Forum Flipperowe flippery.org.pl Strona Główna
 Strona główna PSF   FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Indiana Jones - Mini playfield problem
Autor Wiadomość
thugnigga 

Wysłany: 2017-12-07, 17:21   

Hmmm i co teraz ?:) Nie ma tu wtyczki..
https://ibb.co/exbWQG

Pinball Wizard 
NAPRAWIACZ

Wysłany: 2017-12-07, 17:39   

J137 i J138 to to samo, są połączone pin-to-pin.

thugnigga 

Wysłany: 2017-12-08, 09:19   omg

no ja pi....
https://ibb.co/ebvjUb

tranzystor tez zjarany.

ok. ale są pozytywy - ścieżka juz naprawiona, tyle ze nie mam tranzystora tip 107 - w poniedziałek powinien dotrzeć..
i teraz - pomocy - jak sprawdzić co spowodowało takie zwarcie? żarówki wymienione.. ale nie chce po podłączeniu i włączeniu pina żeby znowu sie zjarało :(

ech..

Pinball Wizard 
NAPRAWIACZ

Wysłany: 2017-12-08, 10:32   

Tranzystory w Lamp Matrix jarają się najczęściej z powodu zwarcia pod playfieldem z przewodami o wyższym napięciu lub do masy (w dużym uproszczeniu, bo są tam pewne układy zabezpieczające, ale nie zabezpieczają przed "fantazją" naprawiaczy).

thugnigga 

Wysłany: 2017-12-08, 10:34   

Pinball Wizard napisał/a:
Tranzystory w Lamp Matrix jarają się najczęściej z powodu zwarcia pod playfieldem z przewodami o wyższym napięciu lub do masy (w dużym uproszczeniu, bo są tam pewne układy zabezpieczające, ale nie zabezpieczają przed "fantazją" naprawiaczy).

czyli co jak wpakuje nowy tranzystor to po prostu podłaczyc wszystko i miec nadzieję, że bedzie git ?:) czy jakiś przewód zwarł się z innym pod pf?

znowu oddałeś strzał w 10 - to na zdjęciu to ścieżka od pinu 9 :) przyjarana zdrowo. thnx

Pinball Wizard 
NAPRAWIACZ

Wysłany: 2017-12-08, 12:58   

Pewność, czy zwarcia w kolumnie nie ma będziesz miał jedynie wtedy, gdy wyjmiesz wszystkie żarówki z tej kolumny i pomierzysz miernikiem, czy nie ma jakiegoś zwarcia (musisz mierzyć do masy ale również do napięć zasilających 50 V i 24(chyba) V.

thugnigga 

Wysłany: Wczoraj 17:47   

Pinball Wizard napisał/a:
Pewność, czy zwarcia w kolumnie nie ma będziesz miał jedynie wtedy, gdy wyjmiesz wszystkie żarówki z tej kolumny i pomierzysz miernikiem, czy nie ma jakiegoś zwarcia (musisz mierzyć do masy ale również do napięć zasilających 50 V i 24(chyba) V.

Dobra sprawdziłem inaczej (bateria 9v i podłączałem po kolei do pina 9 wszystkie piny z tej kolumny. Wszystkie świeca oprócz tej w przycisku start. (Podłączyłem też baterie do dwóch styków które zasilają ta żarówkę- świeci się.). co teraz? W sumie jak się nie chce świecić to trudno ale nie chce żeby mi się znowu zjarala ścieżka.. co dalej radzicie ?:) Jak wyjmę zarowke to rozwiąże problem ?

Tak wygląda ten switch https://ibb.co/ewoH4b
Wydaje mi się że powinien być jeszcze jakiś przewód bo widzę resztki cyny na jednej blaszce.( Tutaj porównanie z drugim przyciskiem - https://ibb.co/jtBLPb

Odpowiedz do tematu