Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lethal Weapon 3 - wywala po sekundzie korki
#1
Hej,
coś się stało z moim LW3 - mianowicie z tydzień temu przy włączaniu zająknął się na sekundę, po czym wszystko działało normalnie.
Teraz niestety po włączeniu dzieje się to:
https://youtu.be/eJTyCRnh2oE

jak nie zdążę go wyłączyć po 1-2 sekundach to wywala mi korki w domu.
Na dmd pojawia się na moment obraz (LW3 + nr wersji), zauważyłem, że cewki (nie wiem czy wszystkie) się włączają - np ta od kickback'a, knocker, wybijak itd.

pomóżcie proszę od czego zacząć, aby zlokalizować i usunąć tą usterkę?
dziękuję Smile
Odpowiedz
#2
Na początek rozepnij złącze po wtórnej stronie transformatora. Jeśli nadal jest źle ,to do sprawdzenia filtr p.zakłóceniowy lub w ostateczności transformator. Przewód sieciowy mam nadzieję jest we wtyczce sieciowej podłączony poprawnie?
Przed powtórnym załączeniem maszyny koniecznie odczekaj 1-2 sek. Dlaczego tak jest to już było chyba pisane i nie pora na teorie.
Jeśli nie spali się bezp. to wepnij wytczke od trafo i próbuj włączyć maszynę wypinając wcześniej z płyty wszystkie wtyczki od cewek.
Zobacz, czy zaświeci GI.
Napisz o efektach.
mizet102
Odpowiedz
#3
dzięki za pomoc i poświęcony czas na jej napisanie.
postaram się dziś przetestować wg Twoich wytycznych, oczywiście dam znaćSmile
Odpowiedz
#4
update:
Po odłączeniu cn11, flipek się włącza bezproblemowo. GI się swieci. Po podłączeniu cn11 wracamy do punktu wyjścia :/ nie czekam aż walną korki i wylaczam.
Ślepy jestem, nie mogę znaleźć w instrukcji które to cewki 1-8.
Jak odnaleźć winowajczynie?
Thnx
Odpowiedz
#5
Instrukcja strona 46 i 47

CN11 -> J1
J2 -> Cewki
Odpowiedz
#6
Niestety nie obejdzie się bez ingerencji w płytę CPU lub PPB.
A swoją drogą to ciekawe jakie są bezp. w obwodzie 50V skoro przy jednoczesnym zadziałaniu 8 cewek "wylecą" bezp w instalacji domowej ? Lub ta instalacja jest nie za bogata?
Dodatkowo do sprawdzenia cewki 1-8 czy jeszcze są sprawne.
mizet102
Odpowiedz
#7
Spalony tranzystorek skrajny z lewej strony konektora cn11.
wymieniony - i na razie hula
mizet102 dziękuje ponownie za pomoc Smile
Odpowiedz
#8
Mały update - tranzystorek pomogł tylko częsciowo.. potem pojawił sie kolejny problem - cewki dalej przy starcie brzęczały, na DMD nic - dopiero jak flipek postał ok 5-10 minut to pojawił się obraz na dmd... a potem powoli dzwięk.... no ale cos bylo nie tak.

Może komuś pomoże na przyszłość:

Rozwiązanie: przeciekający kondensator C2 i oraz na wszelki wypadek wymiana rownież C7. Po wymianie obu oraz zrobieniu "mostka" po drugiej strone PCB (wyciekający C2 ociupine uszkodził scieżkę) wszystko hula jak należy. Bootuje od razu bez brzęczących cewek, obraz jest, dzwiek jest.
Odpowiedz
#9
Witam, jest to częsty przypadek we flipperach DE kondensatory w zasilaczu głównie w linii 5V, czasami bywa tak że flipper uruchomi się np. po 5 min. wariują cewki itp. ale podczas gry występuje często reset płyty dźwiękowej komunikatem "BACK IN ACTION" w LW3 miałem tę przypadłość w LW3 i JP.
Pozdrawiam
Flippery,Arcade,Amiga,Nintendo,Commodore,Atari, all RETRO GAMES
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości