Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie bezpieczniki instalować?
#1
Jeżeli w Theatre of Magic co chwila wybucha bezpiecznik 3A od kickerów, locków itp. to co to może oznaczać? Problem ustępuje jeżeli wsadzę tam bezpiecznik 7A, ale to chyba nie jest rozwiązanie?

Co może się stać jeżeli 3 amperowe bezpiecnziki zastąpie większymi?
IJ, POTC, Avatar, RS, RFM, AFM, MM, CV, ACDC BIBLE, X-MEN LE, MOPLE, SM, SHREK, LW, TOM, STLE, KISS LE, GOT LE, TAF
Odpowiedz
#2
Popalisz płyty i bedzie niezły bigos.To nie jest rozwiązanie.!!!
Czy Sobota czy Niedziela na/przy flipperch.



http://www.pinballowners.com/jacquesik
Odpowiedz
#3
Przede wszystkim znajdź usterkę. Bezpiecznik 3 A w innych maszynach wystarcza, to i u Ciebie musi wystarczyć. Obstawiam którąś cewkę.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#4
Anmoze wsadziles 3A zwykly zamiast SB? Wtedy moze go spalac.
Mezik
Odpowiedz
#5
No właśnie chodzi o to, że wszystkie cewki są nowe - więc już sam nie wiem gdzie szukać.

W Europie nie ma oznaczeń SB - tylko T i F, tak?
IJ, POTC, Avatar, RS, RFM, AFM, MM, CV, ACDC BIBLE, X-MEN LE, MOPLE, SM, SHREK, LW, TOM, STLE, KISS LE, GOT LE, TAF
Odpowiedz
#6
A wsadziles bezpuecznik SB? Czy zwykly kupiony w sklepie

[ Dodano: 2014-04-06, 13:10 ]
Sie to jakos nazywa zwloczne.
T-zwloczny
Mezik
Odpowiedz
#7
Cewka może być nowa i mieć zwarte zwoje. Ja bym zmierzył jaki pobierają prąd używając zasilacza warsztatowego. Cewki tego samego typu muszą pobierać przy takim samym napięciu taki sam prąd +-10%. Można też użyć testu cewek - założyć 3 A bezpiecznik i odpalać cewki kolejno. Jeśli przy którejś strzeli bezpiecznik, to masz winowajcę.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#8
Ok dokonam pomiaru, ale to dziwne - bo grać mogę nawet 30 czy 60 minut i nic się nie dzieje, dopiero potem bezpiecznik pada.

Ale po wymianie bezpiecznika problem cały czas się pojawiał - wymieniłem na 7A i nie ma problemu, ale pojawił się nowy SLAM TILT - namierzyłem problem i okazało się, że jeden kabelek robił przy lewym slingshocie zwarcie - czy to mógł być winowajca wybuchającego bezpiecznika?
IJ, POTC, Avatar, RS, RFM, AFM, MM, CV, ACDC BIBLE, X-MEN LE, MOPLE, SM, SHREK, LW, TOM, STLE, KISS LE, GOT LE, TAF
Odpowiedz
#9
Wielce prawdopodobne. Zwarcia pala bezpieczniki Smile i po to wlasnie sa bezpieczniki zeby palily sie one a nie gotowala plyta jak sie cos zewrze Smile
Mezik
Odpowiedz
#10
Nie sądzę. Gdyby kabelek robił zwarcie, to wybuchał by również 7 A bezpiecznik.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#11
A jesli tylko dotykal na ulamek sekundy?
Tak czy siak kabelki wiszace i robiace zwarcie trzeba eliminowac.
Mezik
Odpowiedz
#12
A przy okazji zapytam, czy ktoś z Was wie gdzie w Polsce mozna kupić te zwłoczne bezpieczniki? Generalnie to straszna bryndza znaleźć te większe. Szukałem dosyć długo i skończyło się że kupiłem spory zapas w pinballcenter, bo znalazłem tylko chyba 5A zwłoczne a potrzebowałem jakiegoś innego. Sad
Odpowiedz
#13
Może tutaj ?
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#14
Wolumen i paw. 16 na giełdzie pod GUS-em
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz
#15
Dzięki. Wolumen i giełdę przy gusie ćwiczyłem bez efektów.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości