Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Art na temat Fliperów
#16
Oczywiście ,miałem na myśli pralnię jako dobry pomysł na biznes ,gdyby tylko w mojej okolicy było coś takiego to byłbym stałym klientem Smile
Odpowiedz
#17
Prezes napisał(a):I pilnujmy pisowni FLIPPER przez dwa P (choc slownik poprawnej polszczyzny dopuszcza obie formy).
Tak naprawdę jakoś nigdy nie byłem do tego w 100% przekonany...
W czasach gdy najwięcej grywałem na tych maszynach, gdy były one najbardziej popularne i było ich najwięcej - mówiło się FLIPER (przez jedno P) i (przynajmniej mnie) ta właśnie nazwa najbardziej utrwaliła się w pamięci.
Odpowiedz
#18
NEX napisał(a):
Prezes napisał(a):I pilnujmy pisowni FLIPPER przez dwa P (choc slownik poprawnej polszczyzny dopuszcza obie formy).
Tak naprawdę jakoś nigdy nie byłem do tego w 100% przekonany...
W czasach gdy najwięcej grywałem na tych maszynach, gdy były one najbardziej popularne i było ich najwięcej - mówiło się FLIPER (przez jedno P) i (przynajmniej mnie) ta właśnie nazwa najbardziej utrwaliła się w pamięci.

F14 Ty prawie zawsze jestes na nie...
po ang. jest FLIPPER przez dwa P, jak i PINBALL przez dwa L
i tak samo po niem., hiszp, wlosku i wielu innych jezykach (sprawdz w wiki)
biorac pod uwage ze ta stona ma adres www.fliPPery.com.pl Twa uwaga jest nonsensowna
ALE i tak jestem pewien ze bedziesz obstawiac przy Swoim
choc ciezko mi sobie wyobrazic jakiego uzyjesz argumentu
PS. przypominam raz jeszcze ze oficjalna wykladnia jezyka polskiego podaje obie formy, NIEMNIEJ my powinnismy trzymac sie jednej
Odpowiedz
#19
Prezes napisał(a):PS. przypominam raz jeszcze ze oficjalna wykladnia jezyka polskiego podaje obie formy, NIEMNIEJ my powinnismy trzymac sie jednej

Skoro sam twierdzisz że obie formy są poprawne to może niech każdy mówi/pisze sobie jak sam uważa za stosowne. Może nie warto wszystko ludziom narzucać na sile..
W czasach gdy najwięcej grywałem na fliperach każdy mówił fliper, nikt nie używał formy z dwoma "P" dlatego ta pierwsza forma jest mi po prostu bliższa. IMHO wiele osób może szukać informacji o fliperach wpisując w google tylko jedno "p" (wzorując się choćby na Allegro).
Odpowiedz
#20
NEX napisał(a):
Prezes napisał(a):PS. przypominam raz jeszcze ze oficjalna wykladnia jezyka polskiego podaje obie formy, NIEMNIEJ my powinnismy trzymac sie jednej

Skoro sam twierdzisz że obie formy są poprawne to może niech każdy mówi/pisze sobie jak sam uważa za stosowne. Może nie warto wszystko ludziom narzucać na sile..
W czasach gdy najwięcej grywałem na fliperach każdy mówił fliper, nikt nie używał formy z dwoma "P" dlatego ta pierwsza forma jest mi po prostu bliższa. IMHO wiele osób może szukać informacji o fliperach wpisując w google tylko jedno "p" (wzorując się choćby na Allegro).

Zgadzam się z forumowiczem NEX jeżeli jest coś dopuszczone i my się z tym zgadzamy to, po co zmieniać ??
OST+FRONT Młodszy brat Rammsteina https://ostfront.de
Odpowiedz
#21
lactoral napisał(a):
NEX napisał(a):
Prezes napisał(a):PS. przypominam raz jeszcze ze oficjalna wykladnia jezyka polskiego podaje obie formy, NIEMNIEJ my powinnismy trzymac sie jednej

Skoro sam twierdzisz że obie formy są poprawne to może niech każdy mówi/pisze sobie jak sam uważa za stosowne. Może nie warto wszystko ludziom narzucać na sile..
W czasach gdy najwięcej grywałem na fliperach każdy mówił fliper, nikt nie używał formy z dwoma "P" dlatego ta pierwsza forma jest mi po prostu bliższa. IMHO wiele osób może szukać informacji o fliperach wpisując w google tylko jedno "p" (wzorując się choćby na Allegro).

Zgadzam się z forumowiczem NEX jeżeli jest coś dopuszczone i my się z tym zgadzamy to, po co zmieniać ??

Po to ze kazda grupa (organizacja, firma itp.) czyms sie zajmujaca przyjmuje jedna pisownie. Poza tym polski jest byc moze jednym z niewielu jezykow uzywajacych formy przez jedno p.
Odpowiedz
#22
NEX napisał(a):[quote="Prezes"]Może nie warto wszystko ludziom narzucać na sile..
W czasach gdy najwięcej grywałem na fliperach każdy mówił fliper, nikt nie używał formy z dwoma "P" dlatego ta pierwsza forma jest mi po prostu bliższa. IMHO wiele osób może szukać informacji o fliperach wpisując w google tylko jedno "p" (wzorując się choćby na Allegro).

Nie narzucam, tylko uczulam.
A odkad to pisze sie wszystko tak samo jak wymawia? patrz chocby JABLKO.

Jesli Was to nie przekkonuje to piszcie i mowcie jak chcecie, choc absurdalnym jest uzywanie flippera wobec przeciez nie tylko adresu www, ale i nazwy stowarzyszenia naszego.
Przyklad Polski Związek Baseballu i Softballu ( http://www.baseballsoftball.pl/ ) nie uzwa nazwy bejzbol, choc ta jest tez poprawna:
PWN baseball
baseball, bejsbol [wym. bejzbol] «amerykańska gra rozgrywana między dwiema drużynami piłką odbijaną drewnianym bijakiem»
Odpowiedz
#23
Prawie spadłem z krzesła jak to przeczytałem (PWN baseball baseball, bejsbol [wym. bejzbol] «amerykańska gra rozgrywana między dwiema drużynami piłką odbijaną drewnianym bijakiem»Wink Oczywiście nie Kij Bejsbolowy tylko drewniany bijak :mrgreen: :lol: :-D a joystick to manipulator drążkowy niech PWN pochłonie Etna lub inny czart :-P
:lol: :roll:

A to, co PWN pisze o Fliperze flipper, fliper «automat do gry, w której grający ma za zadanie jak najdłużej zatrzymać w labiryncie poruszającą się w, nim kulę» :roll: :-D :lol: zawsze miałem wbijaną do głowy inna definicje labiryntu, ale ja się mogę nie znać :-P :-P
OST+FRONT Młodszy brat Rammsteina https://ostfront.de
Odpowiedz
#24
Wg mnie usilne nakłanianie do pisania fliper przez dwa P jest nonsensem i może powodować efekt odwrotny.
Przedstawione argumenty "za" nie mają wielkiej siły, zwłaszcza w świetle tego, że odkąd pamiętam chciałeś to Łukasz przeforsować ;-)

Jednak jak dobrze wiadomo forma FLIPER jest poprawna i można jej używać. Co więcej, ktokolwiek chętny do odwiedzenia forum musiał w przeglądarce wpisać adres przez dwa P, albo chociaż gdzieś to przeczytać/kliknąć (pasek adresu, tytuły for, tytuły wątków), więc należy zostawić to do dalszego indywidualnego wyboru ludzi (w dużej większości) już dorosłych Idea
Odpowiedz
#25
Prezes napisał(a):A odkad to pisze sie wszystko tak samo jak wymawia? patrz chocby JABLKO.
Akurat w języku polskim jest tendencja do pisowni zgodnej z wymową. Weźmy choćby słowo "komputer" (a nie computer) ale myślę że przykładem który lepiej Cie przekona jest... dostosowanie pisowni nawet zagranicznych nazwisk do polskiej wymowy (w Warszawie jest rondo Waszyngtona a nie Washingtona).
Prezes napisał(a):Przyklad Polski Związek Baseballu i Softballu ( http://www.baseballsoftball.pl/ ) nie uzwa nazwy bejzbol, choc ta jest tez poprawna
Akurat co do bejzbola to nie dziwie się im... ta nazwa źle się u nas kojarzy Wink
Prezes napisał(a):Jesli Was to nie przekkonuje to piszcie i mowcie jak chcecie, choc absurdalnym jest uzywanie flippera wobec przeciez nie tylko adresu www,
IMHO błędem było użycie dwóch p w nazwie domeny i w nazwie samego stowarzyszania ale cóż... stało się.
Wracając do wyżej zacytowanego zdania. Jak widzę Janek już Ci to wyjaśnił ale wiedząc że tematy związane z Internetem nie są Twoją najmocniejszą stroną - pozwolę sobie rozwinąć temat i opisać sprawę "krok po kroku" Wink

Właśnie dlatego że w nazwie domeny mamy "pp" na samym forum powinniśmy jak najczęściej używać jednego "p".
Zgodzisz się chyba ze mną że zdecydowana większość ludzi lepiej kojarzy nazwę pisaną przez jedno "p" (jak już wspomniałem nie przypominam sobie aby kiedyś ktokolwiek używał innej nazwy niż fliper).
Zgodzisz się tez zapewne z tym że ludzie szukający jakichkolwiek informacji/kontaktów związanych z fliperami zaczynają od google?
Zapewne przyznasz mi także rację że dobrze byłoby aby zarówno ludzie szukający flipperów jak i fliperów trafiali na naszą stronę.
Po wpisaniu w google fliPPery dosyć szybko trafia się na strone PSF. Po wpisaniu flipery... wyskakują aukcje Allegro, jakieś inne strony a nasza znacznie dalej (dobrze że w ogóle się pojawia... a pojawia się właśnie dzięki temu ze kilka osób użyło na tym forum nazwy pisanej przez jedno P).
Reasumując: jeśli na naszym forum obok słowa FLIPPERY pojawiać się będzie także (dosyć często) słowo FLIPERY to ludzie szukający w google FLIPERÓW łatwiej trafią na stronę Stowarzyszenia.
Odpowiedz
#26
lactoral napisał(a):A to, co PWN pisze o Fliperze flipper, fliper «automat do gry, w której grający ma za zadanie jak najdłużej zatrzymać w labiryncie poruszającą się w, nim kulę» :roll: :-D :lol: zawsze miałem wbijaną do głowy inna definicje labiryntu, ale ja się mogę nie znać :-P :-P

Nie kontynnuje tej dyskusji, bo skoro to jak sie nazywa nasza organizacja, jak sie pisze oryginalnie i co za tym idzie jak jest w innych jezykach, Was nie przekonuje, to nie przekona Was nic. Napisalem dziesiatki artykulow o fliPPerach i nigdy nie napisze tego slowa inaczej, a Wy sobie piszcie nawet bez P.
Dawno juz podawalem na forum te definicje z PWN jako totalny absurd, wiec Ameryki nie odkryles.
Odpowiedz
#27
Prezes napisał(a):Nie kontynnuje tej dyskusji, bo skoro to jak sie nazywa nasza organizacja, jak sie pisze oryginalnie i co za tym idzie jak jest w innych jezykach,
Komputer tez oryginalnie (oraz w innych językach) pisze się przez C i... co z tego?
Poza tym jak już używasz słowa "oryginalnie" to oryginalnie jest Pinball a nie Fliper Wink Fliper (przez jedno P) to nazwa która przyjęła się w naszym kraju kilka dekad temu...
Prezes napisał(a):Napisalem dziesiatki artykulow o fliPPerach i nigdy nie napisze tego slowa inaczej,
OK pisz sobie jak uważasz za stosowne... powstrzymaj się tylko proszę od narzucania tej pisowni innym i będzie super Smile
Odpowiedz
#28
Zdecydowanie jestem za używaniem pisowni angielskiej czyli FLIPPER. To jest zapożyczone słowo i zmiana pisowni jest trochę wymuszona i dziwna a przecież na wymowę to i tak nie ma wpływu.
Lord of The Rings, Sinbad, The Avengers, Pinball Champ '82, Capt. Fantastic, Mata Hari, Grand Lizard, RoGo, Game of Thrones PM
Odpowiedz
#29
Dodam jeszcze, zapewne większość to wie, że flipper to płetwa, więc nie widzę potrzeby spolszczania poprzez zmianę w pisowni. Jeśli mamy coś zmieniać, to proponuję pisać, że gramy turnieje na płetwach ... :mrgreen:
Lord of The Rings, Sinbad, The Avengers, Pinball Champ '82, Capt. Fantastic, Mata Hari, Grand Lizard, RoGo, Game of Thrones PM
Odpowiedz
#30
;
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości