Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
XI Mistrzostwa Polski 10.11.2012 r. Warszawa Opinie
#1
W mojej opinii od strony towarzyskiej turniej bardzo udany. Bardzo mili ludzie, nie tylko z Polski ale również obcokrajowcy. Świetna okazja żeby spotkać się osobiście, uścisnąć dłoń, skrzyżować browara albo wspólnie zanieczyścić atmosferę dymem z papierocha, z ludźmi, z którymi można na co dzień podyskutować co najwyżej na forum. No i jak dla mnie to wspaniała okazja do wymiany wiedzy/doświadczeń na tematy techniczne. Wszystkich, których spotkałem i poznałem serdecznie pozdrawiam.
Od strony organizacyjnej: Oczywiście jak każda duża impreza turniej miał kilka słabszych punktów, ale biorąc pod uwagę ilość uczestników, mocno ograniczony budżet, i garstkę osób w to zaangażowanych, to według mnie należą się wielkie gratulacje wszystkim organizatorom (nie wymieniam ich celowo żeby nikogo nie pominąć). Mam spore doświadczenie w organizacji imprez i szczerze mówiąc nie widziałem nigdy, żeby ktoś tak szybko jak Łukasz i pozostali reagował na pojawiające się w trakcie imprezy problemy. A problemy pojawiają się zawsze. Również należą się podziękowania dla głównego sponsora imprezy za materiały poligraficzne (to fajna pamiątka dla uczestników). No i sam lokal. Jak tam wszedłem w piątek to zastanawiałem się gdzie trafiłem...Ale po wstawieniu maszyn lokal idealnie przypominał klimatem budę z flipperami. Aż mi się łezka w oku kręciła. Klimat super!!!. Tyle w temacie organizacji.
Od strony technicznej: Mała łyżka dziekciu. Rozumiem że mogą być słabe łapki (koszty vs. budżet), rozumiem że flippery się psują (to awaryjne urządzenia), ale nad poziomowaniem maszyn można było zapanować. Tu nie znajduję usprawiedliwienia! (poziomica w markecie kosztuje 10 złotych, klucz rozmiar 10 jakieś 5 zł, chętnych do robienia tego na bieżąco można było znaleźć bez problemu). Warto o tym pomyśleć w przyszłości. Poza tym reszta technicznie bardzo w porządku (podkreślam: biorąc pod uwagę budżet i rozmiary imprezy). Tutaj również ukłony dla Pana serwisanta, który oprócz naprawy maszyn służył poradą każdemu kto potrzebował wiedzy o flipperach.
Od strony sportowej:
Słabe strony (jeśli miałbym się przyczepić to też mam kilka małych uwag)
- Zbyt długi czas oczekiwania na wyniki pierwsze rundy (może to słaba znajomość excela jeśli tak to służę pomocą w przyszłości)
- Poziomowanie maszyn (o tym już pisałem) i brak komfortu grających w pierwszej rundzie (postronne osoby potrącające graczy) sprawiały że niektórzy narzekali. I w mojej opinii mieli rację. To w przyszłości można poprawić nie ponosząc kosztów.
- Brak jasnych zasad konkursu na styl gry (co oznacza styl gry????) dla mnie to nie było jasne.
Dobre strony to:
- wysoki poziom zawodów (sporo dobrych graczy)
- czytelność zasad (jak czegoś nie rozumiałem zawsze ktoś mi wytłumaczył)
- ciekawy sposób rozegrania finału
- sportowa ale mocno nieformalna atmosfera.
- Reszta też bez zarzutu.
Podsumowując w skali 1-5: Towarzysko 5, Organizacyjnie 4, Technicznie 4-, Sportowo 4
I to wszystko mojej strony. Czekam z niecierpliwością na XII mistrzostwa.


Na koniec prośba do adminów żeby pierwsze wątki z opiniami przenieśli z innych tematów tutaj, bo chyba tu jest odpowiednie miejsce. Ale to tylko moje zdanie.
Kupię Split Second by Stern.
#2
a czy ja się wreszcie dowiem kto wygrał ?? :->
#3
Tak wyglądała pierwsza 4.
1. Mariusz Tkacz
2. Konrad Masłowski
3. Marcus Hugosson
4. Cesare Datri

GRATULACJE

Dzisiaj będzie pełna klasyfikacja na stronie.
Proszę o chwilę cierpliwości.

Wracają do długiego czasu oczekiwania na wyniki po eliminacjach.
To nie był problem ze znajomością excela (ale dzięki za pomoc).
Musieliśmy zaczekać aż dwóch graczy rozegra swoją pełną kolejkę, ponieważ w czasie naszych rozgrywek oni ciężko pracowali i nie mogli zagrać w tym samym czasie co inni zawodnicy.
#4
Generalnie to trzeba zmienić lokal jeśli te mistrzostwa mają mieć jakąkolwiek przyszłość. Tłok, ścisk, deptanie się przy maszynach, przypadkowe wybijanie sobie bil - to nie są warunki do grania turnieju ! parogodzinna obsuwa w eliminacjacjach i ogólne znużenie też dołożyły swego - podziwiam chłopaków że wytrwalii do rana.
Szacunek dla organizatorów za ogarnięcie tego chaosu, ale błagam Panowie - pomyślcie nad zmianą miejsca, bo tutaj zadepczemy się nawzajem.....o frajdach takich jak brak wody i mydła w kiblach nie wspomnę, bo że żarcie liche i kawa tylko rozpuszczalna to już się zdążyłem w CDQ przyzwyczaić...

Niemniej, dziękuję za zabawę.
#5
Ja tam do lokalu nic nie mam. Jak napisał przedmówca - miał ten swój klimat lat minionych. Fakt , że oświetlenie przy stołach do gry treningowej mogło być lepsze a i mogło być więcej miejsca przy stołach turniejowych ( acz zaznaczam że Ja osobiście nie miałem problemu z tym że był tłok ). No i szkoda że tak szybko zszedł "Robocop" ale to już na pewno nie wina organizatorów.

Generalnie turniej uważam za udaną imprezę i składam serdeczne podziękowania organizatorom za włożoną w jego realizację pracę.
#6
cześć,
na początku witam wszystkich bo jestem tutaj nowy.
Zwycięzcom gratuluję, wszystkim grającym zazdroszczę Smile

i mam pytanie, będą jakieś filmiki?
można gdzieś zobaczyć jak grają najlepsi w Polsce? Smile
#7
Wyniki są od kilku dni na stronie: http://www.flippery.com.pl/category/turn...olski-cdq/

Szczegółowe tabele (rozpiska wszystkich rund) zostaną wklejone niebawem
#8
A czy zostaną udostępnione tabele z wynikami graczy na poszczególnych maszynach w poszczególnych rundach?
#9
Gwynbleidd napisał(a):A czy zostaną udostępnione tabele z wynikami graczy na poszczególnych maszynach w poszczególnych rundach?

http://forum.flippery.com.pl/viewtopic.php?p=4933
#10
Będą zdjęcia, filmiki chyba również.


Siwy napisał(a):cześć,
na początku witam wszystkich bo jestem tutaj nowy.
Zwycięzcom gratuluję, wszystkim grającym zazdroszczę Smile

i mam pytanie, będą jakieś filmiki?
można gdzieś zobaczyć jak grają najlepsi w Polsce? Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości