Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pierwszy flipper w życiu jakiego pamiętacie?
#16
NEX napisał(a):Nie to nie ten ale uparłem się i znalazłem Smile
To był Stingray http://www.ipdb.org/machine.cgi?id=2377

czyli płaszczka
ale fajny Wink
Odpowiedz
#17
A ja Was zaskoczę.
Nie pamiętam maszyn z lat 80tych czy 90tych - nie będę ściemniał.

Ale pamiętam rok 2003 i wizytę w pubie gdzie stał Pimball 2000 Star Wars.

Jak zobaczyłem wtedy to cudo to po nocach nie mogłem spać. Grałem na nim całkiem sporo - fantastyczna maszyna, która sprawiła, że na nowo zacząłem pobierać różnego rodzaju stoły na PC.
IJ, POTC, Avatar, RS, RFM, AFM, MM, CV, ACDC BIBLE, X-MEN LE, MOPLE, SM, SHREK, LW, TOM, STLE, KISS LE, GOT LE, TAF
Odpowiedz
#18
Squall napisał(a):A ja Was zaskoczę.
Nie pamiętam maszyn z lat 80tych czy 90tych - nie będę ściemniał.

Ale pamiętam rok 2003 i wizytę w pubie gdzie stał Pimball 2000 Star Wars.

Jak zobaczyłem wtedy to cudo to po nocach nie mogłem spać. Grałem na nim całkiem sporo - fantastyczna maszyna, która sprawiła, że na nowo zacząłem pobierać różnego rodzaju stoły na PC.

Nie wierzę... a w ogóle flippery wtedy kojarzyłeś?
Miałem podobnie z Pin2000 z tymże Revange fM, najpierw wiedeński Prater potem kurort narciarski we Francji
Odpowiedz
#19
Pierwsze wspomnienia to lata około 1980-1981 na osiedle Cegielniana w Krakowie na którym mieszkałem przyjechało wesołe miasteczko, takie byle jakie: 2 karuzele, strzelnica i wóz Drzymały z 2 pinballami elektromechanicznymi (po latach odkryłem tytuł jednego z nich przekopując bazy fliperów w necie) był to „Knock-out” (drugi nie wiem jaki ale równie stary prawdopodobnie też z lat 60-tych). Byłem wtedy w 1 klasie podstawówki ale już grywałem ostro jak tylko dorwałem parę złotych. Jest tutaj.
http://www.pinrepair.com/gtb/knockou.htm
Potem ok. 1983 otwarł się salon gier w garażu przy ulicy Odrzańskiej na tym samym osiedlu, w którym stało 5 maszyn też pinballi elektromechanicznych: „Criterium 70” , „Jack in the box”, „Gold Record” , „Magnotron”, „Monaco”
Wszystkie były pierwsze! Smile
Kupię Split Second by Stern.
Odpowiedz
#20
pierwsze słyszę, nie me rejony
a który Ty jesteś rocznik? bo jak tak starych nie pomnę...

prosiemy o więcej wspominek !
Odpowiedz
#21
Ja jestem rocznik 74
Jeśli chodzi o więcej wspominek to pamiętam jeszcze dwie „graj budy” w okolicy, które najmilej i najdłużej wspominam:
- pierwsza na pętli autobusowo tramwajowej w Łagiewnikach (pojawiła się też mniej więcej w tym okresie 1983-4 i istniała bardzo długo, ja chodziłem tam od początku aż do 1994r kiedy zacząłem studia). W tym salonie gier na początku stały pinballe alfanumerycznye z których dwa utkwiły mi szczególnie w pamięci były to: „Hounted House” super maszyna trzy poziomowa, i „Spirit of ‘76” późniejsze super tytuły które tam się pojawiały to: „Fire Power”, „Stellar Wars”, „Black Knight”, „F 14 Tomcat”, „Fun House”, „Robocop”, „Fire”, „Pin Bot”, „Apollo 13” i mój ulubiony na którym biłem wszystkie rekordy „Split Second”.
- druga „graj buda” mieściła się w podworcu naprzeciwko hali KORONY nawet ostatnio na turnieju w Krakowie ją wspominaliśmy. Stamtąd pamiętam „Mata Hari”, Count Down”,„Charlies Angels” i wspominany już wcześniej „Spirit of ‘76”. Był tam jeszcze jeden o tematyce bilarda, chyba „eight ball” ale dokładnie nie pamiętam. Tam chodziłem w latach 85-89.
Bywałem jeszcze w salonach w Pasażu Bielaka, na Czyżynach i w Hucie na Kolorowym ale maszyn nie pamiętam. Potem już tylko knajpy no i ostatnio sporadycznie centra rozrywki typu Plaza.
Kupię Split Second by Stern.
Odpowiedz
#22
woki napisał(a):Ja jestem rocznik 74

TO bardzo dobry rocznik Smile
Odpowiedz
#23
Bardzo dobry , a tytulow flipperow nie pamietam , wczesne lata 80 ul. Marszalkowska obok czeskiego sklepu , w bramie po prawej stronie , potem pl . Konstytucji teraz jest tam U Szwejka . I okazyjnie w rożnych cześciach polski przeważnie na wakacjach .
Im większą mądrość posiadasz, tym z większą ilością debili musisz się użerać..

http://www.pinballowners.com/dr.diablo
Odpowiedz
#24
Diablo napisał(a):tytulow flipperow nie pamietam , wczesne lata 80 ul. Marszalkowska obok czeskiego sklepu , w bramie po prawej stronie .
Stamtąd pamiętam "Genie" i "Flash" Smile
Kurcze muszę kiedyś dokończyć tę fliperową mapę Warszawy z drugiej połowy lat 80-tych Smile Wtedy w Warszawie było w samym centrum z kilkadziesiąt miejsc w których stały maszyny.
Odpowiedz
#25
NEX napisał(a):
Diablo napisał(a):tytulow flipperow nie pamietam , wczesne lata 80 ul. Marszalkowska obok czeskiego sklepu , w bramie po prawej stronie .
Stamtąd pamiętam "Genie" i "Flash" Smile
Kurcze muszę kiedyś dokończyć tę fliperową mapę Warszawy z drugiej połowy lat 80-tych Smile Wtedy w Warszawie było w samym centrum z kilkadziesiąt miejsc w których stały maszyny.

nie mogę się doczekać - 0 ironii, dobry pomysł, a to co widziałem obiecujące
fajne by było mieć coś takiego z różnych miast
nad Krakowem popracuję
Odpowiedz
#26
Ja mam jeszcze jedno mgliste wspomnienie flipperowe.
Szczecin - początek lat 80 podzamcze i wesołe miasteczko.
Pełno flipperów - więc gramy ale w jednej budzie stoją dwa nowe.
Pamiętam, że były jakieś dziwne - szersze od normalnych i z jakimś dziwnym elektronicznym wyświetlaczem. A najgorsze było to, że przez tą szerokość... nie mogłem sięgnąć do obu buttonów po bokach na raz Smile. To znaczy sięgałem, ale ledwo ledwo i naciągłaem sobie jakies mięsnie chyba.

Po jakimś czasie "dorosłem" i sięgnąłem...
Odpowiedz
#27
hehh z tymi buttonami to tak było,ale była metoda jak to ogarnąć - gramy na łapki? ty lewa ja prawa :-)
Odpowiedz
#28
Znalazłem już kilka pierwszych flipperów lecz tego pierwszego nie mogę za nic odszukać. Na pewno grałem w Baywatch i Flinstonów ( lecz nie Williams a jakiejś mało znanej firmy ICE bodajże, totalnie dziwaczny pinball ) lecz ten pierwszy... Nie mogę go nigdzie znaleźć. Chyba był oparty na motywie z wyścigami / F1 lub coś z samolotami ale nie F-14 Tomcat. Kiedy to było, jakoś w latach 90-tych jak miałem ok 10 lat.
Odpowiedz
#29
proponuje zawęzić grupę stołów po theme = sport albo Adventure,
oraz po MPU np jeśli wiesz że ten stół był z wyświetlaczem alfanumerycznym to możesz spróbować poszukać w "williams system 11"
to oczywiście tryby wyszukiwania zaawansowanego http://ipdb.org/search.pl?searchtype=advanced
Odpowiedz
#30
bar Zocha Ustron-Polana pod wyciagiem Czantoria rok 1990
High Hand ,tylko na jednego gracza.
[Obrazek: image-18.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości