Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uwagi, sugestie i pomysły dotyczące serwisu
#16
Ja mam propozycję utworzenia działu z opisami stołów , co na na nim trzeba zrobić żeby zrobić misje , extra ball, save balla i wszystko inne co z danym stołem jest związane
Przykładowe opisy w języku angielskim są w linku
https://forum.zenstudios.com/showthread....ble-Guides

Tam są opsiy zen studio ale można stworzyć opisy pinball arcade i innych stołów w języku polskim

Ja sam pomimo że uczyłem się angielskiego parę lat mam problem ze zrozumieniem tych tutoriali , a sądze że jest wiele osób które tego jezyka nie znają wcale . Dodatkowo tutoriale do stołów w języku polskim były by jako jedyne w internecie , troche neta przeszukałem ale nic po polsku nie znalazłem.

Taki tutorial też jest fajną sprawą dla osób które dopiero zaczynają przygodę z fliperami .

Coś takiego widziałem na zagranicznym forum podaje linka
https://forum.zenstudios.com/forum.php
a my możemy mieć własne opisy
Jeżeli są tu osoby chętne do przetłumaczenia opisów , to by było super , ja pomimo słabego angielskiego też mogę się podjąć zrobienia takiego tutka .
W lipcu lecę do siostry do Angli na 2 tyg , to też mogę ją pomęczyć z tłumaczeniem i wrzuce na forum
pozdrawiam
Profesjonalny makijaż permanentny long time liner
Odpowiedz
#17
Masz na myśli prawdziwe stoły czy stoły z ZEN pinball? Jeśli prawdziwe to opisy są na IPDB. Jeśli myślisz o ZEN to oczywiście można zamieszczać takie opisy w wątku poświęconym tej grze czyli tu: www.forum.flippery.com.pl/viewtopic.php?p=5611
Odpowiedz
#18
jeżeli dobrze zrozumiałem kolegę to chodzi mu o stoły prawdziwe,
owszem są opisy na IPDB oraz na innych stronach/forach ale niestety nic nie ma po polsku i to główny aby takie opisy zrobić na naszym forum

wg. mnie to całkiem niezły pomysł, sam ostatnio myślałem o czymś podobnym,
tzn. myślałem aby każdy temat w dziale "ulubione flipery" zaczynał się opisem tytułowej maszyny a potem można by wymieniać opinie/strategie/doświadczenia/ciekawostki
XIX
Odpowiedz
#19
Myślałem o stołach jednych i drugich (zen i arcade) , bo do żadnych nie ma opisów do stołów po polsku , i z tego co widzę nie ma ich w całym necie.
Ja zacząłem robić tłumaczenie stołu MARS z zen2 , jak skończe to umieszcze na forum
Profesjonalny makijaż permanentny long time liner
Odpowiedz
#20
Nie widzę problemu aby dokładne opisy (poradniki) dla poszczególnych stołów (ale tych realnych) umieszczać na forum. IMHO na IPDB jest wszystko świetnie opisane jednak jeśli ktoś czuje taką potrzebę to niech śmiało tworzy takie poradniki - gdy uzbiera się tego odpowiednia ilość (20-30) możemy utworzyć osobne podforum.
Co do ZEN (i tym podobnych "wirtualnych" stołów) to także można umieszczać ale proponuję... tylko w wątku poświęconym danemu programowi (np dla ZEN tu: http://forum.flippery.com.pl/viewtopic.php?t=469). Teoretycznie w forum "Flippery inaczej czyli alternatywa dla prawdziwych stołów" moglibyśmy potworzyć osobne podfora dla ZEN, PA, VP czy WPC jednak z tego co widać tematy nie są aż tak popularne i obawiam się że w danych podforach byłoby chyba troszkę za mało treści...
Odpowiedz
#21
Dobra inicjatywa i słuszna racja Wink Cytując klasyka jestem za, a nawet przeciw :mrgreen:

NEX napisał(a):Nie widzę problemu aby dokładne opisy (poradniki) dla poszczególnych stołów (ale tych realnych) umieszczać na forum. IMHO na IPDB jest wszystko świetnie opisane jednak jeśli ktoś czuje taką potrzebę to niech śmiało tworzy takie poradniki - gdy uzbiera się tego odpowiednia ilość (20-30) możemy utworzyć osobne podforum.
Co do ZEN (i tym podobnych "wirtualnych" stołów) to także można umieszczać ale proponuję... tylko w wątku poświęconym danemu programowi (np dla ZEN tu: http://forum.flippery.com.pl/viewtopic.php?t=469). Teoretycznie w forum "Flippery inaczej czyli alternatywa dla prawdziwych stołów" moglibyśmy potworzyć osobne podfora dla ZEN, PA, VP czy WPC jednak z tego co widać tematy nie są aż tak popularne i obawiam się że w danych podforach byłoby chyba troszkę za mało treści...
Odpowiedz
#22
dokleję się tutaj z moją sugestią:

proszę o wyłączenie scalania postów - nie widać jak ktoś dodał treść do tematu, widzę że jak komuś zależy na odzewie to usuwa swój poprzedni post i dodaje nowy z dodatkową treścią.. trochę to upierdliwe nie?
Odpowiedz
#23
Berud napisał(a):dokleję się tutaj z moją sugestią:
Przenoszę do odpowiedniego wątku
Berud napisał(a):proszę o wyłączenie scalania postów - nie widać jak ktoś dodał treść do tematu, widzę że jak komuś zależy na odzewie to usuwa swój poprzedni post i dodaje nowy z dodatkową treścią.. trochę to upierdliwe nie?
Znacznie bardziej upierdliwe jest czytanie wątków, w których jeden użytkownik (mając w nosie netykietę) pomimo dziesiątek próśb nadal uparcie pisze po 3,4 czy nawet 5 postów pod rząd ponieważ nie chce mu się / nie potrafi używać przycisku edycja. W położeniu ze spamerskim charakterem takich postów powstaje wątek kompletnie nieczytelny.
Z tego powodu automatyczne łączenie postów musi pozostać.
Odpowiedz
#24
liczyłem że ktoś jeszcze się włączy do dyskusji,
podstawowe pytanie co częściej się zdarza ? uciążliwy spam jednego użytkownika czy kasowanie własnego postu by dotrzeć do ludzi. bo szczerzę powiedziawszy dawno nie widziałem żeby ktoś sam z sobą pisał na tym forum..

z tego co mi wiadomo to forum jest dla ludzi a nie ludzie dla forum. więc może warto by patrzeć trochę szerszym kadrem ?
Odpowiedz
#25
niestety mi sie zdarzylo pisac samemu ze soba Big Grin
chyba jak jokerza naprawialem
Mezik
Odpowiedz
#26
Berud napisał(a):podstawowe pytanie co częściej się zdarza ? uciążliwy spam jednego użytkownika czy kasowanie własnego postu by dotrzeć do ludzi.
Zdecydowanie częściej uciążliwy spam. Dlatego właśnie funkcja autoscalania postów została włączona. Poza tym funkcja ta raczej pomaga niż przeszkadza.
Berud napisał(a):z tego co mi wiadomo to forum jest dla ludzi a nie ludzie dla forum. więc może warto by patrzeć trochę szerszym kadrem ?
Właśnie dlatego że spoglądam na forum pod kątem WSZYSTKICH użytkowników a nie jednego czy dwóch - zdecydowałem się wprowadzić autoscalanie.

Popatrz na przypadek który opisałeś z punktu widzenia osoby czytającej wątek. Gdy Ty włożysz troszkę więcej pracy (jakieś 5 sekund) w ponowne przyklejenie edytowanego posta - ludzie czytający wątek będą mieli większą przejrzystość i nie będą musieli przebijać się przez kolejne "odświeżam", "przypominam", "update" itp... pooddzielane avatarami czy podpisami (co na przykład w przypadku czytania forum z urządzenia mobilengo może być uciążliwe).
Odpowiedz
#27
proponuje utworzyć specjalną grupę dla speców pinballowych pokroju Pinball Wizarda czy Mezika by mieli osobny kolor, wtedy będzie wiadomo że to godne zaufania rady Tongue tylko nie znam tak dobrze wszystkich ludzi żeby stwierdzić kto powinien należeć do tej grupy Smile

i proponował bym dla tej grupy kolor np Fioletowy #6600CC albo jakiś zielony czy niebieski Smile
Odpowiedz
#28
Berud napisał(a):...wtedy będzie wiadomo że to godne zaufania rady...

Wow, człowieku! Miło mnie połachotałeś, dzięki :-D
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#29
No to ja poprosze kolor nooba. Bo moja znikoma wiedza przy wizzardzie jest zenujaca.
Mezik
Odpowiedz
#30
Nie bądź taki skromny. Twoja praktyka jest bezcenna, nie musisz mieć podstaw teoretycznych, aby być dobrym "naprawiaczem".
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości