, że Funhouse ma budżet 4 tys. a nie 2, że szukam maszyny uszkodzonej, że nie mam nic przeciwko komentarzom o ile nie są trollingiem, wcale mnie nie drażnią, raczej śmieszą :mrgreen: etc.

A i staraj się jak najmniej używać CapsLock-a ;-)

NEX 
Administrator

Wysłany: 2018-07-23, 23:46   

Krzychu napisał/a:
nie odsyłaj ich do Allegro

Nie odsylalem "ich", napisalem to konkretnie do Ciebie. Naprawde niepotrzebnie probujesz manipulowac i odwracac kota ogonem. Takim sposobem prowadzenia dyskusji nic nie zyskasz.

Rola administratora jest moderowanie forum w taki sposob aby jak najwieksza czesc spolecznoci byla zadowolona i aby jedna osoba nie psula innym komfortu korzystania z danego serwisu.

Zareagowalem na Twoje posty poniewaz zauwazylem ze kilka osob w tym watku zwraca Ci uwage na niestosowne zachowanie. Poza tym otrzymalem tez pm od jeszcze innego uzytkownika, ktory zwrocil uwage na Twoje zachowanie w jednym z wczesniejszych tematow.

Administruje przeroznymi forami od ponad 15 lat i nie raz trafilem na uzytkownikow ktorzy zamiast dostosowac sie do danej spolecznosci i panujacych na danym serwisie zasad, probuja rozpychac sie lokciami i utrudniac korzystanie z serwisu innym. W takich przypadkach zawsze probuje najpierw wyjasnic to na spokojnie (tak jak teraz z Toba) i zazwyczaj to pomaga. Na tym forum tylko raz musialem uzyc narzedzi administratorskich aby powstrzymac uzytkownika na ktorego zachowanie skarzylo sie zbyt wiele osob - licze ze w Twoim przypadku takiej koniecznosci nie bedzie.

Nikt nie zabrania Ci korzystania z dzialu Gielda ale postaraj sie redagowac posty w taki sposob aby nie budzic negatywnych emocji u innych. Skoro kilka osob zwraca Ci uwage to chyba warto zastanowic sie co jest nie tak...

Temat zamykam, jesli chcesz jeszcze cos wyjasnic lub jest jeszcze jakis inny problem w ktorym moge Ci pomoc - zapraszam na pm.

Sorki za brak polskich znakow i ewentualne literowki - jestem na urlopie i pisze na tablecie ;)

NEX 
Administrator

Wysłany: 2018-07-27, 23:55   

Na prosbe autora tematu przenosze watek do dzialu OT.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi