Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Art na temat Fliperów
#31
leszek golon napisał(a):Fllipper to również Delfin .Zobaczcie jak flipper wywija. :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=HaVB2HoRzUI

imie delfina
Odpowiedz
#32
DAL.CG napisał(a):Dodam jeszcze, zapewne większość to wie, że flipper to płetwa, więc nie widzę potrzeby spolszczania poprzez zmianę w pisowni. Jeśli mamy coś zmieniać, to proponuję pisać, że gramy turnieje na płetwach ... :mrgreen:

W "Rzepie" mi to zrobili:
http://www.rp.pl/artykul/219051-Maszyna-...owi--.html
a flipper bylo Wink
Odpowiedz
#33
Prezes napisał(a):
lactoral napisał(a):A to, co PWN pisze o Fliperze flipper, fliper «automat do gry, w której grający ma za zadanie jak najdłużej zatrzymać w labiryncie poruszającą się w, nim kulę» :roll: :-D :lol: zawsze miałem wbijaną do głowy inna definicje labiryntu, ale ja się mogę nie znać :-P :-P

Nie kontynnuje tej dyskusji, bo skoro to jak sie nazywa nasza organizacja, jak sie pisze oryginalnie i co za tym idzie jak jest w innych jezykach, Was nie przekonuje, to nie przekona Was nic. Napisalem dziesiatki artykulow o fliPPerach i nigdy nie napisze tego slowa inaczej, a Wy sobie piszcie nawet bez P.
Dawno juz podawalem na forum te definicje z PWN jako totalny absurd, wiec Ameryki nie odkryles.

Ja czegoś nie rozumiem ( ja głupi jestem) jeżeli pan prezes jedną definicje z PWN neguje, a na drugą się powołuje, to według mnie jest coś nie tak.
OST+FRONT Młodszy brat Rammsteina https://ostfront.de
Odpowiedz
#34
lactoral napisał(a):
Prezes napisał(a):
lactoral napisał(a):A to, co PWN pisze o Fliperze flipper, fliper «automat do gry, w której grający ma za zadanie jak najdłużej zatrzymać w labiryncie poruszającą się w, nim kulę» :roll: :-D :lol: zawsze miałem wbijaną do głowy inna definicje labiryntu, ale ja się mogę nie znać :-P :-P

Nie kontynnuje tej dyskusji, bo skoro to jak sie nazywa nasza organizacja, jak sie pisze oryginalnie i co za tym idzie jak jest w innych jezykach, Was nie przekonuje, to nie przekona Was nic. Napisalem dziesiatki artykulow o fliPPerach i nigdy nie napisze tego slowa inaczej, a Wy sobie piszcie nawet bez P.
Dawno juz podawalem na forum te definicje z PWN jako totalny absurd, wiec Ameryki nie odkryles.

Ja czegoś nie rozumiem ( ja głupi jestem) jeżeli pan prezes jedną definicje z PWN neguje, a na drugą się powołuje, to według mnie jest coś nie tak.

Spiesze wytlumaczyc: co do pisowni PWN jest zrodlem PEWNYM, w kazdym razie mozna zawsze powiedziec, ze tak podaje dany slownik PWN-u. Dlatego sam mowilem, ze obie pisownie flippera sa prawidlowe, ale z racji w/w wzgledow wszedzie powinnismy pisac flipper.
Co innego hasla encyklopedyczne w PWN-ie, np. inny bliski mi temat to bilard i def. pwnowska jest nieprecyzyjna (wybaczalne), ale do tego zawiera blad:
bilard [fr.], gra sport. i towarzyska prowadzona na drewnianym lub marmurowym stole, pokrytym zielonym suknem i otoczonym elastycznymi
bo dobre stoly maja plyty lupkowe

a def. flippera to oczywsicie kompletna brednia

czy to wyjasnienie jest jasne?
Odpowiedz
#35
A mnie jest obojętne. Dla mnie flip(p)er to łapka, pinball to flip(p)er, ale w mowie potocznej to wychodzi na to, że używam wszystkiego na zmianę w zależności od interlokutora i sytuacji.

Btw. Każde ze Świąt ma swój klimat i nie można ich porównywać po względem tego które z nich jest lepsze/ciekawsze/prawidłowsze itd. Każdy ma swoje subiektywne preferencje.

Wink
Odpowiedz
#36
printimus napisał(a):A mnie jest obojętne. Dla mnie flip(p)er to łapka, pinball to flip(p)er, ale w mowie potocznej to wychodzi na to, że używam wszystkiego na zmianę w zależności od interlokutora i sytuacji.

To nie jest obojetne - trzeba sie na cos zdecydowac, tak robi kazda organizacja czy firma sie czyms zajmujaca, czyz nie?
Niemniej skonczymy te dyskusje, bo sa sprawy wazniejsze np. pozycjonowanie naszej strony, tak by slowa flipper, fliper i pinball prowadzily na nia. Ktos sie moze tym zajac?
Odpowiedz
#37
Polecam zerknąć w jakich latach zostały zarejestrowane polskie domeny z jednym i dwoma "P". Te z jednym o wiele wiele wcześniej a chyba każdy zgodzi się z tym że najpierw rejestrowane są domeny najlepiej rozpoznawalne. Pamiętam że 2 dekady temu KAŻDY mówił FLIPERY a nie jakieś flip-pery. Zajrzałem na najstarszą polska domenę fliperową flipery.pl - należy do firmy która zaczęła operować fliperami w latach 70-tych. Dlaczego zarejestrowali domenę z jednym P? Ponieważ takiej nazwy wtedy wszyscy używali.
Dla mnie te "dwa P" w trochę widzimisię Prezesa i tyle. Łukasz nikt nie namawia Cię do zmiany stanowiska, pisz sobie jak Ci się podoba ale - powtórzę - nie staraj się w tym temacie wprowadzać czegoś w rodzaju "dyscypliny"!!!
Prezes napisał(a):np. pozycjonowanie naszej strony, tak by slowa flipper, fliper i pinball prowadzily na nia. Ktos sie moze tym zajac?
Ja się tym zajmę ;-) Uczynię to w takim sposób że za każdym razem wypowiadając się na naszym forum będę używał słowa FLIPER (od czasu do czasu Pinball). Dlaczego? Przeczytaj mojego wcześniejszego posta - nie jestem w stanie prościej tego już wytłumaczyć.
Odpowiedz
#38
mialem nie reagowac na Twoje wpisy, jednak w zwiazku z tym co i jak piszesz odpowiadam:

1. A mozesz wytlumaczyc czym sie rozni wymowa slowa fliper od flipper? Albo innych slow z jakas podwojna litera w pisowni? Ktoz usiluje powiedziec FLI PP ER ?!

2. Swietnie - w nazwie stowarzyszenia i domeny przez dwa P, a piszmy przez jedno, brawo, bardzo logiczne.

3. Pisanie pod moim adresem:
OK pisz sobie jak uważasz za stosowne...
jest nieuprzejme, by nie powiedziec bezczelne
kierujesz to do osoby, ktora najwiecej o flipperach napisala i jednej z tych, ktora dla nich najwiecej w Polsce zrobila, o funkcji nie wspominajac. Zarowno ja i jak i najwiekszy w Polsce fachowiec o flipperow i autor pierwszej o nich ksiazki Waldek zostajemy przy podwojnym P. Dodam ze tylko on i ja piszemy na strone artykuly i w kazdym stoi FLIPPER. Ale oczywscie Ciebie to nie przekona, zostawiam to nowemu zarzadowi, a Ty rob co chcesz - dalej sie wymadrzaj i zachowuj w sposob nierzadko nieuprzejmy i czesto irytujacy, co - podkreslam - nie jest tylko moja opinia (nie, nie chodzi tylko o opinie powiedzmy z poludnia Polski).
Odpowiedz
#39
Prezes napisał(a):A mozesz wytlumaczyc czym sie rozni wymowa slowa fliper od flipper? Albo innych slow z jakas podwojna litera w pisowni?
W języku polskim różni się - naprawdę tego nie dostrzegasz??? Czasem nawet znaczenie jest inne ("wina" i "winna")....
Prezes napisał(a):Swietnie - w nazwie stowarzyszenia i domeny przez dwa P, a piszmy przez jedno,
Nie. Nie rozumiemy się. Niech każdy pisze/mówi tak jak uważa za stosowne... skoro obie formy są prawidłowe to każdy ma prawo używać tej którą woli. Staram się uzmysłowić Ci że wprowadzanie "dyscypliny" w tej kwestii jest bezsensowne....
Prezes napisał(a):Pisanie pod moim adresem:
OK pisz sobie jak uważasz za stosowne...
jest nieuprzejme, by nie powiedziec bezczelne
Poważnie? A gdy Ty kilka postów wcześniej napisałeś:
Prezes napisał(a):a Wy sobie piszcie nawet bez P.
to nie było nieuprzejme? IMHO te dwa zdania brzmią bardzo podobnie....
Prezes napisał(a):kierujesz to do osoby, ktora najwiecej o flipperach napisala i jednej ktora dla nich najwiecej w Polsce zrobila, o funkcji nie wspominajac.
To że napisałeś wiele artykułów o fliperach nie oznacza że wszyscy mają w ciemno i bezdyskusyjnie akceptować Twoje wytyczne. Każdy ma prawo do wypowiedzenia swojego zdania... na tym polega idea "for dyskusyjnych"!
Btw. Twoje zaangażowanie w popularyzację fliperów w ostatnich kilku latach zawsze doceniałem.
Prezes napisał(a):Zarowno ja i jak i najwiekszy w Polsce fachowiec o flipperow i autor pierwszej o nich ksiazki Waldek zostajemy przy podwojnym P. Dodam ze tylko on i ja piszemy na strone artykuly i w kazdym stoi FLIPPER.
Wiem bo wrzucam na stronę główna te Twoje wszystkie artykuły i siłą rzeczy je czytam Wink
Wracając do tematu - zanim pojawili się wszelkiej maści fachowcy, flipery oraz ich miłośnicy istnieli sobie długo bez nich. Od kiedy sięgam pamięcią maszyny te nazywane były FLIPERAMI lub (rzadziej) PINBALAMI ale nie przypominam sobie aby ktokolwiek mówił wtedy FLIP-PERY. Szkoda że nie odniosłeś się do kilku przytoczonych przeze mnie argumentów (jak choćby daty rejestracji domen) ale mniejsza o to. Wiem że i tak Cię nie przekonam Wink
Wybacz ale Twoich osobistych wycieczek nie skomentuję - jest Nowy Rok, nie mam ochoty schodzić poniżej pewnego poziomu dyskusji.
Odpowiedz
#40
Temat tej dyskusji jest problemem znacznie szerszym, z którym badacze i znawcy języka polskiego borykają się od lat. Obawiam się, że tak jak oni nie są w stanie powstrzymać pewnych zmian, tak i my tego problemu nie rozwiążemy.
Pocieszające jest to, że mamy demokrację i może zdecydować większość...
Lord of The Rings, Sinbad, The Avengers, Pinball Champ '82, Capt. Fantastic, Mata Hari, Grand Lizard, RoGo, Game of Thrones PM
Odpowiedz
#41
DAL.CG napisał(a):Pocieszające jest to, że mamy demokrację i może zdecydować większość...
Niepocieszające jest jednak to, że trafne argumenty Konrada nie docierają do wszystkich i są przekształcane w regularną kłótnię.. A można by zająć się ważniejszymi sprawami, które od długiego czasu są tylko w fazie obietnic.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości