Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Chmielowa Liga Flipperowa" w Krakowie
#1
Witam i serdecznie zapraszam na Chmielowa Ligę Flipperowa.
Generalnie chciałbym abyśmy spotykali się co 3 tyg w niedziele o godz 18.
Oczywiście przy kolizjach z innymi wydarzeniami flipperowymi możemy wprowadzić modyfikacje.
Pierwsze spotkanie proponuje 9 marca.
Chmiel beer pub ul. Stradomska 15 Kraków
Wpisowe 10 zł (w międzyczasie i do zamknięcia free play na maszynach)
Mezik
#2
się melduję na pewno!
dodam, że liga jest zgłoszona do IFPY i będzie tam odpowiednio punktowana (za całą ligę, nie pojedynczą imprezę, bowiem IFPA dopuszcza tylko jeden turniej rocznie w danej lokalizacji, a ten się już w Chmielu odbył)
#3
Ja chyba też będę ale 100% pewności nie mam.
Kupię Split Second by Stern.
#4
Playfieldy juz nawoskowane Smile gra na swiezym wosku szybka jak blyskawica! Zaczynamy jutro o 18.
Mezik
#5
mezik napisał(a):Playfieldy juz nawoskowane Smile gra na swiezym wosku szybka jak blyskawica! Zaczynamy jutro o 18.

to dodaj nieco miodu, bo nie lubię za szybkich
liczę jutro na piękną walkę
#6
Jak wysmarowalem cyclona to musialem na szybko protektor na rampe zalozyc bo kula zaczela wyskakiwac gora Smile
Mezik
#7
mezik napisał(a):Jak wysmarowalem cyclona to musialem na szybko protektor na rampe zalozyc bo kula zaczela wyskakiwac gora Smile


To teraz jest prawdziwy Cyklon :-)
#8
Wygrał Wojtek "Woki" Kiełbik - GRATULACJE ! :!: O pierwsze miejsce walczył w dogrywce z Kubą Steczko - również GRATULACJE!

Do zobaczenia z większością w Bytomiu, a w Krakowie za jakieś 3 tygodnie.

PS. przyspieszenie (zwłaszcza Łosia Rocky'ego) było złym posunięciem. Łoś łos (was) OK, bo łoś to łoś nie gazela Wink
#9
Jak zwykle chciałbym podziękować wszystkim graczom za wspaniałą atmosferę podczas turnieju. Dzieki wam po raz kolejny bawiłem się świetnie.
Osobne gratulacje i podziękowania dla Mezika, który był gospodarzem turnieju. Organizacja i przygotowanie maszyn perfekt. Fajny klimat, a o lokalu napisałem i powiedziałem już tyle superlatyw że chyba nie powinienem się kolejny raz rozpływać w zachwytach. I to wszystko za 10zł… (taka cena, moim zdaniem, przyczyni się do rozprzestrzeniania pinball-owej infekcji, z pojedynczych przypadków na zbiorową epidemię). Dziękuję Maciek.

Myślę że podziękowania należą się również Prezesowi za pomoc w: ogarnięciu turnieju, zapewnieniu sporej liczby graczy, i podtrzymywanie atmosfery podczas jego trwania. Dzięki Łukasz.


Cytat:PS. przyspieszenie (zwłaszcza Łosia Rocky'ego) było złym posunięciem. Łoś łos (was) OK, bo łoś to łoś nie gazela Wink
Bo to jest "Łoś super ktoś" a nie jakaś tam popierduła :mrgreen:
Inna sprawa że stał jakiś czas obok Gate Way-a i też chce być High Speed :lol:
I nie narzekaj, bo z tego co pamiętam to właśnie Tobie się Gate Way cały zaświecił sam z siebie jak żulowi oczy do wystawy w monopolowym :-D
Kupię Split Second by Stern.
#10
Los super ktos to polskie tlumaczenie.
To jest przeciez Rocky Bullwinkle and friends.
Rocky to super szybka latajaca wiewiorka!
Wlasnie dlatego flipper ma byc szybki.
Mezik
#11
mezik napisał(a):Los super ktos to polskie tlumaczenie.
To jest przeciez Rocky Bullwinkle and friends.
Rocky to super szybka latajaca wiewiorka!
Wlasnie dlatego flipper ma byc szybki.

Pitolicie Hipolicie
Szybkie (tak szybkie) flippery to walenie byle by kula poszła na przód, to nie o to chodzi, zresztą to nie tylko moje zdanie. Za całą resztę pięknie dziękuję oraz Wojtkowi za słowa uznania, a i reszcie za współudział. dzięki chłopaki
#12
Gratulacje Wojtek! Smile
Jeśli będziesz na wszystkich kolejkach to obstawiam że wygrasz ligę krakowską Smile

Co do "szybkości maszyn" - im szybszy fliper tym bardziej liczą się umiejętności refleks. Osobiście nie przepadam za anemicznymi maszynami.

Prezes napisał(a):Szybkie (tak szybkie) flippery to walenie byle by kula poszła na przód,
Taką "strategią" wiele nie ugrasz. Niecelny strzał w słup na szybkim fliperze to mega szybki powrót bili na dół i marne szanse na obronę. Im fliper szybszy tym mniej wybacza błędy a przy waleniu na oślep błędów popełniasz najwięcej....
#13
NEX napisał(a):Gratulacje Wojtek! Smile
Jeśli będziesz na wszystkich kolejkach to obstawiam że wygrasz ligę krakowską Smile

Co do "szybkości maszyn" - im szybszy fliper tym bardziej liczą się umiejętności refleks. Osobiście nie przepadam za anemicznymi maszynami.

bardzo możliwe, tego życzę

a Ty znów swoje. czy są tylko flippery bardzo szybkie i anemiczne? innych nie ma? na tej zasadzie można każdą grę przyspieszyć, tylko po co (?!).
na flipperach liczy się nie tylko refleks, a przy dużej szybkości on staje się kluczowy, a technika schodzi na plan drugi.
wiele gier wideo ma opcję ustawiania szybkości tylko z tego co pamiętam np. taki Tetris na najw. poziomie to była bezsensowna próba przetrwania parunastu sekund. oczywiście nie mamy do czynienia z tym w Chmielu, ale do tego zmierza wielbienie szybkich maszyn. i jeszcze raz powiadam - jest jakaś skala, a nie tylko SZYBKIE i WOLNE. może nawoskowanie Łosia by wystarczyło, a podniesienie niepotrzebne? tak to można powiesić flippera na ścianie to dopiero będzie szybki i jeszcze udawać będzie pachinko :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=H78VLPqfbfI

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:A...Parlor.jpg[/code]
#14
Prezes napisał(a):na tej zasadzie można każdą grę przyspieszyć, tylko po co (?!).
Choćby po to aby gra była ciekawsza, nie każdy lubi anemiczne maszyny w których bila toczy się godzinami...
Prezes napisał(a):na flipperach liczy się nie tylko refleks, a przy dużej szybkości on staje się kluczowy, a technika schodzi na plan drugi.
Bzdura. Grając na szybkim fliperze technika i umiejętności nadal są bardzo ważne (chyba że ktoś faktycznie gra "na pałę" czyli "byle by kula poszła na przód") :mrgreen:

Oczywiście trzeba uważać aby nie przesadzić - przegięcie w każdą stronę jest niedobre. Nie grałem na "przyspieszonym łosiu" więc ciężko mi oceniać ten konkretny przypadek
#15
hehe, przypomniał mi się Fish Tales na turnieju u Marcina w Dźwirzynie, ta kulka tak anemicznie latała że z Jaro śmialiśmy się że po wybiciu można spokojnie całe piwo łupnąć :-)


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości