Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[K] DMD 128x16
#1
Witam wszystkich forumowiczĂłw.
Jak w temacie, poszukuję wyświetlacza lub samej elektroniki.
Odpowiedz
#2
Jaki masz efekt uszkodzenia w starej elektronice?
Odpowiedz
#3
Filmik z usterką w linku.
https://youtu.be/IGZu3KhRKTc
Odpowiedz
#4
Kilka razy zdarzyło mi się że przepalił się jeden z rezystorów 47k są 2szt większe (nic po nim nie było widać dopiero po wymontowaniu i zmierzeniu wyszło) ale kojarzy mi się że efekt na wyświetlaczu był inny. A próbowałeś z innym wyświetlaczem i na pewno to wina elektroniki wyświetlacza ?
Pozdrawiam
Odpowiedz
#5
kris52 napisał(a):Kilka razy zdarzyło mi się Ĺźe przepalił się jeden z rezystorĂłw 47k są 2szt większe (nic po nim nie było widać dopiero po wymontowaniu i zmierzeniu wyszło) ale kojarzy mi się Ĺźe efekt na wyświetlaczu był inny. A prĂłbowałeś z innym wyświetlaczem i na pewno to wina elektroniki wyświetlacza ?
Pozdrawiam
Kris chodzi Ci o rezystory 33K 1/2W R95 i R104? Były dobre ale mimo to wymieniłem na nowe. Jeśli chodzi o inny wyświetlacz to nie mam skąd wziąć. Może ma ktoś jeszcze jakieś sugestie.
Pzd.
Odpowiedz
#6
Oczywiście wszystkie napięcia masz prawidłowe?Jest to wyświetlacz marki Cherry?Stało sie to nagle czy w dłuższym czasie?Oprócz tej usterki wszystko działa poprawnie np.podświetlenie insertów?
Odpowiedz
#7
Tak chodziło o te rezystory.
Odpowiedz
#8
Napięcia są prawidłowe. Ogólnie wszystko inne działa/świeci można grać tylko wyświetlacz (marki CHERRY) szwankuje. Nie znam genezy usterki bo taką maszynę kupiłem. Samo szkło jest ok sprawdziłem wszystkie piksele (wg instrukcji serwisowej).
Pzd.
Odpowiedz
#9
Sprawdź połączenie taśmowe bo też wychodzą niekiedy różne dziwactwa.
Odpowiedz
#10
Witam. Maszyna śmiga już od dawna ale wcześniej nie miałem czasu napisać. Więc tak: podstawowy problem to uszkodzony układ HV5222P po wymianie zadziałało, taśma też szwankowała więc York miałeś racje. Dzięki wszystkim.
Do zamknięcia.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości